Trešdiena,
24.jūlijs 2024
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Ольга, Ефимия Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Komercinformācija

Budžeta plānošanas padomi, ko izmēģināt 2022. gadā

15.02.2022
Jaunam gadam piestāv jaunas apņemšanās, tādēļ tas noteikti ir lielisks laiks, lai izvērtētu savu finanšu pratību un veiktu uzlabojumus, kur tie nepieciešami. Ja arī Jūsu Jaunā gada apņemšanās ir veiksmīgāk pārvaldīt savas finanses, tad turpiniet lasīt un iepazīsties ar noderīgiem budžeta plānošanas padomiem. 

Izveidojiet savu budžetu
 
Budžets - tas ir plāns, kas ietver gaidāmos ienākumus un izdevumus. Tāpat budžeta plānā jāiekļauj arī finansiālie mērķi.
 
Vispirms pierakstiet regulāros izdevumus, piemēram, mājokļa īri, komunālos maksājumus, transporta izdevumus un citus neatliekamus tēriņus. Ja Jums ir kredītsaistības, piemēram, ilgtermiņa aizdevums, tad neaizmirstiet pierakstīt arī ikmēneša kredītmaksājumu.
 
Plānojot budžetu, noteikti izvērtējiet arī, kādu metodi izmantosiet, lai sekotu līdzi budžeta plāna īstenošanai. Šim nolūkam varat izmantot kladi un rakstāmo, Excel izklājlapu vai kādu no budžeta plānošanas aplikācijām.
 
Tomēr, pat ja ir izstrādāta stabila budžeta plānošanas stratēģija, jārēķinās ar neparedzētām situācijām. Tas var būt darba zaudējums, veselības problēmas, neatliekami pirkumi. Līdz ar to ir svarīgi budžetā iekļaut arī kategoriju neparedzētiem tēriņiem - piemēram, izveidot atsevišķu krājkontu, ko ik mēnesi papildināt ar noteiktu naudas summu.
 
Nosakiet mērķus
 
Izvērtējiet savus finanšu mērķus, piemēram, jaunas automašīnas iegādi vai mājokļa remontu. Lai arī lielāku ieceru īstenošanai var noderēt arī ilgtermiņa kredīts no uzticama kredītdevēja, piemēram, VIASMS.lv, tomēr uzkrājuma veidošana mērķim palīdzēs Jums saglabāt finansiālo stabilitāti un justies drošāk.
 
Nosakot mērķus, esat reāls. Kādu summu Jūs ik mēnesi varat atlikt, lai tuvotos mērķim? Pat ja šķiet, ka summa ir maza, atcerieties, ka ilgtermiņā šie mazie ieguldījumi veidos ievērojamu uzkrājumu. Piemēram, noliekot vien 20 eiro katru mēnesi, Jūs gada laikā būsiet sakrājis 240 EUR.
 
Tērējiet apdomīgi
 
Jūs varat padarīt savu finansiālo nākotni drošāku, nosakot atšķirību starp vajadzībām un vēlmēm. Vajadzības ir nepieciešamas, lai Jūs izdzīvotu - šajā kategorijā ietilpst, piemēram, pārtika un pajumte. Vēlmes ir tās, ko Jūs vēlētos, bet bez kā varat iztikt, piemēram, luksus klases automašīna vai ceļojums apkārt pasaulei. 

Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jaunais siltumenerģijas apgādes tarifs Rēzeknē – 88,79 eiro par megavatstundu (bez PVN), kurš stāsies spēkā no 2024. gada 1. augusta (palielinājums par 7,44)
Apspriest
Aptauja
Jūs remontējat sadzīves tehniku vai labprātāk iegādājaties jaunu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Apsūdz divus pusaudžus par dubultslepkavību Rēzeknē
OTMOROZKI Sīkāk...
Satversmes tiesā ierosināta lieta par Rēzeknes domes atlaišanu
Būtu jāsāk ar to, ka vēlēts deputāts, uzsākot amata pienākumu pildīšanu, dod zvērestu ievērot Satversmi un godprātīgi pildīt savus pienākumus iedzīvotāju interesēs.
Atstādinātā Dome ir uzspļāvusi šādam faktam, un tagad par iedzīvotāju naudu iet tālāk pret pašiem iedzīvotājiem. Sīkāk...
Par Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlē Jevsikovu
Jūs laikam atrodaties citā dimensijā. kādi krēsli, kāds,kēņiņš, nolaidieties uz zemes no mākoņiem...laikam esat ieinteresētā puse.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top