Trešdiena,
29.Novembris 2023
Vārda dienas: Ignats, Virgīnija, Матвей, Ефросинья, Семен Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Komercinformācija

Budžeta plānošanas padomi, ko izmēģināt 2022. gadā

15.02.2022
Jaunam gadam piestāv jaunas apņemšanās, tādēļ tas noteikti ir lielisks laiks, lai izvērtētu savu finanšu pratību un veiktu uzlabojumus, kur tie nepieciešami. Ja arī Jūsu Jaunā gada apņemšanās ir veiksmīgāk pārvaldīt savas finanses, tad turpiniet lasīt un iepazīsties ar noderīgiem budžeta plānošanas padomiem. 

Izveidojiet savu budžetu
 
Budžets - tas ir plāns, kas ietver gaidāmos ienākumus un izdevumus. Tāpat budžeta plānā jāiekļauj arī finansiālie mērķi.
 
Vispirms pierakstiet regulāros izdevumus, piemēram, mājokļa īri, komunālos maksājumus, transporta izdevumus un citus neatliekamus tēriņus. Ja Jums ir kredītsaistības, piemēram, ilgtermiņa aizdevums, tad neaizmirstiet pierakstīt arī ikmēneša kredītmaksājumu.
 
Plānojot budžetu, noteikti izvērtējiet arī, kādu metodi izmantosiet, lai sekotu līdzi budžeta plāna īstenošanai. Šim nolūkam varat izmantot kladi un rakstāmo, Excel izklājlapu vai kādu no budžeta plānošanas aplikācijām.
 
Tomēr, pat ja ir izstrādāta stabila budžeta plānošanas stratēģija, jārēķinās ar neparedzētām situācijām. Tas var būt darba zaudējums, veselības problēmas, neatliekami pirkumi. Līdz ar to ir svarīgi budžetā iekļaut arī kategoriju neparedzētiem tēriņiem - piemēram, izveidot atsevišķu krājkontu, ko ik mēnesi papildināt ar noteiktu naudas summu.
 
Nosakiet mērķus
 
Izvērtējiet savus finanšu mērķus, piemēram, jaunas automašīnas iegādi vai mājokļa remontu. Lai arī lielāku ieceru īstenošanai var noderēt arī ilgtermiņa kredīts no uzticama kredītdevēja, piemēram, VIASMS.lv, tomēr uzkrājuma veidošana mērķim palīdzēs Jums saglabāt finansiālo stabilitāti un justies drošāk.
 
Nosakot mērķus, esat reāls. Kādu summu Jūs ik mēnesi varat atlikt, lai tuvotos mērķim? Pat ja šķiet, ka summa ir maza, atcerieties, ka ilgtermiņā šie mazie ieguldījumi veidos ievērojamu uzkrājumu. Piemēram, noliekot vien 20 eiro katru mēnesi, Jūs gada laikā būsiet sakrājis 240 EUR.
 
Tērējiet apdomīgi
 
Jūs varat padarīt savu finansiālo nākotni drošāku, nosakot atšķirību starp vajadzībām un vēlmēm. Vajadzības ir nepieciešamas, lai Jūs izdzīvotu - šajā kategorijā ietilpst, piemēram, pārtika un pajumte. Vēlmes ir tās, ko Jūs vēlētos, bet bez kā varat iztikt, piemēram, luksus klases automašīna vai ceļojums apkārt pasaulei. 

Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
SIA “Rēzeknes namsaimnieks” no 2024. gada 1. janvāra paaugstinās māju apsaimniekošanas tarifu - pilsētā vidējais pieaugums būs aptuveni 0,02 eiro par kvadrātmetru
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknē rīkoto kultūras un masu pasākumu kvalitāte un skaits?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Slepkavība Rezeknē: Cilvēki nikni par Haita dzīvesbiedres klāstīto
Ā, tad Haiti celtniecības trestu izprihvatizēja un izpārdeva visu tehniku...tagad daudz kas paliek skaidrāks - mahinatoru ģimenīte Sīkāk...
Slepkavība Rezeknē: Cilvēki nikni par Haita dzīvesbiedres klāstīto
Varētu kaut kā plašāk,lūdzu nebaidieties. Cilvēki grib zināt vienu no ticamākajām versijām. Sīkāk...
Slepkavība Rezeknē: Cilvēki nikni par Haita dzīvesbiedres klāstīto
haits 60-70 gados bij Rēzeknes celtniecības tresta vadītājs, kura sastāvā ietilpa visi Latgales celtniecības uzņēmumi, nu neieskaitot Bartaševiča seniora vadīto MSO.kas jupatovkā. šis haits ,arī ir tā atvase. ar to plusi NEBEIDZAS. redz kā radi cīnās pret visādiem antisemītiem un nacionālā naida kurinātājiem, nu tādiem medaļs pie vestes un taisni pie solovjeva Sīkāk...
facebook draugiem
Top