Ceturtdiena,
30.Novembris 2023
Vārda dienas: Andrejs, Andrievs, Andris, Григорий, Никон, Лазарь Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Kultūra

Veiksmīgi aizvadīta mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu skate

26.01.2023 Svētdien, 22. janvārī Rēzeknes kultūras namā pacilātā noskaņā, ar krāšņiem tērpiem, skanīgām dziesmām un raitu dejas soli aizritēja Latvijas mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu skate, kur kolektīvi varēja izrādīt sava darba augļus un žūrija izteikt vērtējumu, veicot kolektīvu atlasi dalībai XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos.

Skatē ar ļoti labiem panākumiem piedalījās daudzveidīgie Rēzeknes mazākumtautību amatiermākslas kolektīvi, kā arī kolektīvi no Rēzeknes, Jēkabpils, Ludzas, Balvu; Alūksnes un Krāslavas novadiem. Žūrija izteica prieku un gandarījumu par aizraujošajiem priekšnesumiem, kolektīvu izaugsmi un uzcītību, kā arī par jauniem kolektīviem mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu pulkā.

Īpaši jāatzīmē un jāuzteic Rēzeknes pilsētas krievu jauniešu folkloras ansamblis “Zdravinka” (vad. Jeļena Burova) un vokālais ansamblis “Harmonija” (vad. Olga Gaile), kuri skatē ieguva visaugstāko novērtējumu – Augstāko pakāpi.

Savukārt, I pakāpi ieguva kazaku dziesmu ansamblis “Debeszils zieds” (vad. Tatjana Rasčosova), krievu folkloras koris “Ivuški” (vad. Jeļena Burova), bet II pakāpi saņēma krievu dziesmu koris “Beregiņi” (vad. Nadežda Osipova), ukraiņu vokālais ansamblis “Vodograj” (vad. Tatjana Orlova) un jauniešu deju ansamblis “Ručejok” (vad. Tatjana Patmalniece).

Prasīgās, taču arī atsaucīgās un pretimnākošās žūrijas komisijas sastāvā bija režisors, mazākumtautību kolektīvu koncerta “Saules dziesmu audeklā” mākslinieciskās koncepcijas autors Juris Jonelis, mazākumtautību kolektīvu koncerta “Saules dziesmu audeklā” un Tautu dienas “Raduma spēks” režisors Mārtiņš Kagainis, Latvijas Nacionālā kultūras centra nemateriālā kultūras mantojuma eksperte Gita Lancere, dziesminieks un mūziķis Arnis Miltiņš, mūzikas pedagoģe Mārīte Puriņa, simfoniskā orķestra diriģents Atvars Lakstīgala, koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss, kā arī rēzeknietis, XVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku virsvadītājs, horeogrāfs Ilmārs Dreļs.

Uz Svētkiem, kas notiks no 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā, dosies kolektīvi, kas ieguva Augstāko, I un II pakāpi – tātad visi nosauktie Rēzeknes kolektīvi, bet kolektīvu sadalījumu koncertos veidos režisori, balstoties izstrādātajās mākslinieciskajās koncepcijās. Sveicam rēzekniešus! Lai radoša un enerģiska turpmākā darbošanās un gatavošanās Svētku pasākumiem!


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
SIA “Rēzeknes namsaimnieks” no 2024. gada 1. janvāra paaugstinās māju apsaimniekošanas tarifu - pilsētā vidējais pieaugums būs aptuveni 0,02 eiro par kvadrātmetru
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknē rīkoto kultūras un masu pasākumu kvalitāte un skaits?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bartaševičs tiesāsies par viņa atstādināšanu no amata
Ar brāli tiesājas, ar Ministriju tiesājas - tad jau naudas daudz... Sīkāk...
Andra Ļubkas dēls: Slepkavībā aizdomās turētie apmelo manu tēvu
Īstenība ir tāda ka stulbuma dēļ nogalināja cilvēku. Sīkāk...
Andra Ļubkas dēls: Slepkavībā aizdomās turētie apmelo manu tēvu
Katram sava taisnība, bet īstenība ir viena. Skaidrs, ka tagad katrs savu aizstāvēs un spodrinās. Sīkāk...
facebook draugiem
Top