Trešdiena,
22.marts 2023
Vārda dienas: Dziedra, Tamāra, Николай, Леонтий, Илья, Тарас Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Komercinformācija

Budžeta plānošanas padomi, ko izmēģināt 2022. gadā

15.02.2022
Jaunam gadam piestāv jaunas apņemšanās, tādēļ tas noteikti ir lielisks laiks, lai izvērtētu savu finanšu pratību un veiktu uzlabojumus, kur tie nepieciešami. Ja arī Jūsu Jaunā gada apņemšanās ir veiksmīgāk pārvaldīt savas finanses, tad turpiniet lasīt un iepazīsties ar noderīgiem budžeta plānošanas padomiem. 

Izveidojiet savu budžetu
 
Budžets - tas ir plāns, kas ietver gaidāmos ienākumus un izdevumus. Tāpat budžeta plānā jāiekļauj arī finansiālie mērķi.
 
Vispirms pierakstiet regulāros izdevumus, piemēram, mājokļa īri, komunālos maksājumus, transporta izdevumus un citus neatliekamus tēriņus. Ja Jums ir kredītsaistības, piemēram, ilgtermiņa aizdevums, tad neaizmirstiet pierakstīt arī ikmēneša kredītmaksājumu.
 
Plānojot budžetu, noteikti izvērtējiet arī, kādu metodi izmantosiet, lai sekotu līdzi budžeta plāna īstenošanai. Šim nolūkam varat izmantot kladi un rakstāmo, Excel izklājlapu vai kādu no budžeta plānošanas aplikācijām.
 
Tomēr, pat ja ir izstrādāta stabila budžeta plānošanas stratēģija, jārēķinās ar neparedzētām situācijām. Tas var būt darba zaudējums, veselības problēmas, neatliekami pirkumi. Līdz ar to ir svarīgi budžetā iekļaut arī kategoriju neparedzētiem tēriņiem - piemēram, izveidot atsevišķu krājkontu, ko ik mēnesi papildināt ar noteiktu naudas summu.
 
Nosakiet mērķus
 
Izvērtējiet savus finanšu mērķus, piemēram, jaunas automašīnas iegādi vai mājokļa remontu. Lai arī lielāku ieceru īstenošanai var noderēt arī ilgtermiņa kredīts no uzticama kredītdevēja, piemēram, VIASMS.lv, tomēr uzkrājuma veidošana mērķim palīdzēs Jums saglabāt finansiālo stabilitāti un justies drošāk.
 
Nosakot mērķus, esat reāls. Kādu summu Jūs ik mēnesi varat atlikt, lai tuvotos mērķim? Pat ja šķiet, ka summa ir maza, atcerieties, ka ilgtermiņā šie mazie ieguldījumi veidos ievērojamu uzkrājumu. Piemēram, noliekot vien 20 eiro katru mēnesi, Jūs gada laikā būsiet sakrājis 240 EUR.
 
Tērējiet apdomīgi
 
Jūs varat padarīt savu finansiālo nākotni drošāku, nosakot atšķirību starp vajadzībām un vēlmēm. Vajadzības ir nepieciešamas, lai Jūs izdzīvotu - šajā kategorijā ietilpst, piemēram, pārtika un pajumte. Vēlmes ir tās, ko Jūs vēlētos, bet bez kā varat iztikt, piemēram, luksus klases automašīna vai ceļojums apkārt pasaulei. 

Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. maija atkritumu izvešana Rēzeknē kļūs dārgāka par 15,6%
Apspriest
Aptauja
Vai jūs iesniedzat ikgadējo nodokļu deklarāciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Rēzeknes Ziņas” aicina sadarboties!
Mani visvairāk Rēzeknē neapmierina pašvaldības policijas trūkums. Problēmas - pagalmā kur dzīvoju bieži ir pilns ar svešiem auto kuriem tur stāvēt nedrīkst. Un vēl - uz soliņa,kuru izvietoja pie mana dzīvokļa loga, bieži notiek iedzeršanas, dzērāji trokšņo un lamājas , arī pēc pl.23.Ar šausmām gaidu vasaras atnākšanu,kad dzērāji okupēs šo soliņu . 2022. gadā sudzējos Pašvaldībai un nekādas atbildes nesaņēmu.Vai var to soliņu kaut kā novākt (adresi pagaidām nerakstu). Sīkāk...
Demija Mūra novēl Brūsam Villisam daudz laimes dzimšanas dienā
A kas tie tadi tai bildee.nepazistu un negribu zinat Sīkāk...
Demija Mūra novēl Brūsam Villisam daudz laimes dzimšanas dienā
Es gan novelu daudz laimes dzimsanas dienaa kadam pilsetas bonzim.uzdavinu spekiti maiziti un brandavinu...daudz laimes bomzit un turies Sīkāk...
facebook draugiem
Top