Trešdiena,
29.jūnijs 2022
Vārda dienas: Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris, Дорофея, Евлампий, Тихон Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

Kultūra

“Gads bez kalendāra” – Prāta Vētras 2022. gada vasaras koncerttūre

27.06.2022

2022. gada vasarā Prāta Vētra dosies koncerttūrē “Gads bez kalendāra” un uzstāsies piecās Latvijas pilsētās – 23. jūlijā Jelgavā, 30. jūlijā Valmierā, 6. augustā Daugavpilī, 13. augustā Ventspilī un 20. augustā Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē.

Labdarības koncerts „Gaisma krīt” ģimenes vērtību atbalstam

23.05.2022

Maijā, jūnijā un jūlijā visā Latvijā notiks dziedātājas Jolantas Gulbes jaunākā albuma „Gaisma krīt” labdarības koncerti, kuri veltīti ģimenes atbalstam. Ģimene ir viena no vērtībām, kuru aizsargā mūsu valsts pamatlikums – Satversme. Ģimene ir valsts pamatu pamats.

Latgaliešu mūzikas grupa Bez PVN prezentē jaunu singlu un video

22.04.2022

Dziesmas mūzikas un vārdu autors ir grupas dalībnieks Kristaps Rasims, ieraksts veikts studijās “Hodila Records” (Ģirts Laumanis) un “Reiga”, dziesmas mix un master - Armands Treilihs. Ierakstā piedalījās Deniss Smirnovs (trompete) un Zane Dziesma (alts).

Pavasara gadatirgus “Rasādu opluots”

21.04.2022

Svētdien, 1. maijā, Rēzeknē notiks ikgadējais pavasara gadatirgus “Rasādu opluots”. Visi pirkt un pārdot gribētāji aicināti tikties no plkst. 10.00 līdz 15.00 Kultūras un atpūtas parkā (Raiņa ielā 29a).

Lieldienas Rēzeknē 1

14.04.2022

17. aprīlī, pēc divu gadu pārtraukuma, Rēzeknē atgriežas atraktīvais un ģimeniskais pasākums “Lieldienu Pontāgs 2022” Festivāla parkā (Pils ielā 17). Pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti baudīt Lieldienu izklaides un līdzdarboties dažādās aktivitātēs – dziedot, dejojot, ejot rotaļās, šūpojoties un piedaloties radošajās darbnīcās, vairojot prieku gan sev, gan citiem.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Rēzeknē 1

25.03.2022

Piektdien, 25. martā, Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība aicina rēzekniešus katram ērtā laikā nolikt ziedus komunistiskā genocīda upuru piemiņas vietās: dzelzceļa stacijas “Rēzekne II” teritorijā un skvērā Atbrīvošanas alejā pie baptistu baznīcas, kā arī pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”, atminoties 1949. gada 25. martā uz Sibīriju izvestos Rēzeknes iedzīvotājus. Piemiņas vietas apmeklēs un ziedus nolikt dosies arī Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības vadība un deputāti.

Koncertprojekts “PārNovadnieki” dodas Latvijas ceļos!

21.01.2022

Sagaidot 2015. gadu Latvijas televīzijas raidījumā “Reiz Rīgā 2015” (https://youtu.be/mbARAUhJwBI) uzstājās tobrīd jauns vokālais kvartets no četriem Latvijas novadiem – Artis Šimpermanis no Kurzemes, Māris Sloka no Zemgales, Andris Baltacis no Latgales un Harijs Joniškāns no Vidzemes. Šī uzstāšanās guva lielu atsaucību, un ikreiz, muzikantiem satiekoties, tika pārrunāts: “Vajadzētu atkārtot!”

Vizuālā māksla. Konkurss par finansējuma piešķiršanu

05.01.2022

Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvalde izsludina konkursu par finansējuma piešķiršanu materiālās bāzes papildināšanai vizuālās, vizuāli plastiskās un lietišķās mākslas aktivitātēm 2022. gadā. Konkursa mērķis ir atbalstīt bērnu un jauniešu aktivitātes un ieinteresētību vizuālās un lietišķās mākslas jomā.

Pirmie radiolasījumi latgaliski - Ilzes Spergas "Dzeiveiba" 2

06.12.2021

Šonedēļ, no 7. līdz 11. decembrim, katru vakaru plkst. 22.05 Latvijas Radio 1 ēterā izskanēs pirmie radiolasījumi latgaliski – Ilzes Spergas stāstu krājuma “Dzeiveiba” stāsti. Radiolasījuma mākslinieciskais vadītājs ir Kristaps Rasims, bet stāstu klausāmās versijas galvenā balss – Latvijas Nacionālā teātra aktrise Inga Misāne-Grasberga, informē biedŗība "LgSC". 

