Pirmdiena,
6.februāris 2023
Vārda dienas: Dace, Dārta, Dora, Ксения, Герасим, Тимофей, Оксана Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

"Latgales prozas lasījumi" notiks stacijā Rēzekne II

06.12.2022 Šī nedēļa ir starptautiskā literatūras festivāla "Prozas lasījumi" norises laiks, kurā ceturtdien, 8.decembrī, plkst.20.30 dzelzceļa stacijā "Rēzekne II" varēs piedzīvot arī konkursa "Latgales prozas lasījumi 2022" noslēguma pasākumu,  informēja biedrības "LgSC" pārstāve Edīte Husare.
Konkursa noslēgums būs kā patveršanās literatūrā dzelzceļa stacijā "Rēzekne II", bet tā tiešraidei līdzi sekot varēs portālā "lakuga.lv", latgaliešu kultūras kustības "Volūda" un festivāla "Prozas lasījumi" lapās sociālajā tīklā "Facebook".

Lai veicinātu literāro procesu Latgalē un latgaliski rakstīto tekstu radīšanu Latvijā, jau trešo reizi biedrība "LgSC" izsludināja konkursu "Latgales prozas lasījumi 2022". Konkursā bija aicināti piedalīties visa vecuma Latgales kultūrtelpai piederīgi autori, kuri raksta prozu.

"Latgales prozas lasījumi 2022", kuru devīze šogad bija "Kur ir manas mājas?", aicinot autorus pievērsties piederības, pārmaiņu un meklējumu jautājumiem. Tika saņemti 16 dažādu autoru darbi gan latviešu literārajā, gan latgaliešu rakstu valodā. Konkursam darbus iesūtīja Latgales kultūrtelpā jau zināmi autori, kā arī tādi, par kuriem publiski vēl nekas nebija dzirdēts.

Iesūtītos darbus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija literatūrzinātniece Ilga Šuplinska, literatūrzinātniece un Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Ieva Kalniņa, Balvu centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Cibule un rakstniece un redaktore Jana Egle.

Konkursa noslēgumā piedalīsies trīs labākie šī gada konkursa dalībnieki, pasākumu vadīs Rēzeknes Tautas teātra aktieris Jānis Pampe, bet prozas lasījumus papildinās folkloras ansamblis "Gosti", kurā apvienojušies Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jaunie mūziķi. Konkursa uzvarētāju darbus vēlāk varēs izlasīt un video formātā noskatīties arī portālā "lakuga.lv", bet labākā darba autors svētdien, 11.decembrī, piedalīsies starptautiskā literatūras festivāla "Prozas lasījumi" noslēguma pasākumā Rīgā.

"Latgales prozas lasījumi 2022" noslēguma pasākumu rīko latgaliešu kultūras kustība "Volūda" jeb biedrība "LgSC", bet pasākuma režisore ir Amanda Anusāne.

"Latgales prozas lasījumi 2022" noslēguma pasākumā varēs ne tikai uzzināt šī gada konkursa uzvarētāju, bet arī tā apmeklētājiem būs iespēja atbalstīt ar kādu ziedojumu biedrības "Tavi draugi" darbu uz Latgales robežas - robežkontroles punktors Grebņevā, Terehovā un Silenē, cilvēcīgākos apstākļos sagaidot ukraiņu bēgļus.

Tāpat pasākuma laikā interesentiem būs iespēja apskatīties mākslinieces Gitas Palmas, kura mākslas aprindās pazīstama kā "vilcienu meitene" viena vakara gleznu izstādi ar vilcieniem galvenajās mākslas darbu lomās.

Konkursa norisi 2022.gadā atbalsta starptautiskais literatūras festivāls "Prozas lasījumi 2022", Valsts kultūrkapitāla fonds, AS "Latvijas dzelzceļš", latgaliešu kultūras ziņu portāls "lakuga.lv" un žurnāls "Domuzīme".

Latgaliešu kultūras kustība "Volūda" ir nevalstiska organizācija, kas apvieno cilvēkus, kuriem ir svarīgi saglabāt, attīstīt un iekustināt procesus, kas Latgales un latgalisko kultūrtelpu, latgaliešu valodu.

Festivāls "Prozas lasījumi" notiek no 1995.gada, to rīko Latvijas Rakstnieku savienība. Laika gaitā "Prozas lasījumi" no neliela notikuma Andreja Upīša dzimšanas dienas piemiņai izauguši vairāku dienu starptautiskā prozas festivālā, kura programmā ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem piedalās dažādu paaudžu Latvijas un citu valstu rakstnieki. Trešo reizi sadarbībā ar festivālu būs arī kāds notikums Latgales autoriem.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pirmajā darbības gadā Latvijā nodoti vairāk nekā 250 miljoni tukšo depozīta iepakojumu
Apspriest
Aptauja
Ar kādām problēmām visbiežāk vēršaties pie ārstiem?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes Kultūras namā plānota vērienīga rekonstrukcija
rēzekniešiem jautājums: aber, kas to pilsētu bombardēja???? Sīkāk...
Аvārijā Ludzas novadā bojā gājis cilvēks
ir idioti kas cita nāvi atzīmē ar plusiņu Sīkāk...
Rēzeknes mēru padzen no "Saskaņas"
Ir varianti: 1. Jādibina sava partija, kura nodrošina vietu Rēzeknē, 2. Jāiestājās pie Rosļiokova Stabilitātē, 3. Jāstartē no iedzīvotāju saraksta, 4.Jālūdz piedošana Saskaņai, 5.Varbūt jau visa pietiek. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top