Trešdiena,
29.jūnijs 2022
Vārda dienas: Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris, Дорофея, Евлампий, Тихон Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU

Bizness

Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē

10.04.2022

Latgales plānošanas reģions izsludina pieteikšanos atklātā projektu konkursā “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē” EEZ grantu 2014.–2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” ietvaros otrajā kārtā.

Latgales SEZ turpina aktīvu darbību 1

05.01.2022

28. decembrī Latgales plānošanas reģions notika 2021. gada noslēdzošā Latgales SEZ Uzraudzības komisijas sēde. Tās laikā tika izkatīti jautājumi, kas skar septiņas Latgales SEZ kapitālsabiedrības. Vairākas kapitālsabiedrības atskaitījās par realizētajiem projektiem, kopumā uzņēmumos veicot investīcijas 3 milj. EUR apmērā.

Baltcom nopirka Microlines

02.12.2021

Telekomunikāciju uzņēmums “Baltcom” ir paplašinājis savu darbību Latvijas austrumu reģionā, noslēdzot darījumu par telekomunikāciju uzņēmumu grupas “Microlines” iegādi. “Microlines” grupa ir viens no ievērojamākiem un vecākajiem reģionāliem sakaru operatoriem, kas nodrošina interneta un televīzijas pakalpojumus klientiem Rēzeknē, Ludzā, Preiļos, Krāslavā, Līvānos, Gulbenē, Balvos, Cēsīs, Valkā, Smiltenē un citās pilsētās. Uzņēmumu grupa sastāv no SIA “Microlines”, SIA “Electrons.lv”, SIA “Elektrons”, SIA “Big Telecom”, SIA “QWERTY” un SIA “Clouds 365”.

Bezmaksas semināri topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem

07.10.2021

“No “Vai man to vajag?” uz “Gribu un daru!”” ar šādu devīzi oktobra piektdienās notiks trīs bezmaksas vebināri jeb tiešsaistes semināri “Kā uzsākt un attīstīt savu biznesu krīzes laikā?”.

NVA atbalsts personām ar invaliditāti

29.09.2021

2021. gada septembra sākumā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzskaitē bija 8945 bezdarbnieki ar invaliditāti jeb 15,2% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita. Pirms Covid-19 pandēmijas, 2020.gada marta sākumā, NVA uzskaitē bija 8092 bezdarbnieki ar invaliditāti jeb 13,9% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita. 2021.gadā visvairāk bezdarbnieku ar invaliditāti NVA uzskaitē bija aprīļa beigās – 10628 personas, sākot ar maiju reģistrēto bezdarbnieku ar invaliditāti skaits samazinās. Salīdzinot 2021.gada septembra sākuma datus ar 2021.gada aprīļa beigu datiem, reģistrēto bezdarbnieku ar invaliditāti skaits četru mēnešu laikā ir samazinājies par 1683 personām. 

Izsludināts konkurss Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2021

27.09.2021

Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) ar LPR Attīstības padomes atbalstu no šī gada 13.septembra līdz 18.novembrim organizē konkursu ’’Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2021’’.

Iespēja interaktīvā veidā sekot līdzi darba tirgus tendencēm

23.09.2021

Lai paplašinātu sabiedrības informētību par nākotnes darba tirgus tendencēm un izglītības vajadzībām, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Ekonomikas ministrija (EM) ir izstrādājušas interaktīvu darba tirgus prognožu platformu, kas turpmāk apkopos aktuālo informāciju gan par esošo situāciju darba tirgū un NVA īstermiņa darbaspēka pieprasījuma prognozēm (prognozes.nva.gov.lv), gan par EM vidēja termiņa un ilgtermiņa darba tirgus prognozēm (prognozes.em.gov.lv).

Rēzeknes novada uzņēmēji aicina ciemos

15.09.2021

18. septembrī pirmo reizi Rēzeknes novadā norisināsies pasākums, kura laikā varēs klātienē iepazīties ar novada uzņēmējiem. Dienas garumā ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt daudzus uzņēmējus, gūt vērtīgu pieredzi un motivāciju, dzirdēt viņu stāstus, izmēģināt roku amata prasmēs, kā arī nogaršot dažādus vietējos labumus. 

Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē

09.09.2021

Latgales plānošanas reģions izsludina pieteikšanos atklātā projektu konkursā “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē” EEZ grantu 2014.–2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” ietvaros.

Apmācības amatniekiem projekta Crafts ietvaros

06.08.2021

Latgales plānošanas reģions projekta LV-RU-018 “Amatniecība bez robežām”, akronīms Crafts, ietvaros organizē bezmaksas apmācības esošiem un topošiem amatniekiem, mājražotājiem un mazajiem uzņēmējiem.  Apmācības ir divas dienas ilgas.

