Svētdiena,
29.Janvāris 2023
Vārda dienas: Aivars, Valērijs, Максим, Петр Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Seminārs: Ceļā uz Latgolys kongresu - ekonomiskie izaicinājumi

30.11.2021
 Sestdien, 4. decembrī, notiks trešais seminārs, gatavojoties Latgolys kongresam (2022. gada 27.–29. aprīlis). Tas būs veltīts Latgales ekonomiskās telpas raksturojumam, kā arī būtiskāko izaicinājumiem un to risinājumiem eksporta, uzņēmējdarbības, tūrisma un augstākās izglītības jautājumos, informē Guntis Rasims, Latgaliešu kultūras biedrības pārstāvis. Seminārs tiks translēts tiešsaistē Daugavpils Universitātes (DU) mājaslapā, Facebook kontā. 

Kā informē Latgolys kongresa pasākumu organizatori, 2022. gada 27.–29. aprīlī Rēzeknē notiks Latgolys kongress: “Latgaliskuma kods Eiropā: nu volūdys da ekonomikai”, kurā tiks izvērtēts paveiktais un izvirzīti jauni uzdevumi vēsturiskā Latgales kongresa lēmumu iedzīvināšanai

Šobrīd tiek apkopotas idejas un priekšlikumi, lai veidotu kongresa dienas kārtības un rezolūcijas saturu, tāpēc trešais seminārs ir veltīts ekonomisko jautājumu raksturojumam.

Četrās paneļdiskusijās: “Latgales ekonomiskās telpas pievienotā vērtība un eksports” (vad. Dr. Sandra Ežmale), “Uzņēmējdarbības (t.sk. jaunuzņēmumu) darbības riski un iespējas Latgalē” (vad. Ņikita Kazakevičs), “Tūrisms kā Latgales ekonomikas augšupejas nozare” (vad. Aivars Mackevičs), “Augstākās izglītības pievienotā vērtība Latgales reģionā ” (vad. Dr. Artūrs Zeps), klātienē un attālināti eksperti diskutēs par katrai jomai svarīgākajiem izaicinājumiem, piedāvājot savu skatījumu un risinājumu. Ikviens, kas darbojas, domā vai plāno iesaistīties ekonomisko jautājumu risināšanā Latgales reģionā, var sekot diskusijai DU mājaslapā un Facebook. 

Seminārā apspriestās idejas un priekšlikumi tiks apkopoti Latgaliešu kultūras biedrības mājaslapā. Aicināti savu redzējumu sūtīt gan tie, kas piedalās seminārā kā eksperti, gan tie, kas gribētu iesaistīties Latgolys kongresa darbā. 

Svarīgi atcerēties, ka globalizācijas un digitalizācijas laikmetā valodai ir īpaša vieta un loma , tradīcijai, kas var kļūt par Latgales izaugsmes veiksmes stāstu, bet daudziem uzņēmējiem Latgalē tā jau ir ikdiena. Latgolys kongresa komanda aicina mācīties no labākajiem un iestāties par jaunām idejām.

Sīkāka informāciju par semināru un ideju forumu Latgaliešu kultūras biedrības mājaslapā: https://ej.uz/latgolyskongress 

Semināru organizē Latgaliešu kultūras biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, tādējādi gatavojoties  Latgolys kongresam, kas  2022. gada 27. un 28.aprīlī notiks Rēzeknē. Semināru finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija. 


Foto: lakuga.lv
 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
650 automašīnas konfiscētas Latvijā līdz 23. janvārim dzērājšoferiem
Apspriest
Aptauja
Jūsu reakcija uz janvāra komunālo pakalpojumu rēķinu:
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
PAR STIKLA BROŠĀM PIE ANCUKA…
Mani sauc Sāra, tikai šomēnes man bija nepieciešams aizdevums 20 000 eiro apmērā biznesa plānam, un es uzzināju, ka Stīvens finansē tiešsaistes uzņēmumu, kas piedāvā aizdevumus uzņēmumiem, privātuzņēmumiem un privātpersonām, izmantojot drauga liecību, kurš no viņiem saņēma aizdevumu. tāpēc es pieteicos un 24 stundu laikā mans aizdevums tika ieskaitīts manā bankas kontā, tādēļ, ja jums ir nepieciešams jebkāda veida aizdevums, sazinieties ar Stīvena fondiem pa e-pastu [email protected] vai whatsapp +2347043593434 Sīkāk...
Ceturtdien Rēzeknē atvērs veikalu "SPAR"
atkal ārzemnieki ja jau starptautisks, pie mums paši neko negrib ražot. tikai brīnos kur tiem veikaliem pircējus piegādāt, ja skatās pēc mašīnām pie veikaliem, tad viss kārtībā. Sīkāk...
Latvijā šobrīd visvairāk trūkst IT darbinieku
Vai esat meklējis finansēšanas iespējas jauna mājokļa iegādei, celtniecībai, nekustamā īpašuma aizdevumam, refinansēšanai, parādu konsolidācijai, personīgam vai biznesa mērķim? Laipni lūdzam nākotnē! Ar mums ir viegli iegūt finansējumu. Sazinieties ar mums, jo mēs piedāvājam mūsu finanšu pakalpojumus ar zemu un pieejamu procentu likmi 3% ilgtermiņa un īstermiņa aizdevuma termiņam ar 100% garantijas aizdevumu. Ieinteresētajam pieteikuma iesniedzējam jāsazinās ar mums, lai saņemtu turpmākas aizdevuma iegūšanas procedūras, izmantojot: [email protected] Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top