Pirmdiena,
6.februāris 2023
Vārda dienas: Dace, Dārta, Dora, Ксения, Герасим, Тимофей, Оксана Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Mākslinieka Pāvela Ostapceva izstāde bibliotēkā

06.12.2022 No 1. līdz 29. decembrim Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā aplūkojama mūsu novadnieka, mākslinieka Pāvela Ostapceva gleznu izstāde “Gadalaiki Latgalē”.

Mākslinieks, grafiķis un gleznotājs Pāvels Ostapcevs dzimis 1958. gada 20. aprīlī Rēzeknē, kur pagāja viņa bērnības un skolas gadi. Interese par mākslu radās jau agrā bērnībā, tā arī aizveda Pāvelu uz Rēzeknes Pionieru nama zīmēšanas pulciņu.

Vidusskolas klasēs vasaras brīvlaikos viņš darbojās kā mākslinieks noformētājs Tirdzniecības pārvaldē, kur strādāja viņa vecāki. Pēc Rēzeknes 3. vidusskolas absolvēšanas 1975. gadā tika uzņemts K. Savicka Penzas Mākslas skolā. Tur viņš apguva zīmēšanu un gleznošanu, balstītu uz reālisma pamatiem. 1979. gadā šī skola tika pabeigta un jaunais mākslinieks atgriezās dzimtajā Rēzeknē.

1984. gadā P. Ostapcevu uzņēma Mākslinieku savienības Jauno mākslinieku apvienībā. Kopš tā laika viņš regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs (Krievija, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Lielbritānija, Gruzija). Mākslinieka darbi iekļauti albuma kataloga „International Contemporary Artists” 5. sējumā (2013. g.) un 10. sējumā (2015. g.), kas izdoti ASV, Ņujorkā, kā arī Anglijā izdotajā gadagrāmatā „Hidden Treasure Art Magazine” (2014. g.).

Tieši dzimtās puses dabas skaistums iedvesmo mākslinieku un ir kļuvis par galveno tēmu P. Ostapceva radošajā darbībā, kurā viņš apvieno krievu mākslas skolas ietekmi ar Latvijas mākslinieku tradīcijām. Mākslinieks bieži glezno dabā. Izsekojot viņa darbu nosaukumiem un noskaņām, var gūt emocionālu priekšstatu par Latgalei raksturīgo ainavu.

Laipni gaidīti Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā uz Rēzeknes mākslinieka P. Ostapceva izstādi „Gadalaiki Latgalē”! Izstādes apmeklētājiem būs iespēja baudīt Latgales ainavas: mežus, pļavas, ezerus un pakalnus dažādos gadalaikos.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pirmajā darbības gadā Latvijā nodoti vairāk nekā 250 miljoni tukšo depozīta iepakojumu
Apspriest
Aptauja
Ar kādām problēmām visbiežāk vēršaties pie ārstiem?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes Kultūras namā plānota vērienīga rekonstrukcija
rēzekniešiem jautājums: aber, kas to pilsētu bombardēja???? Sīkāk...
Аvārijā Ludzas novadā bojā gājis cilvēks
ir idioti kas cita nāvi atzīmē ar plusiņu Sīkāk...
Rēzeknes mēru padzen no "Saskaņas"
Ir varianti: 1. Jādibina sava partija, kura nodrošina vietu Rēzeknē, 2. Jāiestājās pie Rosļiokova Stabilitātē, 3. Jāstartē no iedzīvotāju saraksta, 4.Jālūdz piedošana Saskaņai, 5.Varbūt jau visa pietiek. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top