Otrdiena,
27.jūlijs 2021
Vārda dienas: Dita, Marta, Анисим, Степан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Rēzeknē atbalstīs jaunus un aktīvus uzņēmējus

20.09.2016
2016. gada 1. septembrī darbu uzsāk 15 LIAA biznesa inkubatori.

Kā jau tika rakstīts iepriekš, 16.jūnijā Rēzeknes domes sēdē pieņemts lēmums noslēgt līgumu starp pašvaldību un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par biznesa inkubatora izveidi.Līgums būs spēkā līdz 2023.gada 31.decembrim, Rēzeknē inkubators atradīsies Baznīcas ielā 19. 

Portāls Rezekneszinas.lv sazinājās ar jaunā inkubatora vadītāju Skaidrīti Baltaci, lai noskaidrotu un informētu lasītājus par inkubatora uzdevumiem un nostādnēm.

-  Kā, Jūsuprāt, varētu mainīties uzņēmējdarbības vide Rēzeknē saskaņā ar jauno sadarbības modeli? Un kā izpaudīsies pašvaldības līdzdalība jaunu uzņēmumu izveidē?


Ar 2016. gada 1. septembri darbu uzsākuši 15 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori, astoņi no tiem darbosies nacionālas nozīmes centros Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā, Ventspilī, seši reģionālas nozīmes inkubatori būs Talsos, Ogrē, Madonā, Kuldīgā, Bauskā, Siguldā, bet Rīgā – Radošo industriju biznesa inkubators.

Paredzēts, ka Rēzeknes biznesa inkubatora pakalpojumi būs pieejami 11 Latgales pašvaldību uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem, tostarp Rēzeknē, Rēzeknes, Viļānu, Rugāju, Balvu, Viļakas, Baltinavas, Kārsavas, Ciblas, Ludzas un Zilupes novados.

Inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu.

Savukārt Rēzeknes pilsētas pašvaldība sadarbības līguma ietvaros līdzfinansēs telpu nomu, kā arī līdzdarbosies Inkubatora konsultatīvajā komisijā līdz ar uzņēmēju organizāciju un augstskolas pārstāvjiem.
 
-  Kādas ir būtiskākās izmaiņas, salīdzinot iepriekšējo sadarbību starp LIAA un uzņēmēju un nule uzsākto?

Būtiskākā administratīvā atšķirība ir tā, ka biznesa inkubācijas pakalpojumus vairs nesniegs konkursa kārtībā izraudzīti privāti operatori, bet gan LIAA reģionālās struktūrvienības. Papildus jau ierastajiem biznesa inkubatoru pakalpojumiem, t.i. konsultācijām un biznesa atbalsta funkcijām, jaunajā programmā būs pieejams arī grantu līdzfinansējums – līdz 5000 eiro ražošanas iekārtu un materiālu iegādei un līdz 10000 eiro specifiskiem pakalpojumiem, piemēram, prototipu izstrādei, licencēšanai u.tml.
 
-  Kādas piesaistes metodes tiks izmantotas, lai mudinātu pieredzējušus uzņēmējus atvērt jaunus uzņēmumus un jauniem uzņēmējiem uzsākt uzņēmējdarbību?

Lielākais izaicinājums jaunajā inkubatoru programmā būs atrast un iesaistīt aktīvus jaunos uzņēmējus, kuriem ir gan biznesa ideja, gan ambīcijas veidot ilgtspējīgu uzņēmumu.

Jaunajā inkubatoru programmā būs pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kur uzņēmēji varēs testēt savas biznesa idejas un saņemt konsultācijas. Paredzēts, ka katrā biznesa inkubatorā tiks veidota koprades telpa jeb open-office, kur gan pirmsinkubācijas procesā, gan arī pēc uzņemšanas inkubatorā varēs gan strādāt, gan tikties ar klientiem, gan arī veidot īpašu vidi pieredzes apmaiņai.
 
