Otrdiena,
26.Septembris 2023
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts, Корней, Илья, Валерьян Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Komercinformācija

Četras vispieprasītākās prasmes darba tirgū

29.08.2023
Daudzas amata kandidātiem vēlamas un darba sludinājumos pieprasītas prasmes ir ne tikai nodarbinātības jomai specifiski raksturīgās tehniskās zināšanas, bet arī jebkurā nozarē vai amata pozīcijā universāli pielietojamas un noderīgas sociālas prasmes. Darbs būvniecībā, tāpat kā medicīnā, finanšu jomā vai personāla vadībā nevar tikt veikts kvalitatīvi un efektīvi bez spēcīgām sadarbības, komunikācijas, izvērtētu un profesionālu lēmumu pieņemšanas prasmēm. Zemāk apskatīsim 4 vispieprasītākās prasmes darba tirgū.

1.   
Kritiskā domāšana

Attīstītas prasmes kritiski izvērtēt pieejamo informāciju, analizēt situācijas kontekstu un faktus bez pieņēmumiem, aizspriedumiem vai emocijām, novērot un izdarīt secinājumus palīdz efektīvi atrisināt problēmas, kas var rasties darba vidē.

Darba ņēmēji, kuri ir attīstījuši šīs prasmes, spēj patstāvīgi plānot un  pieņemt lēmumus, kas ir saistīti ar tiešajiem darba pienākumiem, un elastīgi reaģēt uz apstākļu maiņu.

2.   
Labas sadarbības spējas

Algots darbs visbiežāk ir arī komandas darbs, kur jāspēj sadarboties gan ar darba kolēģiem, gan ar pasūtītājiem un viņu pārstāvjiem. Jo labāka būs savstarpējā komunikācija un sadarbība, jo raitāk tiks risināti projekti, nodrošināta pozitīva un iekļaujoša darba vide, kā arī tiks sasniegti uzņēmuma nospraustie mērķi.

Der atzīmēt, ka darba kolēģiem savstarpēji cieši sadarbojoties, tiek veiksmīgāk pārņemta citu pieredze un ir vieglāk radīt jaunas, inovatīvas idejas uzņēmuma projektu īstenošanā.

3.   
Spēcīga darba ētika

Jebkuras nozares darba devējs augstu vērtē darbiniekus ar profesionālu attieksmi pret darbu un spēcīgu darba ētiku, piemēram, augstu atbildības sajūtu, rūpību pret detaļām un ievērotus darba termiņus. Šīs īpašības palīdz uzņēmumiem uzturēt darba produktivitāti, kvalitāti un augstus reputācijas standartus mijiedarbībā ar klientu neatkarīgi no nodarbinātības jomas.

4.   
Labas komunikācijas prasmes

Daudzās profesijās būtiskas ir ne tikai labas mutiskās, bet arī rakstiskās komunikācijas prasmes, kas ļauj sastādīt kvalitatīvu un skaidri formulētu darba pienākumu veikšanai nepieciešamo dokumentāciju.

Taču labas mutiskās komunikācijas spējas nenozīmē tikai sarunas uzsākšanu un virzības vieglumu, jo pie komunikācijas prasmēm tiek pieskaitītas arī aktīva klausīšanās, uzklausītās informācijas empātiska izpratne un argumentētas diskusijas veidošanas pamati, spējot cieņpilni uzklausīt visas iesaistītās puses. Tikai pateicoties izkoptām komunikācijas prasmēm ir iespējams attīstīt un pilnveidot labas sadarbības un kritiskās domāšanas spējas.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Tev tā jau iestājusies... Sīkāk...
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Kas tevi te prasa braukt? Mums savu mud...ku pietiek... Sīkāk...
FM: Bartaševiča apgalvojumi neatbilst patiesībai
Tak melo uz katra vārda, labāk sev nebūtu to kampaņu pie domes ēkas rīkojis. Vien vairāk sapinās savos melos un parādīja savu īsto ādu.
Par Rēzekni šie rūpējoties, tpu... Ja tepat, Ludzā, pašvaldība nodrošina bērnu ēdināšanu līdz noteiktam vecumam, tad Rēzeknē pat bērnudārzos daudzbērnu ģimenēm noņēma pabalstu bērnu ēdināšanā. Kas noņēma? Valdība? Ašeradens?
Par Latgali šie iestājoties... Kaut viens no varoņiem ir uzstājies Latgales Kongresā un runājis par kādu jautājumu? Sīkāk...
facebook draugiem
Top