Trešdiena,
24.jūlijs 2024
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Ольга, Ефимия Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Kultūra

Unikālas autorlelles Latgales Kultūrvēstures muzejā

14.09.2023 No 13. septembra līdz 14. oktobrim Latgales Kultūrvēstures muzejā būs skatāma Violetas Ozunas unikālo autorleļļu uz viņas meitas Margaritas Ozunas zīmējumu izstāde “Dvēseļu ķīmija”.

Autorleļļu māksliniece Violeta Ozuna dzīvo un strādā Daugavpilī. Lelles sākusi izgatavot ap 2010. gadu, kad vēlējusies uzsākt kaut ko jaunu, izzināt sevi, apjaust savas radošās iespējas un piepildīt sapņus. Iepazīstot aizraujošo leļļu izgatavošanas procesu, tas ir kļuvis par mākslinieces ikdienas nodarbošanos.

V. Ozunas lelles atspoguļo autores spēju saskatīt cilvēku raksturu un noskaņojumu, pārnesot to miniatūrā lelles tēlā. Bieži vien māksliniece izgatavo kāda pasaulē populāra cilvēka vai literāra tēla portretlelles. To sejās tiek panākta ne vien portretiska līdzība, bet arī plaša emociju gamma, piešķirot lellei unikāli dzīvīgu izteiksmi. V. Ozunas autorlelles apvieno mākslinieciskumu ar augstas raudzes roku darbu. V. Ozuna piedalījusies daudzās izstādēs Latvijā, Lietuvā un Krievijā. Viņa ir vairāku konkursu laureāte.

Izstādi papildinās Margaritas Ozunas zīmējumi, par kuriem viņa stāsta: “Savos darbos es tiecos atspoguļot cilvēka dievišķo skaistumu. Cilvēks nav Dievs, bet var būt neizprotami apburošs, mistiski skaists. Zīmējumos ir mēģinājums tvert dvēseli portreta formā, kas palīdz tam, kurš to redz, ieskatīties it kā sevis paša dzīlēs.”

Esiet laipni aicināti!

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jaunais siltumenerģijas apgādes tarifs Rēzeknē – 88,79 eiro par megavatstundu (bez PVN), kurš stāsies spēkā no 2024. gada 1. augusta (palielinājums par 7,44)
Apspriest
Aptauja
Jūs remontējat sadzīves tehniku vai labprātāk iegādājaties jaunu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Apsūdz divus pusaudžus par dubultslepkavību Rēzeknē
OTMOROZKI Sīkāk...
Satversmes tiesā ierosināta lieta par Rēzeknes domes atlaišanu
Būtu jāsāk ar to, ka vēlēts deputāts, uzsākot amata pienākumu pildīšanu, dod zvērestu ievērot Satversmi un godprātīgi pildīt savus pienākumus iedzīvotāju interesēs.
Atstādinātā Dome ir uzspļāvusi šādam faktam, un tagad par iedzīvotāju naudu iet tālāk pret pašiem iedzīvotājiem. Sīkāk...
Par Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlē Jevsikovu
Jūs laikam atrodaties citā dimensijā. kādi krēsli, kāds,kēņiņš, nolaidieties uz zemes no mākoņiem...laikam esat ieinteresētā puse.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top