Akvakultūras un zvejniecības uzņēmēji var pieteikties atbalstam

27.07.2021

Eiropas Komisija ir pieņēmusi lēmumu par komercdarbības atbalsta mikrozaļumu ražošanai, zvejniecībai un akvakultūrai, lai mazinātu Covid-19 negatīvo ietekmi, un pretendenti var pieteikties atbalstam līdz 2021. gada1. septembrim, Lauku atbalsta dienestā iesniedzot iesniegumu ar atbalsta saņemšanai nepieciešamo informāciju.

VID atsāk klientu apkalpošanu klātienē pēc iepriekšēja pieraksta

28.06.2021

Pakāpeniski mazinoties epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) no 28.jūnija atsāk klientu apkalpošanu klātienē Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Klātienes apkalpošana VID klientu apkalpošanas centros notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot pa tālruni un stingri ievērojot drošības un piesardzības prasības. Tādēļ aicinām rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties uz klientu apkalpošanas centriem klātienē un turpināt izmantot iestādes pakalpojumus un saņemt konsultācijas attālināti – Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) vai zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni. 

Baltijas – Lielbritānijas sociālās uzņēmējdarbības forumu

20.05.2021

4. jūnijā ikviens interesents un sociālie uzņēmēji aicināti uz vēl nebijušu pasākumu -starptautisko “Baltijas - Lielbritānijas sociālās uzņēmējdarbības forumu”, kas veltīts tēmai SADARBĪBA. Partnerību veidošana biznesā ir aktuāla kā jauniem un nelieliem, tā pieredzējušiem un lieliem sociālajiem uzņēmumiem, lai veicinātu to attīstību plašākā mērogā, un jo īpaši šobrīd, kad globālā pandēmija daudziem uzņēmumiem liedz pilnvērtīgi darboties. Forums būs lieliska iespēja smelties zināšanas, pieredzi un arī praktiskas iemaņas sadarbību veidošanā. 

Online seminārs “Godīga uzņēmējdarbība”

12.05.2021

RĒZEKNES UZŅĒMĒJU BIEDRĪBA sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, Iepirkuma uzraudzības biroju un Konkurences padomi rīko online semināru "GODĪGA UZŅĒMĒJDARBĪBA”.

Projektu konkurss uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai

19.03.2021

Rēzeknes novada pašvaldība izsludina projektu konkursu „Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā”. 

Ko varam mācīties no Lietuvas uzņēmējdarbības veicināšanai

17.03.2021

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Ekonomikas institūtā tapis apjomīgs pētījums par uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas konkurētspējas paaugstināšanas iespējām Latvijas - Lietuvas pierobežas reģionos. Pētījumā apkopots, kāda palīdzība tiek sniegta uzņēmējiem Latvijā un Lietuvā un apkopoti ieteikumu, ko Latvija varētu mācīties no saviem kaimiņiem, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi. 

Online pasākums par ekonomikas krīzes pārvarēšanu

11.03.2021

Rēzeknes uzņēmēju biedrība aicina interesentus apmeklēt informatīvo online pasākumu "Eiropas Savienības finanšu atbalsts ekonomikas krīzes pārvarēšanai un uzņēmējdarbības attīstībai".

Konkurss uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Rēzeknes novadā

09.03.2021

Rēzeknes novada pašvaldība izsludina projektu konkursu „Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā”. Projektu pieteikumu iesniegšanas laiks: no 2021. gada 15. marta līdz 15. aprīlim pl.16:30. Kopējais pieejamais finansējums: EUR 60 000.00. Rēzeknes novada pašvaldības finansējuma (granta) maksimālais apmērs vienam projektam – EUR 4500,00.

Realitāte Rēzekne: Investors ir, bet naudas nav 1

15.02.2021

Pērnā gada 21. janvārī Rēzeknes pilsētas dome parakstīja līgumu par telpu nomu ēkas 2. un 3. stāvā ēkā, kas atrodas Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 155A. Kā ziņojusi pašvaldība, šīs telpas tika atjaunotas, lai piesaistītu investorus. Projekta kopējās izmaksas bija 1 673 997,26 eiro. Dome arī piedalījās šī projekta finansēšanā, kam bija novirzīti 701 874,73 eiro. Būvdarbus veica uzņēmums “Latgales būve”. Šī uzņēmuma galvenie ienākumu guvēji ir Rēzeknes pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča (partija “Saskaņa”) sieva un brālis.

Seminārs par izmaiņām valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu jomā

08.02.2021

Turpinot skaidrot 2020. gada nogalē pieņemtos grozījumus nodokļu jomā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) šī gada 11. februārī plkst. 10.00 rīko tiešsaistes semināru grāmatvežiem, finanšu un nodokļu konsultantiem “Kā turpmāk strādāt ar valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām?”.
 

