Otrdiena,
26.Septembris 2023
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts, Корней, Илья, Валерьян Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Unikālas autorlelles Latgales Kultūrvēstures muzejā

14.09.2023 No 13. septembra līdz 14. oktobrim Latgales Kultūrvēstures muzejā būs skatāma Violetas Ozunas unikālo autorleļļu uz viņas meitas Margaritas Ozunas zīmējumu izstāde “Dvēseļu ķīmija”.

Autorleļļu māksliniece Violeta Ozuna dzīvo un strādā Daugavpilī. Lelles sākusi izgatavot ap 2010. gadu, kad vēlējusies uzsākt kaut ko jaunu, izzināt sevi, apjaust savas radošās iespējas un piepildīt sapņus. Iepazīstot aizraujošo leļļu izgatavošanas procesu, tas ir kļuvis par mākslinieces ikdienas nodarbošanos.

V. Ozunas lelles atspoguļo autores spēju saskatīt cilvēku raksturu un noskaņojumu, pārnesot to miniatūrā lelles tēlā. Bieži vien māksliniece izgatavo kāda pasaulē populāra cilvēka vai literāra tēla portretlelles. To sejās tiek panākta ne vien portretiska līdzība, bet arī plaša emociju gamma, piešķirot lellei unikāli dzīvīgu izteiksmi. V. Ozunas autorlelles apvieno mākslinieciskumu ar augstas raudzes roku darbu. V. Ozuna piedalījusies daudzās izstādēs Latvijā, Lietuvā un Krievijā. Viņa ir vairāku konkursu laureāte.

Izstādi papildinās Margaritas Ozunas zīmējumi, par kuriem viņa stāsta: “Savos darbos es tiecos atspoguļot cilvēka dievišķo skaistumu. Cilvēks nav Dievs, bet var būt neizprotami apburošs, mistiski skaists. Zīmējumos ir mēģinājums tvert dvēseli portreta formā, kas palīdz tam, kurš to redz, ieskatīties it kā sevis paša dzīlēs.”

Esiet laipni aicināti!

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Tev tā jau iestājusies... Sīkāk...
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Kas tevi te prasa braukt? Mums savu mud...ku pietiek... Sīkāk...
FM: Bartaševiča apgalvojumi neatbilst patiesībai
Tak melo uz katra vārda, labāk sev nebūtu to kampaņu pie domes ēkas rīkojis. Vien vairāk sapinās savos melos un parādīja savu īsto ādu.
Par Rēzekni šie rūpējoties, tpu... Ja tepat, Ludzā, pašvaldība nodrošina bērnu ēdināšanu līdz noteiktam vecumam, tad Rēzeknē pat bērnudārzos daudzbērnu ģimenēm noņēma pabalstu bērnu ēdināšanā. Kas noņēma? Valdība? Ašeradens?
Par Latgali šie iestājoties... Kaut viens no varoņiem ir uzstājies Latgales Kongresā un runājis par kādu jautājumu? Sīkāk...
facebook draugiem
Top