Piektdiena,
31.maijs 2024
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
Bizness

Rehabilitācijas centrs "Rāzna" atskaitījās par pagājušo gadu

12.04.2024 SIA “Rehabilitācijas centrs “Rāzna”” 2023. gadā turpināja pilnveidot veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, sniedzot medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī īslaicīgās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas ar izmitināšanu pakalpojumus invalīdiem ar fiziska rakstura traucējumiem, pensijas vecuma personām un personām ar funkcionālajiem traucējumiem.

Tika noslēgti līgumi ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) par medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu pacientiem ambulatori un dienas stacionārā. Ņemot vērā noslēgto līgumu ar NVD, noteikto valsts apmaksāto pakalpojumu apjomu, kas nesedz faktisko pieprasījumu, RC “Rāzna” turpināja piedāvāt un attīstīt maksas pakalpojumus. Pacientiem tiek piedāvāta gan 5 darba dienu, gan 10 darba dienu ārstēšanās programma.

2023. gadā nozīmīgi finanšu līdzekļi (gan pašu līdzekļi, gan projekta finansējums) tika ieguldīti RC materiāli tehniskās bāzes atjaunošanā, kā arī jaunu medicīnisko tehnoloģiju iegādei. Piemēram, veiksmīgi īstenots projekts “Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību instrumenta ietvaros 2014.–2020. gadam”.

Pēc gada pārskata datiem iepriekšējo gadu Rehabilitācijas centrs noslēdza ar zaudējumiem 31 037 eiro apmērā. Lielāko izmaksu kāpumu radīja minimālās darba algas palielinājums, kā arī ārstnieciskā personāla algas palielinājums pēc MK noteikumiem. RC uzturēšanas izmaksas ir ietekmējis arī cenu kāpums energoresursiem un dažādu materiālu iegādei (elektrība, akmeņogles, remontmateriāli, dezinfekcijas līdzekļi, mazgāšanas līdzekļi u.c.). Ir arī jāpiemin, ka finansējums, kas tiek piešķirts no NVD, ar katru gadu tiek samazināts, neraugoties uz cenu inflāciju.

2023. gadā Rehabilitācijas centrā tika nodarbināti 54 darbinieki: četri ārsti, pieci fizioterapeiti; divi ergoterapeiti, viens audiologopēds un mākslas terapeits, sešas māsas; trīs masieri; astoņi administrācijas darbinieki un pārējais personāls (24).

Šogad RC plāno paplašināt sadarbību gan ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, gan ar pašvaldībām, lai informētu par iespēju pacientiem saņemt medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus. Notiks darbs pie pacientu sadzīves apstākļu uzlabošanas, veicot kosmētiskos remontus. Turpināsies sadarbība ar Daugavpils Universitāti, piedāvājot prakses vietas studentu apmācībai studiju programmā “Fizioterapija”.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Ar 1. jūniju apkures tarifs Rēzeknē būs 82,64 eiro par megavatstundu bez PVN
Apspriest
Aptauja
Vai uz ekonomisko situāciju Latvijā ietekmē no tās ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Saeimas komisija atbalsta Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu
Sen bij laiks Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Kad rēzeknieši saņems pārrēkinu par pagājušziemu pārmaksāto augsto tarifu, kas bija gāzei, bet kurinaja ar šķeldu? Vai starpības nauda aizgāja "Kōpā(kapā latg.) Latvijai" un vienas ģimenes kontos? Nav pat cilvēkiem kauns acīs skatīties. Sīkāk...
No 1. jūnija paaugstināsies “Rēzeknes siltumtīkli” tarifs
Обоснование повышения тарифа
Сьранное Sīkāk...
facebook draugiem
Top