Piektdiena,
1.jūlijs 2022
Vārda dienas: Imants, Ingars, Intars, Rimants, Леонтий, Ипат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Komercinformācija

Kā izvēlēties urbjmašīnu?

02.05.2022
Vajadzība pēc urbjmašīnas sadzīvē rodas itin bieži. Un pavisam neiztikt bez šī instrumenta, ja gaidāms dzīvokļa remonts vai apjomīgāki darbi: privātmājas, saimniecības ēku, lapenes celtniecība u.tml. Samontēt ģipškartona griestus, caururbt sienu vada vai caurules izvilkšanai, pielikt plauktu vai gleznu, – pareizi piemeklēta elektroiekārta ātri un kvalitatīvi sagatavos pamatni stiprināšanas materiāla ievietošanai. Taču tās izvēle ne vienmēr ir viegla, ņemot vērā milzīgo urbjmašīnu piedāvājumu. Mēģināsim palīdzēt!

Atkarībā no urbjamā materiāla

Ko plānojat urbt – pirmais jautājums, ar kuru vajadzētu tikt skaidrībā. Ja pārsvarā urbsiet salīdzinoši mīkstās virsmas – piem., ģipškartonu, koksni, metālu, plastmasu, standarta urbjmašīna ir īstā izvēle. Neregulārām sadzīves vajadzībām, vasarnīcai, nelielam remontam ar to pietiks. Ja tomēr biežāk paredzams urbt tādas cietākas pamatnes kā flīzes, betons, ķieģelis, izvēlieties iekārtu ar trieciena funkciju. Instruments gan griež uzgali, gan arī veic kustības virzienā pret urbjamo materiālo (līdzīgi perforatoram). Process būs krietni vieglāks, bet rezultāts – precīzāks.

Nevarat tik tālu paredzēt, kādi darbi gaidāmi? Piemaksājiet un paņemiet trieciena urbjmašīnu - tā ir universālākais variants. Darbam ar mīkstākiem materiāliem varēsiet pārslēgt instrumentu parastajā režīmā bez trieciena.

Ņemt tīkla modeli vai akumulatora?

Akumulatora elektroinstrumenti pašlaik ir pieprasītākie. Iemesls acīmredzams - neatkarība no elektrotīkla. Ja strādāsiet aiz pilsētas, garāžā vai citā vietā ar ierobežotu piekļuvi elektrībai, šaubu nav - jāņem akumulatora urbjmašīna. Bonusā būs ērtāka strādāšana, jo netraucēs vads. Taču nevar aizmirst, ka darba laiks šādam instrumentam ir ierobežots ar baterijas ietilpību. Tādēļ intensīviem darbiem noderēs rezerves akumulators. Daudziem modeļiem tas jau ietilpst komplektā.

Iegādāties urbjmašīnu, kura barojas no tīkla, var ieteikt divās situācijās. Pirmkārt, neregulārai lietošanai mājās. Tādā gadījumā nav vērts pārmaksāt par krietni dārgāku akumulatora iekārtu. Otrkārt, tīkla modelis nepievils, ja meklējat maksimāli jaudīgu instrumentu intensīviem un regulāriem darbiem. Protams pie nosacījuma, ka darba vietā ir piekļuve elektrībai. Tad instruments būs gatavs darboties uzreiz, intensīvi un ilgstoši.


Svarīgākie tehniskie parametri

Jauda – raksturlielums, kuru nevar ignorēt. Ja nevēlaties lieki pārmaksāt, izvēlieties instrumentu atbilstoši savām vajadzībām. Lielākajai daļai sadzīves darbu un nelieliem remontiem parasti pietiek ar iekārtu līdz 800 W (10-14 V - akumulatora modeļiem). Betona urbšanai ar triecienu jāraugās pēc jaudīgāka instrumenta – virs 800 W (ap 18 V).


Kam vēl pievērst uzmanību?

Apgriezieni minūtē
. No tā ir atkarīgs urbšanas ātrums un akurātums. Blīva materiāla urbšanai ar triecienu vajadzēs kā minimums 1200-1300 apgr./min.

Griezes moments
. Nosaka slodzes līmeni uz motora. Jāpiemeklē pareizi, lai instruments kalpotu ilgāk. Darbam ar koku pietiks ar 30 Nm. Universālākam pielietojumam raugieties pēc augstāka griezes momenta.

Urbšanas diametrs
. Pievērsiet uzmanību, kāda diametra uzgaļus varēsiet lietot konkrētam modelim. Nesaderīgs izmērs (lielāka diametra) sabojās iekārtas dzinēju.

Ātruma režīmi
. Jo vairāk, jo lielākas iespējas pielāgot instrumentu ērtai un precīzai skrūvēšanai bez noslīdēšanas.

Lēnais starts, apgriezienu uzturēšana un regulēšana
– paildzina iekārtas „mūžu” (pasargā no pārslodzes) un garantē akurātāku rezultātu. Īpaši noderēs nelietpratējiem.

Starta pogas fiksācija, darba vietas izgaismošana
– ērtākam darbam.

Cena
. Tikt pie savas pirmās vai jaunās urbšanas iekārtas izdevīgi un tūlīt pat Jūs varat interneta veikalā 220.lv! Tieši te vairāk nekā 400 urbjmašīnu modeļu piedāvājumā katrs varēs atrast savām vajadzībām un budžetam piemērotāko modeli: nedārgu tīkla iekārtu, jaudīgu trieciena modeli, parocīgu akumulatora mašīnu ar rezerves bateriju, modeļus ar vairākiem ātruma režīmiem utt. Pārdošanā arī universālās urbjmašīnas-skrūvgrieži – vēl plašākam uzdevumu klāstam. Vēlaties ilgmūžīgāko un lietošanā ērtāko modeli? Tad e-veikalā Jūs gaida augsti kvalitatīvi un ergonomiski ražojumi no tādiem elektroinstrumentu gigantiem kā Makita, Metabo, Hecht, Bosch, DeWalt u.c.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūnija siltumapgādes tarifs Vipingas un Ziemeļu rajonos “samazinājās” no 99,66 eiro par megavatstundu līdz 124, 15 eiro par megavatstundu (summas bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
facebook ok draugiem
Top