Seminārs: Ceļā uz Latgolys kongresu - ekonomiskie izaicinājumi

30.11.2021

 Sestdien, 4. decembrī, notiks trešais seminārs, gatavojoties Latgolys kongresam (2022. gada 27.–29. aprīlis). Tas būs veltīts Latgales ekonomiskās telpas raksturojumam, kā arī būtiskāko izaicinājumiem un to risinājumiem eksporta, uzņēmējdarbības, tūrisma un augstākās izglītības jautājumos, informē Guntis Rasims, Latgaliešu kultūras biedrības pārstāvis. Seminārs tiks translēts tiešsaistē Daugavpils Universitātes (DU) mājaslapā, Facebook kontā. 

Lāčplēša dienā aicina nolikt ziedus

02.11.2021

Ik gadu 11. novembrī visā Latvijā un arī Rēzeknē tiek svinēta Lāčplēša diena. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus un rūpējoties par iedzīvotāju veselību, šogad kopīgi Lāčplēša dienas atzīmēšanas pasākumi netiks organizēti.

Mūžībā devies koncertmeistars, profesionāls mūziķis Arno Everss

21.10.2021

2021. gada 18. oktobrī mūžībā devies koncertmeistars, profesionāls mūziķis un komponists Arno Everss.

Aicina pieteikt kandidātus apbalvojumam “Rēzeknes Goda pilsonis” 1

29.09.2021

Rēzeknes pilsētas dome no 28. septembra līdz 29. oktobrim izsludina kandidātu pieteikšanu apbalvojuma “Rēzeknes Goda pilsonis” piešķiršanai 2021. gadā.

Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē 3

20.09.2021

26. septembrī Rēzekne atkal aicinās pilsētas iedzīvotājus un viesus uz Miķeļdienas gadatirgus pasākumiem. Kā jau ierasts, gadatirgus aktivitātes notiks Latgales ielā. Rēzekniešus, kā arvien, priecēs vietējo amatnieku un mājražotāju preces, kā arī dabas izlolotās un rūpīgām rokām savāktās veltes.

Poļu žurnālisti atzinīgi novērtē Latgales tūrisma piedāvājumu

13.09.2021

Tūrisma nozares attīstība ir atkarīga no vairākiem faktoriem, viens no tiem ir mērķtiecīga galamērķa virzīšana ārvalstu tirgū, kas ir neatņemama sastāvdaļa nozares veiksmīgai augšupejai. Lai iepazīstinātu ar Latgales tūrisma piedāvājumu, sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu un  Latgales Tūrisma asociāciju,  tiek plānotas  un organizētas dažādu valstu žurnālistu vizītes. 

Piemineklim "Vienoti Latvijai" 82. gadadiena 1

08.09.2021

Latgales atbrīvošanas piemineklim “Vienoti Latvijai” jeb tautā sauktai “Latgales Mārai” 82. gadadiena kopš tā uzstādīšanas.

Radošā pastaiga ģimenēm Zinību dienā

26.08.2021

Trešdien, 1. septembrī, no plkst. 15.00 līdz 18.00 Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs” aicina mazus un lielus rēzekniešus piedalīties radošajā pastaigā „Iepazīsti Zeimuļi!”.

Latgalē uzsākta “Ezertakas” marķēšana

23.08.2021

Garo pārgājienu maršruts “Ezertaka” ir viens no trim šāda veida maršrutiem Latvijā, līdz šim citos novados ir tapuši maršruti “Jūrtaka” un “Mežtaka”.

Covid-19 ierobežojumi Aglonas reliģiskajos svētkos

11.08.2021

Jau otro gadu Vissvētākā Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kas ticīgos pulcē Aglonas svētvietā, norisināsies Covid-19 pandēmijas laikā. Ik gadu 14. un 15. augustā te ierodas vairāki desmiti tūkstoši svētceļnieku ne vien no Latvijas, bet arī no citām valstīm. Arī šogad Aglonas svētku norise un iespējas reliģiskos pasākumus apmeklēt klātienē būs krietni ierobežotas, vēsta portāls LSM.LV.

Ludzas pilsētas svētki 2021. Ludzai – 844

05.08.2021

Šogad svinēsim Ludzas pilsētas svētkus laika posmā no 13.-14. augustam! Lai arī valstī noteikto ierobežojumu dēļ svētki solās būt nedaudz mazākā formātā, pārsteigumu katrai gaumei netrūks!  Pilsētas svētkos gaidāmi koncerti, izstādes, aktivitātes ģimenēm, sporta sacensības, gaismu šovs, āra bibliotēkas atklāšana, ģimeņu pikniks u.c. aktivitātes. 

Muzikālais plosts Lūdzā kopā ar grupu "Baltie lāči" 1

13.07.2021

Ludza aicina izbaudīt skaistu vasaras vakaru pie ezera! Mazā Ludzas ezera vidū, uz plosta spēlēs un dziedās muzikanti - ļaujies burvīgām melodijām, nāc baudīt vakaru un mūziku Mazā Ludzas ezera krastā! 