VID aicina uzņēmējus pieteikties atbalstam

05.02.2021

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina uzņēmējus pieteikties atbalstam Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai. Valsts ir noteikusi sekojošos atbalsta instrumentus.

Rosinās atvērt grāmatnīcas un arī ļaut tirgot stādus un sēklas 1

02.02.2021

Ekonomikas ministrija (EM) skatīšanai valdībā virzīs priekšlikumu atļaut sēklu un stādu tirgošanu, kas patlaban ir aizliegta. Tāpat ministrija piedāvās atļaut atsākt darbu grāmatnīcām. To Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums" atzina EM valsts sekretārs Edmunds Valantis.

Diskusija par talantīgo jauniešu atbalstu Latgalē

12.01.2021

Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs aicina Jūs sniegt viedokli konsultatīvi informatīvas tikšanās laikā par talantīgo/zinātkāro jauniešu atabalstu Latgalē, Latvijā.

Atsakās no Uzņēmumu reģistra pakalpojumu sniegšanas klātienē

08.01.2021

Saeima ceturtdien, 7.janvārī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" un grozījumus Komercķīlas likumā, ar kuriem samazināts Uzņēmumu reģistra pakalpojumu sniegšanas kanālu skaits, atsakoties no pakalpojumu sniegšanas klātienē.

Pērn bijis zemākais reģistrēto uzņēmumu skaits pēdējos 17 gados

06.01.2021

Aizvadītajā gadā reģistrēts zemākais jaunu uzņēmumu skaits pēdējo 17 gadu laikā, liecina "Lursoft" pētījums. Vienlaikus sarucis arī likvidēto uzņēmumu skaits, raksta portāls Delfi.lv.

Izsludināts LEADER konkurss uzņēmējdarbības atbalstam

04.01.2021

Biedrība “Rēzeknes rajona kopienu partnerība” izsludina atklāta LEADER projektu iesniegumu konkursa 9. kārtu ar kopējo finansējumu 400156,35 EUR.

No janvāra tiešsaistes pirkumiem būs augstāka līmeņa aizsardzība

09.12.2020

No 2021. gada 1. janvāra norēķiniem ar maksājuma kartēm internetā iespējami traucējumi, ja izvēlētais tirgotājs (interneta veikals vai cits e-komercijas dalībnieks) neizmanto atbilstošus drošības tehnoloģiskos risinājumus – stingro autentifikāciju. Šādos gadījumos maksājumu pakalpojumu sniedzējiem, kas ir karšu izdevēji, būs jānoraida pirkumi internetā, lai aizsargātu pircēju intereses, neskatoties uz to, ka šādi pirkumi iepriekš ir veikti, informē Finanšu nozares asociācija.

VID tiešsaistes seminārs par dīkstāves atbalstu un algu subsīdijām 1

07.12.2020

Lai palīdzētu tautsaimniecībā aktīvajiem iedzīvotājiem Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu laikā, Ministru kabinets ir pieņēmis noteikumus, paredzot atbalsta pasākumus dažādām iedzīvotāju grupām. Atbalsta izmaksu nodrošina Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Bezmaksas seminārs “Finansējuma piesaistes iespējas lauku uzņēmējiem” 1

04.12.2020

Dažādie vēstījumi par gaidāmajām izmaiņām nodokļu sfērā saimnieciskās darbības veicējiem radīja pamatotu satraukumu. Nu gan ir ieskicējušies saprotamāki un loģiskāki risinājumi. Arī attiecībā uz to, kas gaidāms Lauku attīstības programmas un citos atbalsta pasākumos, ir ieviesta zināma skaidrība.

NVA piedāvā bezmaksas mācības attālinātās izglītības platformā

20.11.2020

Kā NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem un darba meklētājiem, tā arī nodarbinātām personām, kuras pakļautas bezdarba riskam līdz 14. decembrim ir iespēja pieteikties Nodarbinātības valsts aģentūras organizētajām bezmaksas mācībām attālinātās izglītības platformā “Coursera”.

« 1 2 3 ... 8 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūnija siltumapgādes tarifs Vipingas un Ziemeļu rajonos “samazinājās” no 99,66 eiro par megavatstundu līdz 124, 15 eiro par megavatstundu (summas bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknē atbalstīs jaunus un aktīvus uzņēmējus
Sveiki! Es esmu šeit, lai pastāstītu jums par aizdevumu uzņēmumu, kas man palīdzēja. Es varēju uzsākt savu deam biznesu ar 45000 eiro, ko saņēmu no JAMESON FINANCE INC. sazinieties ar viņiem pa e-pastu: [email protected]

Mariuss Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top