Trešdiena,
31.maijs 2023
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

Blogs

AR KO PALIEK LATVIJA 2

18.09.2017

Šīs vasaras nogales atmosfēra tāda satraucoša un nemierīga. Īpaši politikā: vārās Tuvie un Tālie Austrumi — Sīrija, Irāka, Afganistāna, Ziemeļkoreja, Mjanma (daudzi par tādu līdz šim nebija pat dzirdējuši). Varbūt pie vainas mūsu Saulīte: sen tā nav tā buntojusies un Visumā metusi radiācijas viļņus, kā tas notika no 7. līdz 9. septembrim. Sprādzieni, salīdzinot ar kuriem, atombumba, ko amerikāņi savulaik uzmeta japāņu Nagasaki, tāds neliels plaukšķis un vēja pūsmiņa…

“Dieviņš dusmojas uz mums, Saulīte arī sirdās par cilvēku mantkārību, nesaticību, kašķību un politiķu varaskāri,” spriež mūsu lasītājs Dmitrijs, kurš laiku pa laikam ienes redakcijā kādu rakstiņu vai ienāk par kaut ko pasūdzēties.

PAR POLITISKIEM ZIEDIŅIEM UN ODZIŅĀM

08.09.2017

Viskarstākā šīs nedēļas ziņa — Daugavpilī jauns domes priekšsēdis. Saskaņietis Andrejs Elksniņš mēra krēslā pabijis divus mēnešus. Par to nebrīnās cilvēki, kuri pazīst šīs drāmas personāžus. Jau toreiz, kad tika veidoti vēlēšanu saraksti, daudzmaz informētiem cilvēkiem bija skaidrs: Eigims šajā vēlēšanu jampadracī iesaistījies ne jau tāpēc, lai pildītu citu deputātu rīkojumus.


Eigimu neapmierina domes deputāta statuss un alga, viņam vajadzīgs Daugavpils galvenais krēsls, un viņš neliksies mierā, kamēr to dabūs, — tā par Eigimu pirms vēlēšanām teica mūsu lasītājs, daugavpilietis Bartkevičs.

PAR STUKAČIEM, KRĪZI, VALSTI…

25.08.2017

Latvijas vecākā pilsēta Ludza nosvinējusi savu 840. dzimšanas dienu. Svētku dalībnieki ar īpašu prieku un gandarījumu atceras un atcerēsies Maestro Raimonda Paula viesošanos. Diemžēl bija svētku pīrāgā arī dažas rūgtas odziņas. Latvijas “patrioti” (lieku šo vārdu pēdiņās) dziļi apvainojušies par to, ka koncerta laikā Maestro vērsies pie publikas arī krievu valodā, un nosūdzējuši Paulu Latvijas ohrankai — Valodas centram.

“SIMTGADES SALDĀ SILE” -

18.08.2017

tā savu rakstu, kas veltīts iecerētajiem Latvijas simtgades pasākumiem, nosaukusi “Neatkarīgās” žurnāliste Antra Gabre.

LIKME LIELĀKA PAR PENSU

04.08.2017

Te es nedomāju pensu kā naudas vienību, bet gan ASV senatoru, kurš pagājušajā nedēļā aplaimoja Baltiju ar savu vizīti. Viņš kārtējo reizi apliecināja visiem Baltijas valstu prezidentiem, ka ASV par mums stāv un krīt un vienmēr gatavas pasargāt Latviju, Lietuvu un Igauniju no Krievijas agresijas. 

NAUDU APĒD REFORMAS

28.07.2017

Nevienai valstij nevienos laikos naudas nav bijis tik, cik vajag. Ja nu vienīgi Arābu Emirātos visam pietiek. Ja runājam par Latviju, te nauda atrodas valdošo politiķu vajadzībām. Pirmām kārtām. Nu, vēl ieroču pirkšanai. Visam citam pietrūkst. Un pašreiz šajā neparasti aukstajā vasarā notiek karsti jo karsti strīdi un ķīviņi, kur to ņemt izglītībai, veselībai un citām vajadzībām.

