Sestdiena,
17.aprīlis 2021
Vārda dienas: Rūdis, Rūdolfs, Viviāna, Георгий, Зосим Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Bizness

Realitāte Rēzekne: Investors ir, bet naudas nav

15.02.2021
Pērnā gada 21. janvārī Rēzeknes pilsētas dome parakstīja līgumu par telpu nomu ēkas 2. un 3. stāvā ēkā, kas atrodas Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 155A. Kā ziņojusi pašvaldība, šīs telpas tika atjaunotas, lai piesaistītu investorus. Projekta kopējās izmaksas bija 1 673 997,26 eiro. Dome arī piedalījās šī projekta finansēšanā, kam bija novirzīti 701 874,73 eiro. Būvdarbus veica uzņēmums “Latgales būve”. Šī uzņēmuma galvenie ienākumu guvēji ir Rēzeknes pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča (partija “Saskaņa”) sieva un brālis.

Saskaņā ar noslēgto līgumu, par īrnieku kļuva uzņēmums “ECOPHARM EUROPE”. Īpašnieks ir Kazahstānas pilsonis Talasovs Nurmakhans.

Nomas maksa par abiem stāviem sastāda 1044,83 eiro (bez PVN), kas uzņēmumam katru mēnesi bija jāmaksā Rēzeknes pilsētas pašvaldībai.

Uzņēmums ir apņēmies trīs gadu laikā organizēt 30 darbavietas un veikt ilgtermiņa ieguldījumus aptuveni 500 000 eiro apmērā tehnoloģiskajās iekārtās.

Tomēr pirms koronavīrusa pandēmijas sākuma uzņēmumam neizdevās uzstādīt aprīkojumu un sākt darbu, kā arī pārstāvju ierašanās no Kazahstānas, iespējams, to pašu iemeslu dēļ, izrādījās sarežģīta.

Šajā laikā uzņēmumam ir uzkrājies parāds par īri 3 792,72 eiro apmērā, kas pārsniedz tā pamatkapitālu.

“ECOPHARM EUROPE” pārstāvji vērsušies domē ar rakstisku iesniegumu par plāniem sākt darbu Rēzeknē un lūdz pašvaldību atlikt soda sankcijas. Rēzeknes dome ir atbalstījusi uzņēmuma lūgumu.

Pēc Rēzeknes pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča (partija “Saskaņa”) teiktā, šis ir vērtīgs investors, kurš gatavojas atvērt jaunu uzņēmējdarbības virzienu pilsētā, un nav gatavs šobrīd pārtraukt attiecības ar to, norādot, ka vēl gadu iespējams pagaidīt.

Kas uzņemsies komunālos maksājumus un citas izmaksas par tukšajām telpām, A.Bartaševičs nav informējis.

Pēc uzņēmumu reģistra datiem, SIA “ECOPHARM EUROPE” Rīgā reģistrēta 2019. gada 6. novembrī ar pamatkapitālu 2800 eiro.

Šī uzņēmuma īpašnieks ir Kazahstānas pilsonis Talasovs Nurmakhans, un tas ir viņa vienīgais Latvijā reģistrētais uzņēmums. Turklāt šajā uzņēmumā nav reģistrētu darbinieku, un uz šo brīdi uzņēmums nav reģistrēts kā PVN maksātājs.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Korupcija 19.02.2021 14:52
Kantoris saucas "Roga i kopita" - tie, kas lasīja Iļfu un Petrovu sapratīs
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Slēgta satiksme Centrālās ielas posmā Pleikšņos
Pirms slēgt kustību visā posmā būtu padomājuši par cilvēkiem, kuri tur dzīvo! Kā tikt līdz mājām??? Ko nozīmē pilnīgi slēgta jebkāda satiksme!!!!pleikšņu ciemā in pāri pār 2 tūkstoši deklarēto iedzīvotāju. Vai ta ar viņiem skaitīties nevajag?! Un arī dzīvo gados vecāki cilvēki, kuriem iespējams jebkurā brīdī vajadzēs medicīnisko palīdzību unb kā tad ātrajiem tikt!!! aBSURDS!! Kārtējais aunu bars un cilvēku necieņa!! Bet mēs tik nodokļus maksājam gan par mājām, gan par zemi un par ceļiem!!! Sīkāk...
Rēzeknē atbalstīs jaunus un aktīvus uzņēmējus
Sveiki visiem, lūdzu, es vēlos, lai jūs visi pievienotos man, sakiet lielu paldies Markam Viljamsam, kurš man aizdeva aizdevumu mana slimā bērna ārstēšanai, ja jums nepieciešams steidzams aizdevums, lūdzu, rakstiet pa e-pastu: [email protected] Sīkāk...
Latgalē vairākos valsts autoceļu posmos atsākušies ceļa remontdarbi
Kur pazuda posms Rēzekne-Daugavpils, posms. Pagājušgad pietaisīja tramplīnus un vairs neliekas ne ziņis... Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top