Otrdiena,
11.maijs 2021
Vārda dienas: Karmena, Manfreds, Milda, Зиновий, Максим, Кирилл Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Ko varam mācīties no Lietuvas uzņēmējdarbības veicināšanai

17.03.2021
Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Ekonomikas institūtā tapis apjomīgs pētījums par uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas konkurētspējas paaugstināšanas iespējām Latvijas - Lietuvas pierobežas reģionos. Pētījumā apkopots, kāda palīdzība tiek sniegta uzņēmējiem Latvijā un Lietuvā un apkopoti ieteikumu, ko Latvija varētu mācīties no saviem kaimiņiem, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi. 

Pētījuma rezultāti un ieteikumi apkopoti 300 lappušu biezā grāmatā. "Mūsu grāmatā mēs apkopojām ilgstoša pētījuma rezultātus. Analizējām uzņēmējdarbības atbalsta vidi Latvijā un Lietuvā, īpaši pierobežu reģionos. Pielietojām sistemātisku pieeju, lai novērtētu uzņēmējdarbības atbalsta organizāciju (valsts un pašvaldību organizācijas, nevalstiskais sektors, privātais sektors) darbības efektivitāti," pastāstīja LZA Ekonomikas institūta direktore Ņina Linde.

Pētījums iezīmē atšķirības starp abām kaimiņvalstīm. Lietuvā atbalsts uzņēmējdarbībai strādā efektīvāk. Iespējams, tas ir iemesls, kāpēc lietuvieši daudz aktīvāk izvērš savu uzņēmējdarbību Latvijā, nekā mēs Lietuvā. Lai gan Latvijā iedzīvotāju skaits ir mazāks, dažādas uzņēmējdarbību atbalstošas organizācijas, tajā skaitā valsts un pašvaldību paspārnē esošas, pie mums ir vairāk kā Lietuvā un to veicamais darbs nereti pārklājas. 

"Uzņēmējdarbības atbalsta organizāciju skaits ir daudz lielāks un atbalsta sniegšana ir sadrumstalotāka. Mēs novērojam zemu efektivitāti šim atbalstam un nepieciešamību šo fragmentārismu mazināt," norādīja Linde.

Lietuvas likumdošanā vairāk tiek domāts par to, kā uzņēmējiem palīdzēt. Ir pat īpašs likums par mazo un vidējo uzņēmumu attīstību. Latvijā uzņēmējdarbības vide ir sarežģītāka.

"Saskatījām, ka uzņēmējdarbību kontrolējošu, uzraugošu normatīvo aktu īpatsvars ir daudz lielāks nekā likumu, kas veicina uzņēmējdarbības attīstību," sacīja Linde.

Tikmēr lietuvieši no Latvijas var pamācīties kā veidot dažādus biznesa inkubatorus. Grāmatā  apkopoti arī uzņēmēju viedokļi kā atbalsta organizāciju darbu varētu uzlabot, lai tas būtu efektīvāks un izstrādāti ieteikumi izmaiņām likumdošanā. 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Vai jūsu dzīvesveids ir zaļš un ilgtspējīgs?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Tuvojoties darbības termiņa beigām dome turpina ņemt aizdevumus
Vai kāds mēģinās uzminēt, kurš šos projektus realizēs? Sīkāk...
Aptauja: Rēzeknes iedzīvotāju izvēle 2021. gada vēlēšanās
Balsojiet par Saskaņu. Saskaņa ņems kredītus un dzīvos saskanīgi. Pārējie kredītus maksās (vēl ilgi, ļoti ilgi). Sīkāk...
Līdzšinējie Covid-19 ierobežojumi pagarināti, mājsēde nedēļas nogalē
Hei puiši, es gribētu pateikt lielu paldies LAPO MICRO FINANCE, kas man iedeva aizdevumu mana slimā bērna ārstēšanai. Es esmu tik priecīgs šodien tikties ar LAPO, sazinieties ar viņu pa Whatsapp +447868753778 vai e-pastu, ja jums nepieciešams steidzams aizdevums: [email protected] Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top