Ceturtdiena,
30.Novembris 2023
Vārda dienas: Andrejs, Andrievs, Andris, Григорий, Никон, Лазарь Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Kultūra

Mūžībā devies koncertmeistars, profesionāls mūziķis Arno Everss

21.10.2021
2021. gada 18. oktobrī mūžībā devies koncertmeistars, profesionāls mūziķis un komponists Arno Everss.

Kopš 2005.gada, kad Valsts robežsardzē tika nodibināts Valsts robežsardzes koris, Arno Everss bija šī kora neatņemams dalībnieks – kora vadošais koncertmeistars. Gan ar Valsts robežsardzes kora pirmo diriģentu Jāni Gruduli, gan vēlāk ar diriģenti Kristīni Zeltiņu, līdz pat 2020.gadam Arno Everss bez pārtraukuma ir nodrošinājis kora darbību, veicot dziesmu aranžējumus un spēlējot pavadījumus mēģinājumos un visos kora koncertos. Kopā ar Arno Eversu koris, kurā dzied Valsts robežsardzes koledžas, Valsts robežsardzes Ludzas, Daugavpils, Aviācijas un Viļakas pārvalžu robežsargi, regulāri piedalījās Valsts robežsardzes koledžas un Valsts robežsardzes organizētajos pasākumos, koncertējis daudzos valsts un Latgales pašvaldību iestāžu, kā arī izglītības iestāžu un tautas namu rīkotajos svinīgajos un atceres pasākumos. 2014.gada oktobrī un 2016.gada maijā Valsts robežsardzes koris sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku orķestri uzstājās ar koncertiem Latvijas pilsētās un pierobežas ciemos. 2019.gada oktobrī Valsts robežsardzes 100.gadadienas pasākumu ietvaros Valsts robežsardzes koris sniedza koncertus kopā ar Nacionālo bruņoto spēku, Jūras spēku orķestri un solistiem Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī un Rēzeknē.

Koris lepojas ar koncertmeistara Arno Eversa speciāli komponēto un robežsardzei veltīto dziesmu “Gods kalpot Latvijai” (M.Mihailovas vārdi), kuru atskaņoja katrā izlaidumā un koncertā. Šī dziesma ir kā kora vizītkarte, kas neoficiāli saukta arī par Valsts robežsardzes himnu. Koris šo dziesmu ir iemūžinājis arī profesionālā skaņu ierakstā.

Arno Everss bija profesionāls mūziķis, talantīgs pedagogs un komponists. Tajā pašā laikā viņš bija neviltots jeb īsts, patiess, komunikabls, cilvēcīgs, atbildīgs, draudzīgs, radošs, humora pilns un izpalīdzīgs. Viņam varēja uzticēties un vienmēr uz viņu paļauties. Savā jomā viņš kopā ar robežsargiem deva savu ieguldījumu Latvijas robežas un Latvijas valsts aizsardzībā. Tā varētu turpināt un turpināt. Nu tas paliek sirdīs un atmiņās.


Avots : Facebook.com, VRK


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
SIA “Rēzeknes namsaimnieks” no 2024. gada 1. janvāra paaugstinās māju apsaimniekošanas tarifu - pilsētā vidējais pieaugums būs aptuveni 0,02 eiro par kvadrātmetru
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknē rīkoto kultūras un masu pasākumu kvalitāte un skaits?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bartaševičs tiesāsies par viņa atstādināšanu no amata
Ar brāli tiesājas, ar Ministriju tiesājas - tad jau naudas daudz... Sīkāk...
Andra Ļubkas dēls: Slepkavībā aizdomās turētie apmelo manu tēvu
Īstenība ir tāda ka stulbuma dēļ nogalināja cilvēku. Sīkāk...
Andra Ļubkas dēls: Slepkavībā aizdomās turētie apmelo manu tēvu
Katram sava taisnība, bet īstenība ir viena. Skaidrs, ka tagad katrs savu aizstāvēs un spodrinās. Sīkāk...
facebook draugiem
Top