…UN CITI TAUTISKI VADOŅI

21.07.2017

Dieviņš un daba šogad Latvijai atsūtījuši vēsu un lietainu vasaru. Zemnieki errojas, un viņus var saprast. Toties mūsu valsts stūres vīriem vēsais laiks tā arī nav varējis pielikt bremzes, piespiest apdomāties, kā dzīvot tālāk. Viņiem un Latvijai. Valstij, kuru liberālie politiķi faktiski noveduši līdz kliņķim. Tikai daži no viņiem (tas ir, no valdošajiem politiķiem) tomēr sākuši domāt. Diemžēl ne par valsti, bet par sevi, par savu izdzīvošanu politikā. 

PAR STIKLA BROŠĀM PIE ANCUKA… 1

14.07.2017

Latvija šonedēļ izvadīja pēdējā gaitā mazu, tik tikko dzīvot sākušu cilvēciņu — piecgadīgo Liepājas Vaņu. Lai dzīvotu, viņam pietrūka cilvēku uzmanības un sirds siltuma. Puisēna meklēšana gan liecināja par sabiedrības spēju līdzi just, palīdzēt. Diemžēl daudzreiz šī līdzjūtība un palīdzība nāk par vēlu…

PAR NAUDU, ĶĒDĒM, OLIGARHIEM

07.07.2017

Ar laika upes ūdeņiem aiztecējusi jūlija pirmā nedēļa. Lietaina un vēsa, ja runājam par dabu, ažiotažīga, ja domājam par valsts politisko un sabiedrisko dzīvi. Piemēram, žurnālisti uztraucas un vienā laidā vītero par nesen vēl ietekmīgu politiķu (tagad bagātu uzņēmēju) slepenām sarunām superviesnīcā “Rīdzene”.

VĒL ŠIS TAS PALICIS… 1

30.06.2017

Gaidot siltāku laiku, mēs neesam pamanījuši, ka pusgads īstenībā jau cauri. Rīt sāksies jūlijs, lauku cilvēku karstākais darba laiks. Pat ja ir tikai neliels dārzs, viena govs vai kaza, barība ziemai tāpat jāsagatavo, ogas ievārījumam jāsavāc, dārzs jāizravē…

Vārdu sakot, tiem, kuri paši savām rokām sev gādā maizi, pienu vai kādu dārzeni, rūpju pietiek un skatīties televizoru vai klausīties radio laika neatliek.

VĒLĒŠANU PĪRĀDZIŅI. CIK TIE MAKSĀ? 5

09.06.2017

Latvijas mediji — avīzes, radio, televīzija — šonedēļ spriež un pārspriež pašvaldību vēlēšanu rezultātus. Tādu, kuri apmierināti ar rezultātiem, nav daudz. Pat Rēzeknē, kur vēlētāji, izrādās, dievina Bartaševiču, ir daudz neapmierināto. Tomēr arī īgnie nobalsoja par tiem pašiem vēžiem.

Daudzi — aiz pateicības par brīvbiļetēm autobusos (kuras gan, kā izpļāpājās viens no deputātiem, augustā varot atcelt), citi pēc tradīcijas, tāpēc, ka Atbrīvošanas aleja smuka…

KO TU STIPRAM PADARĪSI? 1

05.06.2017

“Rēzeknes Vēstis” jau rakstīja, ka prokuratūra ierosinājusi lietu par iedzīvotāju (dzīvokļu īpašnieku) naudas izsaimniekošanu “Rēzeknes namsaimniekā”.

Pēc nelielās publikācijas “RV” mums zvanīja Rēzeknes iedzīvotāji, kā arī bijušie “Namsaimnieka” darbinieki, kuri tur vairs nestrādā dažādu iemeslu dēļ (arī tāpēc, ka nevēlējās turpināt piedalīties dažādās naudas apgrozīšanas shēmās). Mēs nezinām, cik godīgi tiks veikta izmeklēšana.

