Pirmdiena,
6.februāris 2023
Vārda dienas: Dace, Dārta, Dora, Ксения, Герасим, Тимофей, Оксана Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Valsts svētkiem veltītas izstādes Rēzeknes bibliotēkās

03.11.2022 Novembris ir Latvijas svētku mēnesis, kad svinam gan Lāčplēša dienu, gan Latvijas Republikas proklamēšanas dienu. Lai ieskatītos mūsu valsts tapšanas vēstures lappusēs, kā arī veicinātu patriotismu bērnu un jauniešu vidū, Rēzeknes bibliotēkas aicina savus lasītājus un citus interesentus apmeklēt valsts svētkiem veltītās daudzveidīgās izstādes.

Rēzeknes Centrālā bibliotēka

No 1. līdz 21. novembrim bibliotēkas 2. stāvā skatāma grāmatu izstāde “Mūsu tauta, mūsu lepnums”. Izstādē eksponētas grāmatas, kurās ir stāstīts gan par notikumiem, kas saistīti ar Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, gan arī par cilvēkiem, kas cīnījās, lai atgūtu neatkarību, savu zemi un valsti.

No 9. līdz 23. novembrim bibliotēkas 3. stāvā tematiskā izstāde “Ar Latviju sirdī”. Izstādes materiāli ļaus ielūkoties mūsu valsts vēstures lappusēs, Latvijas brīvības cīņu un neatkarīgas valsts tapšanas gaitā. Svētku noskaņu varēs smelties arī dzejas grāmatās no bibliotēkas krājuma, kurās lasāmi skaistākie un sirsnīgākie dzejoļi par Latviju.

No 14. līdz 30. novembrim bibliotēkas 3. stāvā aplūkojama ļoti īpaša tematiskā izstāde –“Rēzeknes Goda pilsoņi”. Sagaidot 2022. gada Rēzeknes Goda pilsoņa pasludināšanu un apbalvošanu, kas tradicionāli norisinās Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svinībās, izstādē varēs iepazīties ar novadpētniecības materiāliem par izciliem rēzekniešiem – Rēzeknes Goda pilsoņiem un apbalvošanas svinīgajiem pasākumiem aizvadītajos gados.

Rēzeknes Bērnu bibliotēka

No 7. līdz 21. novembrim bibliotēkā būs aplūkojama Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīta tematiskā izstāde “Iededzies par Latviju!”. Lai veicinātu patriotisma jūtu veidošanos jaunajā paaudzē, izstādē tiks eksponētas grāmatas, kas stāsta par šiem Latvijai tik svarīgajiem notikumiem bērniem un jauniešiem saprotamā valodā.

Tāpat paredzēts Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltīts radošais konkurss “Iededzies par Latviju!” Bērnu bibliotēkas Facebook lapā, aicinot konkursa dalībniekus aizdomāties par to, ko katram nozīmē Latvija kā valsts.

No 14. līdz 21. novembrim skatāma tematiska izstāde “Visjaukāk, vislabāk ir Latvijā”. Gaidot Latvijas dzimšanas dienu kopā ar bērniem, vecāki ir tie, kas var radīt bērnos sajūtu, ka vislabāk dzīvot ir Latvijā. Grāmatu izstādē varēs smelties idejas valsts svētku svinēšanai.

Rēzeknes 2. bibliotēka


No 10. līdz 30. novembrim bibliotēkā varēs aplūkot tematisku izstādi bērniem “Mana Latvija!”, kurā izvietotas gan grāmatas, gan žurnāli par mūsu dzimteni Latviju, par tās vēsturi un kultūru. Savukārt, no 11. līdz 30. novembrim būs pieejama tematiska izstāde “Latvijas svētku noskaņas grāmatu plauktā”, kurā ikviens varēs ieskatīties mūsu valsts tapšanas vēstures lappusēs un radīt sevī patriotisku noskaņu.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pirmajā darbības gadā Latvijā nodoti vairāk nekā 250 miljoni tukšo depozīta iepakojumu
Apspriest
Aptauja
Ar kādām problēmām visbiežāk vēršaties pie ārstiem?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes Kultūras namā plānota vērienīga rekonstrukcija
rēzekniešiem jautājums: aber, kas to pilsētu bombardēja???? Sīkāk...
Аvārijā Ludzas novadā bojā gājis cilvēks
ir idioti kas cita nāvi atzīmē ar plusiņu Sīkāk...
Rēzeknes mēru padzen no "Saskaņas"
Ir varianti: 1. Jādibina sava partija, kura nodrošina vietu Rēzeknē, 2. Jāiestājās pie Rosļiokova Stabilitātē, 3. Jāstartē no iedzīvotāju saraksta, 4.Jālūdz piedošana Saskaņai, 5.Varbūt jau visa pietiek. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top