Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Parks ziemeļu rajonā: alkohola lietošana un nesodāmība

26.04.2019
Ar kādām emocijām Jums saistās parks mūsu pilsētas Ziemeļu rajonā? Ar šādu jautājumu portāla Rezekneszinas.lv redakcijā vērsās kāda rēzekniete. Sieviete stāsta, ka jau vairāku gadu garumā šis parks ir slavens ar to, ka tajā ir sastopams ievērojams skaits alkoholisko dzērienu piekritēju.

Portāla lasītāja atzīmē, ka parks atrodas blakus skolai, kurā mācas bērni, tostarp arī viņas bērns. Katru dienu skolnieki ir spiesti vērot nelabvēlīgu ainu. Vēl jo vairāk, daudzi no bērniem baidās iet garām personām, kuras sēž uz parka soliņiem, nekautrējoties nedz par saviem izteikumiem, nedz uzvedību.

Sieviete norāda, ka parks blakus Rēzeknes 5.vidusskolai ir iecienīta „vietiņa” alkoholisko dzērienu lietotāju vidū, kā dienā, tā arī naktī – visu diennakti. Siltā gadalaika periodā, daži parka soliņus izmanto kā vietu, kur mazliet nosnaust...


Diemžēl, pilsētā šāda veida situācijas neviens nekontrolē, kā arī nenovērš. Tā šķiet, ka kopš tā laika, kad Rēzeknē tika likvidēta pašvaldības policija (2014.gadā), likums par alkoholisku dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās vairs nav jāievēro...

Jau tad, kad Rēzeknes dome nāca klajā ar lēmumu par pašvaldības policijas likvidēšanu, liela daļa iedzīvotāju pauda savu sašutumu. Taču domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs tolaik solīja, ka municipālās policijas pienākumi tiks uzticēti kādai citai Rēzeknes pašvaldības struktūrvienībai, kā, piemēram, pilsētas Saimniecības pārvaldei.

Šobrīd Pilsētas saimniecības pārvaldi vada Voldemārs Platacis, un acīmredzami, ar pirms pieciem gadiem uzticētajiem pienākumiem, netiek galā.


Atgādināsim, ka aprīļa sākumā Rēzeknes pilsētas dome parakstīja projekta īstenošanas partnerības līgumu pārrobežu sadarbības programmas “Latvija-Krievija 2014-2020” ietvaros. Līdz ar to, sadarbībā ar Pleskavas pilsētas domi tiks rekonstruēts parks Ziemeļu rajonā.

Pilsētas dome sola, ka parka teritorija tiks labiekārtota. Parks tiks apzaļumots un izgaismots. Parkā parādīsies laukums ar ielu trenažieriem un celiņš velosipēdistiem un skrējējiem, tiks rekonstruēts basketbola laukums un tā tālāk. Tiks restaurēts arī memoriāls koncentrācijas nometnē „Štalang-340” bojāgājušo karagūstekņu piemiņai.  

Finansējuma summa gan vēl nav zināma. To paziņos tuvākajos mēnešos.

Jāatzīmē arī tas, ka pagājušā gada vasarā uz Ziemeļu rajonu no Latgales ielas tika pārcelts „Zaļais tirgus”. Toreiz Rēzeknes pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa vēstīja, ka gala rezultātā tirgošanas vietu pārvešana un teritorijas labiekārtošana izmaksājusi 29 309,30 eiro. Bet sākotnējā tirdzniecības vietu uzstādīšana Latgales ielā izmaksāja pilsētas domei 14 000 eiro.

„Zaļais tirgus” atrodas turpat blakus parkam, kuru arī iecienījusi iereibusī auditorija. Gandrīz 30 tūkstošus eiro vērtais tirdziņš ir lieliski piemērota vieta lietainu laika apstākļu gadījumā...


Bet vēl tikai gadu atpakaļ pilsētas mēram bija lielas cerības uz, jau tad pustukšajām, tirdzniecības vietām. Viņš bija pārliecināts, ka „Zaļais tirgus” būs pieprasīts pilsētas Ziemeļu rajona mikrorajonā.

Iespējams, Rēzeknes pilsētas pašvaldībai būtu jāaizdomājas, par to kā pilsētā organizēt kārtību šajā jomā, kā risināt šo konkrēto problēmu un kā cīnīties ar alkohola lietošanu sabiedriskās vietās un no tā izrietošajām sekām... kam nepieciešama parka rekonstrukcija, kuras realizācijai visdrīzāk atkal tiks „ņemts” kārtējais kredīts? 
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Es 30.04.2019 17:40
Pilnìgi piekrìtu, jau apnicis. Katru dienu sèž un dzer, turpat pie soliñiem kàrto savas dabiskàs vajadzìbas...Garàm staigà bèrni kuri uz to visu skatàs, màmiñas ar ratiñiem.kàpèc mums bùtu tas viss jàvero, jàklausàs viñu lamàšanàs utt. Jàiet garàm katrreiz ar lìkumu parkam.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top