Esam diezgan skeptiski noskaņoti pēc tam, kad KNABs piesedza naudas izšķiešanu slimnīcā (magnētiskās rezonanses aparāta it kā sagriešana metāllūžņos, slimnīcas remonts utt.). Arī par namu iedzīvotāju krāpšanu (ar dažādu fiktīvu remontu palīdzību) esam rakstījuši...

Un — bez rezultātiem. Kaut gan šie un daudzi citi fakti bija zināmi domes vadībai. Sūdzības par “Namsaimnieka” tēmu ir saņēmuši mēra vietnieki. Reakcijas nekādas. “Rēzeknes Vēstis” šodien publiskos tikai dažus faktus no tiem, kuru uzskaite varētu aizņemt vairākas lapas.

PAR SPĪTI VĪRAMĀTEI NEĒDĪSIM MAIZI

03.05.2017

Un durvis aizsiesim ar šņorēm. Lai neviena sveša kāja te nespertu. Tādu lēmumu pieņēmusi mūsu valdība, atbildot uz Krievijas priekšlikumu ieguldīt miljonus Ventspils ostas modernizācijā.

Šīs ostas pakalpojumi Krievijai vajadzīgi, lai saņemtu un kādu laiku glabātu caurules, kas vajadzīgas gāzesvada “Ziemeļu straume 2” būvniecībai.

TĀDAS NEOPTIMISTISKAS PĀRDOMAS 2

21.04.2017

(UZKLAUSOT APMEKLĒTĀJU BĒDU STĀSTUS)

Šonedēļ mēs, redakcijā strādājošie, kārtējo reizi dabūjām taustāmi pārliecināties: valsts pastāvēšanas 25 gados (pēc neatkarības atjaunošanas) esam izveidojuši divu stāvu, divu līmeņu Latviju. Apakšējā stāvā esam mēs — Latvijas ierindas iedzīvotāji, augšējā — politiķi un tie, kuri ar politiķu ziņu bez žēlastības cērp iedzīvotājus kā aitas. 

NEDRĪKST ŠĶIROT CILVĒKU SĀPES 3

07.04.2017

Tāda skaista, saulaina, silta aprīļa nedēļa.

Dievs un daba gādā par to, lai dzīvā radība justos labi, lai priecātos, ka esam garu ziemu pārdzīvojuši, ka varam pastiept rokas pretī saulītei, ka nāk svētki, kad atceramies: Dievs dāvāja zemei un cilvēkiem iespēju uzvarēt ļaunumu un tumsu. Gavēņa laikā, ejot Krustaceļu, mēs atzināmies sev un klātesošiem: “..bet grēcīgs cilvēks dara ļaunu atkal no jauna…”

“ES SOLU JUMS…”

31.03.2017

Vēl nedēļa, nu, varbūt divas, un radio, televīzijas programmas, avīžu saturs Latvijā krasi mainīsies. Mediji kļūs par tribīni, no kuras uzrunāt vēlētājus pacentīsies katra partija, katrs deputātu kandidāts.

BŪS ATKLĀTNE AR CERIŅZIEDIEM?

24.03.2017

“Sirsnīgi sveicu jūs skaistajos pavasara svētkos — 8. martā! Lai katra diena ir saulaina, bet noskaņojums — vienmēr brīnišķīgs! Novēlu laimi un veselību!

Rēzeknes domes galva” 
(un paraksts)


SKAUDRI DZĪVESSTĀSTI ATKLĀJAS NOTĀRU DIENĀS

13.03.2017

Zaudēti īpašumi, konflikti ģimenēs mantojuma dēļ, ilgas pēc tuvinieku uzmanības, trūcīgi iedzīvotāji, kuri tiesības uz savu īpašumu nav reģistrējuši pat vairākās paaudzēs, mantinieki, kuri vairāku gadu garumā nav uzsākuši mantojuma lietu, novārtā atstāti vecāki, kuri zaudēs vienīgo mājokli, jo bērni, kam īpašums uzdāvināts, to ieķīlājuši — šie un daudzi citi skaudri dzīvesstāsti bija jāuzklausa notāriem, Notāru dienās sniedzot bezmaksas konsultācijas aptuveni 3208 cilvēkiem, tostarp 372 Rēzeknē.

