Piektdiena,
31.maijs 2024
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Kultūra

Rēzeknē skatāma Jāņa Gleizda simtgadei veltīta izstāde

10.04.2024 Līdz 19. maijam Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā un pirmā stāva semināru telpā tiks eksponēta fotomākslinieka Jāņa Gleizda simtgadei veltīta izstāde “GAISMĀ. punkts”. Izstāde sastāv no Jāņa Gleizda aktu fotogrāfiju reprodukcijām, kā arī no konkursa melnbaltajā fotogrāfijā “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024” finālistu darbiem.

Jānis Gleizds bija nopelniem bagāts, pasaulē atzīts fotomākslinieks, Starptautiskās fotomākslas federācijas goda titula "ekselence" (EFIAP) saņēmējs un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris. Mākslinieks piedalījies vairāk nekā 800 izstādēs un ieguvis pasaules līmeņa balvas, nominācijas un godalgas.

Fotomākslinieks darbojies izholēlijas tehnikā, kā arī katru darbu mākslinieciski pārveidoja ar retušēšanu - skrāpējumu, punktojumu un gleznojumu palīdzību. Vispirms savu vīziju uzskicējot uz papīra un tikai pēc tam to realizējot fotogrāfijā, pēcapstrādē Gleizds realizēja savu vīziju un uzņemtās fotogrāfijas padarīja par patiesiem mākslas darbiem.

Gleizds 24 gadu vecumā negadījumā zaudēja plaukstas, taču tas nebija šķērslis pilnveidoties mākslas jomā un pievērsties melnbaltajai fotogrāfijai, radot risinājumus ne vien fiziskiem, bet arī radošiem ierobežojumiem.

Fotomākslā Gleizdam viena no galvenajām tēmām vienmēr ir bijusi sievietes skaistums. Iemūžinot sievietes ķermeni, mākslinieks arī tiek uzskatīts par akta žanra celmlaužiem Latvijā.

Sagaidot Gleizda simto gadskārtu, Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar Latgales fotogrāfu biedrību izsludināja foto konkursu melnbaltajā fotogrāfijā "Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024". Darbus iesūtīja 282 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām. Dalībnieki darbus varēja iesniegt piecos dažādos žanros. Portreta žanrā iesniedza 211 autori ar 437 darbiem, ainavā - 196 autori ar 394 darbiem, akta žanrā - 82 autori ar 146 darbiem, klusās dabas žanrā - 81 autors ar 119 darbiem un sporta žanrā - 53 autori ar 71 darbiem.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Ar 1. jūniju apkures tarifs Rēzeknē būs 82,64 eiro par megavatstundu bez PVN
Apspriest
Aptauja
Vai uz ekonomisko situāciju Latvijā ietekmē no tās ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Saeimas komisija atbalsta Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu
Sen bij laiks Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Kad rēzeknieši saņems pārrēkinu par pagājušziemu pārmaksāto augsto tarifu, kas bija gāzei, bet kurinaja ar šķeldu? Vai starpības nauda aizgāja "Kōpā(kapā latg.) Latvijai" un vienas ģimenes kontos? Nav pat cilvēkiem kauns acīs skatīties. Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Обоснование повышения тарифа
Сьранное Sīkāk...
facebook draugiem
Top