-  Vai varētu, lūdzu, mazliet plašāk pastāstīt par pieejamiem atbalsta veidiem?

Šobrīd LIAA Centrālā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) apstiprināšanai ir iesniegusi darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība" pasākuma „Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” projektu. Pieteikumu pieņemšana uzņemšanai biznesa inkubatoros tiks uzsākta pēc projekta apstiprināšanas un vienošanās ar CFLA parakstīšanas.

Inkubatorā uzņēmumi varēs saņemt visu nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50% un inkubators attiecīgi nosegs otru pakalpojuma vērtības daļu – arī 50%. Jāpiebilst, ka pakalpojumi, kas būs pieejami fiziskām personām un uzņēmējiem pirmsinkubācijā, piemēram, biznesa idejas novērtējums, konsultācijas, semināri par uzņēmējdarbības attīstību u.c., būs bezmaksas, t.i. inkubators šos pakalpojumus pilnībā finansēs.

Informācija par pieteikumu uzņemšanai inkubatorā pieņemšanas uzsākšanu, pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita saistoša informācija tuvākajā laikā tiks publicēta LIAA mājas lapā.
 
Rezekneszinas.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-4 /4)
ups 21.09.2016 10:17
Rezekne visjaunakais uznemejs ir Smuls Vasjka:)
SPOKS 03.10.2016 18:17
Pareizi! Vajag taču izperēt vairāk mazo uzņēmēju. No nākamā gada pacels nodokļus, nebūs no kā iekasēt. Nabagi vieni nepavilks.
Maria Victoria Vargas Puyo 03.12.2016 16:29
Vai jums ir nepieciešams ātrs ilgtermiņa vai īstermiņa aizdevumu ar salīdzinoši zemu procentu likmi, kā zema kā 3%? Mēs piedāvājam biznesa aizdevums, personas aizdevums, mājas aizdevums, auto aizdevums, students aizdevums, parādu konsolidācijai aizdevums e.t.c. Nav svarīgi, jūsu kredīta rezultātu. Mēs garantētas kas veic finanšu pakalpojumus mūsu daudziem klientiem visā pasaulē. Ar mūsu elastīgu aizdevumu paketes, aizdevumus var apstrādāt un nodot aizņēmēja īsā laikā iespējams, sazinieties ar mūsu speciālistu padomu un finanšu plānošanu. Ja jums ir nepieciešams ātrs aizdevumu, sazinieties ar mums pa [email protected]
Mr Mark 15.04.2021 13:44
Sveiki visiem, lūdzu, es vēlos, lai jūs visi pievienotos man, sakiet lielu paldies Markam Viljamsam, kurš man aizdeva aizdevumu mana slimā bērna ārstēšanai, ja jums nepieciešams steidzams aizdevums, lūdzu, rakstiet pa e-pastu: [email protected]
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vēlēšanas Rēzeknes un Varakļānu novados notiks 11.septembrī.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Krīzes pabalsti partijas “Saskaņa” deputātiem
par to sēdēšanu siltā vietā... tā sēdēšana būs tik ilga , kamēr dieviņš atļaus kājas kustināt, redzat kāds nacionālais sastāvs Rēzeknē, gandrīz visi krievvalodīgie balso par saskaņu . vai tad komjaunietis urbanovičs būtu nosēdējis citā partijā tik ilgu laiku. re, tie šleseri, šķēles, nagļi,kalvīši viņi ir nākuši un aizgājuši un tikai tāpēc ka nebij saskanieši Sīkāk...
Krīzes pabalsti partijas “Saskaņa” deputātiem
..cinisma un nekaunīguma kalngals,bet visiem sen zināms,kas deputātiem kauna vietā izaudzis un jau sen.Diemžēl tā ir norma visā valdošajā varzā,kā tiek pie siles,tā ne ar kādu spēku neatraut. Sīkāk...
Krīzes pabalsti partijas “Saskaņa” deputātiem
Saskaņa malači. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top