UN NĀKAMOS ČETRUS GADUS…? 5

03.03.2017

Nāk pavasaris. Šīs nedēļas nogale jau tāda pavisam silta. Tiesa, ne visus tas iepriecina. Pavasarim debeszilas un saulainas acis, bet slapjas un dubļainas kājas.

Izšķīduši nelielie lauku ceļi: uz Gurilišķiem vai Putniņiem ne aizbraukt, ne izbrist. Nu nav Latvijai naudas tādu ceļu remontam, pa kuriem pat reizi gadā nebrauc un nekad nebrauks lielais Latgales ceļu saimnieks Zaķis vai vides ministrs Gerhards.

KAD LUSTRAS KRĪT…

24.02.2017

Kādus tik jautājumus “Rēzeknes Vēstīm” neuzdod mūsu lasītāji! Viena cienījama vecuma kundze šonedēļ lūdza atrast kādu cilvēku vai iestādi, kas palīdzētu “sameklēt” pēkšņi visā mājelē pazudušo elektrību; cita rēzekniete gribēja zināt, kurš īsti, pērkot autobusus, izvēlējās šīs neērtās, pilsētas satiksmes sistēmai nepiemērotās mašīnas; kundze no viena pagasta pauda protestu pret to, ka viņai (tāpat kā visiem pagasta iedzīvotājiem) liegtas tiesības ievēlēt sava pagasta pārvaldnieku: “Mēs taču savējos labāk pazīstam, labāk zinām, kurš der, kurš ne.”

Onkulītis no Silmalas pagasta gribēja zināt, kā klājas Valsts prezidentam Vējoņa kungam, kuram Rīgas pilī uz galvas uzkrita lustra…

DĀSNA VALDĪBA, DĀSNS PREZIDENTS

10.02.2017

Šonedēļ uz mana galda vienlaikus nonāca divi interesanti dokumenti. Pirmais — no VID saņemtā atbilde uz “RV” pieprasījumu par PVN piemērošanu mājas uzkrājumiem; otrais — arī VIDa un citu svarīgu uzraugošo iestāžu akceptētais saraksts par prēmijām, kas 2016. gada noslēgumā izmaksātas Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem.

Sāksim ar pirmo, ar vēstuli, ko mums atsūtīja Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes direktora vietniece I. Antipova.

LAUKU CILVĒKI ATSTĀTI BEZ VESELĪBAS APRŪPES 1

03.02.2017

 Valsts kontrole (VK), vētījot veselības aprūpes sistēmu, pētījusi, vai ģimenes ārstu prakses ir pieejamas arī tālākajos Latvijas reģionos.

Diemžēl atklājies, ka daudzos pagastos ne ģimenes ārsts, ne feldšeru punkts iedzīvotājiem nav pieejams, un te atbildība jāuzņemas gan Veselības ministrijai, gan novadu pašvaldībām.

KURŠ STIPRĀKS, TAM ARĪ TAISNĪBA?

27.01.2017

Tāpat kā dabā diena nomaina nakti un nakts atkal dienu, arī mūsu rāmo, ikdienas rūpēm piepildīto dzīvi pēkšņi var sašķelt negaidītas nepatikšanas, un nelaime tā, ka, šķiet, nekad vairs dienas gaismu neredzēt.

Parastā mirstīgā cilvēka dzīvē tādu tumšo brīžu ir vairāk nekā gaišo. Bet reizēm gaisma logā ilgu laiku vispār neiespīd. Visapkārt melna nakts. Vari saukt pēc palīdzības, cik gribi, — neviens neatsauksies. Vienaldzība un cietsirdība ir šodienas valstsvīru un likumdevēju labklājības pamatā.

KĀ DOME MĪL PENSIONĀRUS 1

20.01.2017

Cienījamās “Rēzeknes Vēstis”! Atvainojiet par traucējumu. Agrāk sūdzēties gājām uz raikomiem un gorkomiem.

Tagad… Es gan nebiju partijā, Dievs pasargāja, lai gan strādāju par agronomi, un dažādi raikomu instruktori laiku pa laikam piedāvāja iestāties partijā.

