Pirmdiena,
27.maijs 2024
Vārda dienas: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta, Максим, Никита, Сидор, Леонтий Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Komercinformācija

Cik drīkst izdzert sulas dienā?

23.03.2023
Līdz ar pavasara atnākšanu, varam atsākt baudīt mūsu pašu dabas dotās sulas. Aprīli dēvējam par sulu mēnesi, lai gan tecināt saldo kļavu sulu jau varam martā. Sulas pamatoti uzskata nevis par dzērienu, bet ēdienu, jo tajās ir daudz kaloriju, un tām nenoliedzami piemīt arī dziedniecisks efekts.

Cik daudz un kā sulas lietot, lai gūtu labāko rezultātu?

Pēc ziemas mūsu organisms ir saguris, tādēļ kļavu un bērzu sulas dzeršana dos papildu enerģiju un dabīgos minerālus. Sula tek, līdz kokiem sāk plaukt lapas, tāpēc vēl var pagūt nogaršot “dzīvo koku ūdeni”.

Kļavu sula

Kļavu sula var saturēt līdz pat 10% cukura (enerģijai), tāpat minerālvielas, enzīmus (uzlabo bioķīmiskās reakcijas mūsu organismā), dažādas organiskās skābes un citus mūsu organismam labvēlīgus savienojumus. Kļavu sulā visvairāk ir mangāns un kālijs, nedaudz arī magnijs un kalcijs. Kļavu sula ir saldāka par bērzu sulu.

Sulai piemīt tonizējoša, urīndzenoša, pretiekaisuma, atkrēpošanas, organismu spēcinoša un brūces dziedinoša iedarbība. Veicina vielmaiņu atkritumproduktu izvadīšanu.

Sulu var droši dzert tik, cik gribas, vienīgi jāatceras, ka tā nav ilgstoši uzglabājama. 

Bērzu sula

Bērzu sula ir gandrīz neitrāla garša, taču tā bagāta ar organiskām skābēm, fruktozi, minerālvielām (kalciju, magniju, kāliju) un vitamīniem. Bērzu sula ir bagāta ar saponīniem (organismam labvēlīgi organiskie savienojumi) un ēteriskām eļļām.

Dzerot bērzu sulu, jāatceras, ka tā satur daudz dabīgo cukuru, tādēļ to dzert neierobežotā daudzumā nebūtu vēlams. Bērzu sulu pretēji kļavu sulai iespējams saglabāt, tomēr nebūtu pareizi apgalvot, ka tās sastāvs, glabājot nemainīsies. 

Pavasara sulas dzeršanas kūrē ieteicams izdzert ne vairāk par 1.5 līdz 2 litriem dienā. 

Dabīgās augļu sulas

Dabīga sula, kas spiestas ar aukstās spiešanas tehnoloģiju un vieglu pasterizāciju - maksimāli saglabājot sulā esošos vitamīnus, ieteicamas lietošanai cauru gadu.

Populāra ir ne tikai tīra dabīgā sula, bet arī dažādu sulu sajaukumi: ābolu – aroniju; ābolu – upeņu; ābolu – dzērveņu, ābolu – brūkleņu. Dabīgo sulu var lietot tīru vai atšķaidīt ar ūdeni proporcijā 1:6. Visas svaigi spiestās sulas satur bioloģiski aktīvas vielas, kas labvēlīgi iedarbojas uz kuņģa – zarnu traktu un piedalās vielmaiņas procesos.

Sulu ieteicams dzert 30 minūtes pirms ēšanas vai starp ēdienreizēm. Neiesaka dzert uzreiz pēc ēšanas, jo, sulai sajaucoties ar ēdienu (it īpaši ābolu sulai), zarnu traktā var veidoties gāzes.

Augļu sulu lietošanā jāievēro mērenība. Viena glāze dienā būs pilnīgi pietiekami. 220.lv piedāvājumā jūs atradīsiet daudzveidīgu dabīgo sulu klāstu, kas iegūtas no Latvijā izaudzētām ogām un augļiem.

Dabīgās dārzeņu sulas

Dārzeņu sulas ieteicamas cilvēkiem ar paaugstinātu holesterīna līmeni un asinsspiedienu, pavājinātu imūnsistēmu (ja ir biežas saaukstēšanās, infekcijas), ķermeņa tūsku.

Populārākās dārzeņu sulas ir burkānu un tomātu. Tīras dārzeņu sulas, izņemot tomātu, nav ieteicams dzert lielā daudzumā. Lietderīgāk pievienot augļu sulu, piemēram, ābolu.

Optimālam rezultātam dārzeņu sulas sāk lietot pakāpeniski, mazās devās (100–200 ml) 2 līdz 3 reizes nedēļā, no rīta tukšā dūšā. Ar daudzumu un biežumu nevajadzētu pārspīlēt, tāpat jāņem arī vērā, ka dārzeņu sula veicina apetīti un nederēs, ja ir mērķis notievēt.

Apelsīnu sula

Svaigi spiesta apelsīnu sulas dod enerģiju, jo sulā esošie cukuri uzreiz pēc sulas izdzeršanas strauji uzsūcas organismā. Šī sula garšo gandrīz visiem un ir ļoti iecienīta, tomēr nevajadzētu to dzert tukšā dūšā.

Viens no veselīgiem ieradumiem, kas palīdzēs ikdienā justies labi, ir regulāra ūdens dzeršana. Dzeramais ūdens, ko uzņemam dienas laikā, kompensē ķermeņa šķidruma zudumus un pieaugušam cilvēkam vidēji vajadzētu izdzert 1,8 litrus dienā. Pievienojiet ūdenim kādu augļa šķēlīti, gurķa ripiņu vai svaigas piparmētras un padariet to garšas niansēm bagātu. Garšos lieliski un ne sliktāk par bērzu vai kļavu sulu!Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
2023. gada beigās iedzīvotāju parāds uzņēmumam “Rēzeknes siltumtīkli” bija 1 507 282 eiro
Apspriest
Aptauja
Vai uz ekonomisko situāciju Latvijā ietekmē no tās ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Rēzeknes ūdens” paplašina norēķinu iespējas

Saprotam, ka grib, rēķinot klientu vietā, par 1 aritmētisku darbību iekasēt 0,50 eur.
Ko darīt pensionārei, kurai nav interneta un telefons ar podziņām?

Sīkāk...
Dzīvokļu īpašnieku mazākumam būs plašākas pilnvaras
pēc renovācijas stacijas 18 mājai nav domāta konstrukcija karoga uzlikšanai.vai nu sapulce jāsasauc , vai prasīt policijas palīdzību. Sīkāk...
Ukrainietes Rēzeknē saskaras ar grūtībām valodā un darba atrašanā
Могу помочь украинским женщинам с латышским языком бесплатно.Я латышка, русским владею на высоком уровне, немного понимаю и украинский язык.Так что процесс был бы обоюдно выгодным.


Sīkāk...
facebook draugiem
Top