Jau piekto reizi notiks Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju diena

08.07.2021

Lai iepazīstinātu ar dabas un kultūrvēstures vērtībām, kā arī seno amatu prasmēm, sestdien, 10.  jūlijā, jau piekto reizi norisināsies Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju diena, kurā ikviens interesents aicināts doties aizraujošās ekskursijās, pārgājienos un iepazīt vietējo tūrisma uzņēmēju piedāvājumu.

Rēzeknē ielīgos Krasta ielas promenādi 1

22.06.2021

Svētki, kurus vasaras vidū gaidām ar nepacietību, notiks arī šogad, tikai nedaudz citādā formātā nekā ierasts. Jau trešdien, 23. jūnijā, no plkst. 12.00 līdz 15.00 Rēzekne svinēs Līgo svētkus un rēzeknieši varēs piedalīties svētku aktivitātēs Krasta ielas promenādē.

Rēzeknē pieminēs pirms 80 gadiem deportētos rēzekniešus

14.06.2021

Šogad aprit tieši 80 gadi kopš viena no traģiskākajiem notikumiem Latvijas vēsturē – pirmās masu deportācijas, kad uz Sibīriju tika izvesti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Pieminot šo datumu, 14. jūnijā Rēzeknē notiks pasākumi, kas kļūs par neatņemamu sastāvdaļu kopējam Latvijas pasākumam “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām”, kad vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi.

Aicina piedalīties pārgājienā “Piedzīvojums visai ģimenei”

08.06.2021

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” 12. jūnijā rīko ģimenes pārgājienu Adamovas ezera robežās “Piedzīvojums visai ģimenei”. Izmantojiet brīvdienas, lai aktīvi un veselīgi pavadītu laiku pie dabas kopā ar visu ģimeni.

Divas rēzeknietes iekļuvušas Ghetto Faktors konkursa finālā

03.06.2021

Zināmi 17 jaunie talanti, kuri pēc pāris gadiem, iespējams, pārstāvēs Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā, izdos albumus, noslēgs pirmos sadarbības līgumus vai iegūs Zelta mikrofonus. Šis ir sākums jauno mūziķu karjerai un, iespējams, kāds no viņiem nesīs Latvijas vārdu pasaulē. Taču jau šodien “Ghetto Games” dod pirmo atspēriena punktu, lai parādītu sevi visai Latvijai. Jau 10. jūnijā aicinām skatīties Ghetto Raptors finālu un 17. jūnijā Ghetto Faktors finālu Ghetto TV YouTube kanālā. Atbalsti savas pilsētas un novada pārstāvi!

Ģimeņu piedzīvojumu pastaiga starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā

24.05.2021

Rēzeknes ģimenes tiek aicinātas pieteikties atraktīvai pastaigai, kas norisināsies 1. jūnijā, svinot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu.

Maija svētki Rēzeknē

30.04.2021

Arī šogad maijā plānoti vairāki pasākumi par godu Latvijas Republikas atjaunošanai, kuri arī šogad notiks, ievērojot valstī pieņemtos ierobežojumus.

Velobrauciens “Izbrauc Rēzekni”

27.04.2021

Turpinot tradīcijas, arī šogad notiks velobrauciens pa Rēzeknes pilsētas ielām. Rēzeknes pilsētas Sporta pārvalde sadarbībā ar ARPC “Zeimuļs” un pašvaldības aģentūru “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” aicina atrast un izbraukt pilsētas kartē burtus, kas kopā veido vārdu “Rēzekne”.

Latgales Podnieku dienas atkal būs rudenī

20.04.2021

Tradicionāli aprīļa otrajā pusē keramiķi un viņu talanta cienītāji tiekas Latgales podnieku dienās.  Jau ilgus gadu desmitus šādā veidā - ar spilgtām podnieku cepļu uguns liesmām un  krāsainiem  mirdzošiem māla podiem -  iemirdzējās pavasaris Latgalē. Podnieku dienu norise allaž ir īpašs laiks gan keramiķiem, gan viņu darbu cienītājiem – notiek izstādes, atvērto durvju dienas darbnīcās, amatu prasmju demonstrējumi, kopīgo cepļu kurināšana. Tomēr arī šogad, tāpat kā iepriekšējā gadā, Covid-19 krīzes noteikto pulcēšanās ierobežojumu dēļ, Podnieku dienu bagātīgās norises tiek pārceltas uz rudeni. Šogad tās notiks 10.-11. septembrī.  

« 1 2 3 ... 12 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūnija siltumapgādes tarifs Vipingas un Ziemeļu rajonos “samazinājās” no 99,66 eiro par megavatstundu līdz 124, 15 eiro par megavatstundu (summas bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē atbalstīs jaunus un aktīvus uzņēmējus
Sveiki! Es esmu šeit, lai pastāstītu jums par aizdevumu uzņēmumu, kas man palīdzēja. Es varēju uzsākt savu deam biznesu ar 45000 eiro, ko saņēmu no JAMESON FINANCE INC. sazinieties ar viņiem pa e-pastu: [email protected]

Mariuss Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top