IEBAIDĪTIE SĒŽ KLUSĒDAMI 8

13.01.2017

Jaunā gada otrā nedēļa Latvijas politiskajos ierakumos maz atšķīrās no iepriekšējām.

Te viens, te otrs kareivīgi noskaņots vanags — politiķis vai politiķu rupors žurnālists lielajos medijos “modrināja” tautu. Detalizēti stāstot, kā Latvija gatavojas atvairīt (aizsargāties) no apdraudējuma.

DZIEDĀDAMI, DANCODAMI, SAVUS KUNGUS SLAVĒDAMI… 1

06.01.2017

Pirmā jaunā gada nedēļa tāda klusa un mierīga. Gan Latvijā, gan kopumā uz planētas.

Pat teroristi karstajās zemēs, šķiet, aizņemti ar personīgu lietu kārtošanu, nolikuši malā šaujamos, spridzekļus un citu munīciju.

MUMS TIK SOLA UN SOLA…

16.12.2016

Tā nu sanācis, ka trešo nedēļu pēc kārtas rakstu komentāru par naudas tēmu. Precīzāk, par valsts nākamā gada ieņēmumiem un tēriņiem.

Arī par to, cik un par ko nāksies maksāt mums visiem. 

VILKS NOTEIKTI DZĪVOS. BET KAZA… 24

02.12.2016

Saeima nupat laimīgi izperējusi gada lielāko olu — apstiprināts budžets — dokuments, kas nosaka, kā dzīvosim 2017. gadā.

Spriešana bija karsta.

PĒCSVĒTKU PĀRDOMU GRAUDIŅI

25.11.2016

“Ar interesi izlasīju visus rakstus par valsts svētku svinēšanu Rīgā un Rēzeknē. Jutos nedaudz vīlies par to, ka Rēzeknē domes deputāti spēja atrast vien pāris cilvēku, kuriem valsts svētkos pateikt paldies. Varbūt naudiņu nolēma ietaupīt? Ludzā, Līvānos cildināja un sumināja daudzus.”
(No Z. Krukovska vēstules)

SĪKOS LATVIJAI NEVAJAG?

11.11.2016

Skaļi klaigājot par dažādiem apdraudējumiem, kas Latvijai un visai civilizētajai pasaulei šodien jāpārdzīvo, “Vienotība”, nacionāļi, zaļi un tautiski domājošie zemnieki (vārdu sakot, pozīcijas partijas) sagatavojuši jaudīgu “mīnu” visiem mazajiem Latvijas uzņēmumiem.

Tā “mīna” ir likums (jeb vienkārši noteikumi) par pašreizējo kases aparātu nomaiņu pret jauniem, modernākiem. 

« 1 2 »
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes domes deputāti nolēmuši Valsts kasē aizņemties 3 349 192 eiro apmērā ar Valsts kases noteikto procentu likmi uz 30 gadiem un ar 3 gadu atlikto pamatsummas maksājumu Rēzeknes rekreācijas centra izveidei
Apspriest
Aptauja
Vai plānojat vasaras atvaļinājumu un kur?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Selīna Diona veselības pasliktināšanās dēļ atceļ koncertus
Slimibas un nave piemeklee.visus heskirojot parastajos un slavenibaas.varbut ka diona nevelas to saprast un donaa myzigi palikt uz skatuves ..katrai lietai savs laiks. pienak beigas ari koncertiem un slavai. Sīkāk...
Selīna Diona veselības pasliktināšanās dēļ atceļ koncertus
Slimibas un nave piemeklee.visus heskirojot parastajos un slavenibaas.varbut ka diona nevelas to saprast un donaa myzigi palikt uz skatuves ..katrai lietai savs laiks. pienak beigas ari koncertiem un slavai. Sīkāk...
VUGD 31. maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
Cilveki katru dienu dzivo trauksmee no zinu trauksmes sirenam. pietiek ar tiem..nevajag tautai bojat dzirdi.un nervus.ar visadam trauksmes sirenam Sīkāk...
facebook draugiem
Top