Otrdiena,
26.Septembris 2023
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts, Корней, Илья, Валерьян Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Komercinformācija

Skandināvijas un Eiropas tipa ziemas riepas – kas ir jāņem vērā?

29.08.2023
Sarežģīto ziemas apstākļu dēļ piemērotāko riepu izvēlē ir ne tikai jāņem vērā budžets, atbilstošākais riepas diametrs un platums, bet arī ziemas un ceļa apstākļiem atbilstošas riepu dizaina īpatnības, kuru galvenās atšķirības slēpjas ziemas riepu tipā. Izvēloties neradžotas riepas, izvēle būs jāveic starp Skandināvijas un Eiropas tipa riepām.

Kas ir raksturīgs Skandināvijas tipa ziemas riepām?

Skandināvijas tipa ziemas riepas ir īpaši izstrādātas lietošanai skarbos ziemas laikapstākļos ar ļoti zemām gaisa temperatūrām, kā arī ar apsnigušiem vai apledojošiem ceļiem. Tādēļ atšķirībā no Eiropas tipa ziemas riepām Skandināvijas riepu protektori ir ar izteiktāku un dziļāku lameļu daļu, mīkstāku riepu gumijas sastāvu un izteikti asu protektora kanti, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku saķeri gan uz tikko uzsniguša, gan pieblīvēta sniega.

Taču Skandināvijas riepas var būt skaļākas, patērēt vairāk degvielas un zaudēt daļu savas veiktspējas uz slapja vai sausa asfalta seguma. Vēl viena šo ziemas riepu atšķirība ir tāda, ka atsevišķi to modeļi var tikt aprīkoti ar redzēm. Gislaved un Nokian Tyres ir specializēti Skandināvijas tipa ziemas riepu zīmoli, kuru prioritāte ir augstvērtīga kvalitāte, drošība un ilgtspējība.

Kādiem ceļa apstākļiem ir paredzētas Eiropas tipa ziemas riepas?

Eiropas tipa ziemas riepas ir paredzētas maigiem ziemas laikapstākļiem ar lietu vai slapju sniegu un mērenu gaisa temperatūru. Šāda tipa riepas nodrošina izcilu stabilitāti lielā ātrumā, labu bremzēšanu un precizitāti pagriezienos gan uz mitra, gan sausa asfalta seguma.

Eiropas tipa ziemas riepas ir piemērota izvēle pārvietojoties galvenokārt pa pilsētu vai galvenajām šosejām. Tomēr, samazinoties gaisa temperatūrai un saskaroties ar apledojošu ceļu, Eiropas tipa ziemas riepas zaudēs daļu savas efektivitātes.

Efektīvas un drošas Eiropas tipa ziemas riepas piedāvā tādi populāri riepu zīmoli kā Nokian Tyres, Continental, Michelin, Bridgestone, Dunlop, Goodyear un Pirelli.

Šo un citu zīmolu ziemas un vissezonas riepas ir iespējams iegādāties “Riepu garāža” servisa centros vai interneta veikalā www.riepugaraza.lv. Riepu garāžas pieredzējusī speciālistu komanda nodrošina gan pilnu riepu servisa pakalpojumu klāstu, gan konsultē par katrai situācijai vispiemērotāko risinājumu.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Tev tā jau iestājusies... Sīkāk...
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Kas tevi te prasa braukt? Mums savu mud...ku pietiek... Sīkāk...
FM: Bartaševiča apgalvojumi neatbilst patiesībai
Tak melo uz katra vārda, labāk sev nebūtu to kampaņu pie domes ēkas rīkojis. Vien vairāk sapinās savos melos un parādīja savu īsto ādu.
Par Rēzekni šie rūpējoties, tpu... Ja tepat, Ludzā, pašvaldība nodrošina bērnu ēdināšanu līdz noteiktam vecumam, tad Rēzeknē pat bērnudārzos daudzbērnu ģimenēm noņēma pabalstu bērnu ēdināšanā. Kas noņēma? Valdība? Ašeradens?
Par Latgali šie iestājoties... Kaut viens no varoņiem ir uzstājies Latgales Kongresā un runājis par kādu jautājumu? Sīkāk...
facebook draugiem
Top