Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Komercinformācija

Kā mazināt bērna bailes apmeklēt ārstu?

28.02.2024
Diskomforts, bezpalīdzības sajūta un neziņa jaunā, nepazīstamā vidē bērniem var radīt nedrošību un bailes. Šie ir galvenie iemesli, kādēļ bērns var izrādīt nepatiku un trauksmi, apmeklējot medicīnas iestādes. Bailes no medicīniskās pārbaudes vai procedūrām var apgrūtināt to veikšanu un padziļināt nepatiku pret ārstu apmeklējumu. Tādēļ ir jāatrod visefektīvākie veidi, kā palīdzēt bērnam pediatra kabinetā justies pēc iespējas drošāk un mierīgāk.

Radiet pozitīvu noskaņu jau mājās

Bailes no ārsta apmeklējuma var mazināt pozitīvas attieksmes veidošana, vēl esot mājās. Rotaļu izspēlēšana ar rotaļlietu ārstēšanu un medicīnas iestādes apmeklējuma nepieciešamības izskaidrošana bērnam saprotamā valodā palīdz sagatavot ārsta konsultācijai vai procedūrai.

Turklāt, komunikācijā ar bērnu vēlams izmantot pareizus nosaukumus medicīnas instrumentiem un ķermeņa daļām, lai tie bērnam nešķistu nepazīstami un biedējoši sarunā ar ārstu vai medmāsām. Svarīgi ir atcerēties, ka nedrīkst pārspīlēt ar procedūras vai konsultācijas nozīmi, jo, nepārtraukti atgādinot par ārsta apmeklējumu, tādējādi var rasties papildus satraukums.

Radiet drošības sajūtu

Konsultācija vai procedūra šķitīs mazāk biedējoša, ja bērns uz to ieradīsies kopā ar vecākiem un iespējams pat ar savu mīļāko rotaļlietu. Tāpat drošības sajūtu palīdz palielināt iespēja bērnam kaut nedaudz kontrolēt situāciju, ļaujot izvēlēties izklaidi uzgaidāmajā zonā, krēslu, uz kura apsēsties, vai ceļu, pa kuru doties uz medicīnas iestādi. Savukārt, domu un maņu novēršana procedūras laikā ar sarunu, dziesmu, rotaļlietu vai konfekti palīdzēs mazināt stresu un jutību pret sāpēm.

Apmeklējiet pediatru, kam uzticieties

Bērni jūt vecāku satraukumu un neziņu, kas var vēl vairāk saasināt satraukumu un trauksmi. Tādēļ vēlams izvēlēties pediatru, kam uzticēties un kurš spēs saprotami izskaidrot saslimšanas cēloņus un vēlamo ārstēšanu, lai mazinātu satraukumu gan vecākiem, gan bērniem.

Ārstu prakses “Alpino Pērle” pediatra vizīte ilgst veselu stundu, kuras laikā ir iespējams saņemt gan pilnvērtīgu izmeklējumu, gan izsmeļošu konsultāciju par bērna veselību, profilakses pasākumiem un bērna attīstību, pieredzējušam pediatram atbildot uz visiem interesējošajiem jautājumiem. Ārsta prakse piedāvā arī mājas vizītes. Ienāciet prakses mājas lapā www.alpinoperle.lv un uzziniet vairāk par piedāvātājiem pakalpojumiem.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Ar 1. jūniju apkures tarifs Rēzeknē būs 82,64 eiro par megavatstundu bez PVN
Apspriest
Aptauja
Vai uz ekonomisko situāciju Latvijā ietekmē no tās ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Kad rēzeknieši saņems pārrēkinu par pagājušziemu pārmaksāto augsto tarifu, kas bija gāzei, bet kurinaja ar šķeldu? Vai starpības nauda aizgāja "Kōpā(kapā latg.) Latvijai" un vienas ģimenes kontos? Nav pat cilvēkiem kauns acīs skatīties. Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Обоснование повышения тарифа
Сьранное Sīkāk...
“Rēzeknes ūdens” paplašina norēķinu iespējas

Saprotam, ka grib, rēķinot klientu vietā, par 1 aritmētisku darbību iekasēt 0,50 eur.
Ko darīt pensionārei, kurai nav interneta un telefons ar podziņām?

Sīkāk...
facebook draugiem
Top