Otrdiena,
24.maijs 2022
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Komercinformācija

Budžeta plānošanas padomi, ko izmēģināt 2022. gadā

15.02.2022
Jaunam gadam piestāv jaunas apņemšanās, tādēļ tas noteikti ir lielisks laiks, lai izvērtētu savu finanšu pratību un veiktu uzlabojumus, kur tie nepieciešami. Ja arī Jūsu Jaunā gada apņemšanās ir veiksmīgāk pārvaldīt savas finanses, tad turpiniet lasīt un iepazīsties ar noderīgiem budžeta plānošanas padomiem. 

Izveidojiet savu budžetu
 
Budžets - tas ir plāns, kas ietver gaidāmos ienākumus un izdevumus. Tāpat budžeta plānā jāiekļauj arī finansiālie mērķi.
 
Vispirms pierakstiet regulāros izdevumus, piemēram, mājokļa īri, komunālos maksājumus, transporta izdevumus un citus neatliekamus tēriņus. Ja Jums ir kredītsaistības, piemēram, ilgtermiņa aizdevums, tad neaizmirstiet pierakstīt arī ikmēneša kredītmaksājumu.
 
Plānojot budžetu, noteikti izvērtējiet arī, kādu metodi izmantosiet, lai sekotu līdzi budžeta plāna īstenošanai. Šim nolūkam varat izmantot kladi un rakstāmo, Excel izklājlapu vai kādu no budžeta plānošanas aplikācijām.
 
Tomēr, pat ja ir izstrādāta stabila budžeta plānošanas stratēģija, jārēķinās ar neparedzētām situācijām. Tas var būt darba zaudējums, veselības problēmas, neatliekami pirkumi. Līdz ar to ir svarīgi budžetā iekļaut arī kategoriju neparedzētiem tēriņiem - piemēram, izveidot atsevišķu krājkontu, ko ik mēnesi papildināt ar noteiktu naudas summu.
 
Nosakiet mērķus
 
Izvērtējiet savus finanšu mērķus, piemēram, jaunas automašīnas iegādi vai mājokļa remontu. Lai arī lielāku ieceru īstenošanai var noderēt arī ilgtermiņa kredīts no uzticama kredītdevēja, piemēram, VIASMS.lv, tomēr uzkrājuma veidošana mērķim palīdzēs Jums saglabāt finansiālo stabilitāti un justies drošāk.
 
Nosakot mērķus, esat reāls. Kādu summu Jūs ik mēnesi varat atlikt, lai tuvotos mērķim? Pat ja šķiet, ka summa ir maza, atcerieties, ka ilgtermiņā šie mazie ieguldījumi veidos ievērojamu uzkrājumu. Piemēram, noliekot vien 20 eiro katru mēnesi, Jūs gada laikā būsiet sakrājis 240 EUR.
 
Tērējiet apdomīgi
 
Jūs varat padarīt savu finansiālo nākotni drošāku, nosakot atšķirību starp vajadzībām un vēlmēm. Vajadzības ir nepieciešamas, lai Jūs izdzīvotu - šajā kategorijā ietilpst, piemēram, pārtika un pajumte. Vēlmes ir tās, ko Jūs vēlētos, bet bez kā varat iztikt, piemēram, luksus klases automašīna vai ceļojums apkārt pasaulei. 

Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Bērnudārzos pusdienas bērniem līdz 3 gadu vecumam maksās 1,95 eiro, bet bērniem no 4 līdz 6 gadiem – 2,15 eiro.
Apspriest
Aptauja
Kādas Jums ir fobijas?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pasakainā tarifa beigas par siltumapgādi Rēzeknē
Nu ka draudzeigi visy iz jaunū SPA i piproseisim nu ķieneņa korstys putu vannis ar žemčugu lai šiervi atbarztu . Bivs jau labi :) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top