Otrdiena,
11.maijs 2021
Vārda dienas: Karmena, Manfreds, Milda, Зиновий, Максим, Кирилл Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Kultūra

Pavasara putnu vērošanas laiks Lubāna ezera apkārtnē

09.04.2021
Pavasaris ir sasniedzis arī Lubāna līdzenumu, gājputni jau pamazām sāk atgriezties atpakaļ mājās un Lubāna ezera apkārtni sāk pieskandināt putnu balsis.

Kā ierasti ik gadu Lubāna ezers, zivju dīķi un apkārtnes lauksaimniecības zemes pulcē tūkstošiem putnu, gājputnu, kas atgriezušies no savām ziemošanas vietām, kā arī caurceļojošo putnu, kas tikai neilgu brīdi uzkavējas, lai barotos un atpūstos pirms tālākā ceļa uz savām ligzdošanas vietām ziemeļos.

Pamazām lielākos bariņos sāk ierasties zosis un gulbji, vītero lauku cīruļu un  ķīvītes. Pats Lubāna ezera vēl ir aizsalis, bet vaļējos ūdeņos Aiviekstes, Rēzeknes un Maltas upē ir ieraugāmi jau pirmie ūdensputni – paugurknābja gulbji, kā arī apkārtni pieskandina ziemeļu gulbju taures. Šobrīd varam ieraudzīt arī gaigalas, lielās gauras,  pirmos zivju gārņus, kormorāni jeb jūras kraukļus, kas ir saskatāmi ar neapbruņotu aci. Gaisā vērojami gan zosu kāši, gan mazputniņu bariņi. Zosis un ziemeļu gulbjus uz laukiem vislabāk izdosies ieraudzīt, ja brauciena maršruta plānosiet posmā Barkava-Bozēni-Kalnagals-Degumnieki-Lubāna ezers un pa pieejošajiem nelielajiem lauku celiņiem. Putnu barus arī var ieraudzīt Nagļu ciema apkārtnē, apkārtnē izvietojušies zivju dīķi, kur putni labprāt uzturas. 

Šajā nenoteiktajā laikā būšana dabā dod mums mieru, sniedz iedvesmu un relaksē pēc ikdienas. Putnu pieskandinātais pavasaris rada dzīvespriecīgu un skanīgu apkārtni. Pavasaris kombinācijā ar putnu iepazīšanu ir lielisks brīdis, lai kopā ar ģimeni dotos dabā un bērniem ļautu izzināt putnu pasauli.

Lai labāk izdotos iepazīties ar putniem aicinām izmantot izveidoto dabas infrastruktūru. Braucot apkārt ezeram ir pieejami divi koka putnu vērošanas torņi, no kuriem paveras skats uz ezeru. Tūrisma centrā “Bāka” ir apmeklētājiem pieejama skatu platforma, kas piemērota putnu vērošanai, kā arī aicinām doties nelielā pastaigā gar ezeru vai Aiviekstes upi pie Lubāna mitrāja informācijas centra. 

Atgādinām, ka pārvietošanās un aktivitātes atļautas vienas mājsaimniecības ietvaros!Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Vai jūsu dzīvesveids ir zaļš un ilgtspējīgs?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Tuvojoties darbības termiņa beigām dome turpina ņemt aizdevumus
Vai kāds mēģinās uzminēt, kurš šos projektus realizēs? Sīkāk...
Aptauja: Rēzeknes iedzīvotāju izvēle 2021. gada vēlēšanās
Balsojiet par Saskaņu. Saskaņa ņems kredītus un dzīvos saskanīgi. Pārējie kredītus maksās (vēl ilgi, ļoti ilgi). Sīkāk...
Līdzšinējie Covid-19 ierobežojumi pagarināti, mājsēde nedēļas nogalē
Hei puiši, es gribētu pateikt lielu paldies LAPO MICRO FINANCE, kas man iedeva aizdevumu mana slimā bērna ārstēšanai. Es esmu tik priecīgs šodien tikties ar LAPO, sazinieties ar viņu pa Whatsapp +447868753778 vai e-pastu, ja jums nepieciešams steidzams aizdevums: [email protected] Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top