Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Rēzeknē daudzdzīvokļu mājas siltināšana jau gadu puspabeigtā stāvoklī

25.02.2019
Rēzeknē daudzdzīvokļu mājas Zemnieku ielā 48 siltināšanas darbiem ņēma kredītu, lai veiktu vienkāršotu ēkas fasādes atjaunošanu, un līgums ar vietējo būvfirmu “OMega J” tika noslēgts 2017. gadā. Pašlaik darbi aptuveni gadu ir pārtraukti. “Rēzeknes namsaimniekam” ir neskaidrības ar būvfirmu par darbu summas paaugstināšanu. Tāpat saistībā ar šo ēku ir ierosināta arī krimināllieta pret “Rēzeknes namsaimnieka” darbinieku par kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu, raksta portālā Lsm.lv.

Pie ēkas fasādes Zemnieku ielā 48 vietām redzams, vējā karājoties, nošļucis siltināmais materiāls. Situācija ir nepatīkama, atzīst pie mājas sastaptais iedzīvotājs.

“Faktiski ir tikai nosiltināts tas gals un šeit viena līnija, materiālu kripata šeit stāv, nav pareizi novietoti, deformēsies un diez vai būs lietojami. Tas, kas ir izdarīts, ir sabojāts, tas būs jārauj nost, lai samirkušo vati sakārtotu; bēdīgi,” atzīst mājas iedzīvotājs.

Iedzīvotājiem pie apsaimniekošanas summas jau jāmaksā palielinātais maksājums par darbiem, lai gan tie nemaz vēl nav pabeigti. Māju apsaimnieko “Rēzeknes namsaimnieks”, darbi tika apturēti aizvadītajā gadā, kad par valdes locekli tika iecelts Pēteris Dzalbe. Viņš pamanīja, ka darbu gaitā ir vērojams nepamatots finansējuma palielinājums.

“Tika slēgts līgums ar konkrētu būvnieku par remondarbu uzsākšanu par 122 tūkstošiem eiro, bet, nepaziņojot nevienam mājas iedzīvotājam, tikai zinot atbildīgajiem “Rēzeknes namsaimniekam” darbiniekiem, “Rēzeknes namsaimniekam” iepriekšējam valdes loceklim un mājas vecākajam, tika slēgtas papildus vienošanās ar būvnieku par papildus materiāliem, par papildus darbiem, par vēl kaut kādiem brīnumiem, un uz 2018. gada aprīli līgums tika palielināts jau līdz 176 tūkstošiem, no kuriem 173 tūkstoši bija samaksāti būvniekam.

Ja mēs paskatāmies uz māju, tad fiziskie darbi, kas izdarīti mājā, ir ap 40%, bet apmaksāti 180%.

Tāpēc, sākot uzdot jautājumus būvniekam, būvnieks pateica, ka viņam viss ir kārtībā, ka viņš var atskaitīties par katru centu, bet šodien nav atskaitījies ne par ko un negrib turpināt darbus noslēgtās līgumsaistības apjomā,” stāsta Dzalbe.

Saistībā ar izveidojušos situāciju daudzdzīvokļu mājā valda dažādi viedokļi. Viena daļa iedzīvotāju vēlas, lai darbi ātrāk tiktu pabeigti, otra visu vēlas apturēt, proti, noņemt jau uzliktos materiālus un par darbiem nemaksāt. Mājas vecākais ir atteicies no pienākumu pildīšanas, jo iedzīvotāji vaino viņu notiekošajā, apsūdzot, ka paraksti ir viltoti, kas apliecina iedzīvotāju piekrišanu darbu veikšanai.

“Kad es redzu, ka ir iedzīvotāji, kuri bijuši par, un viņi nez kāpēc saka, ka ir viltoti paraksti no manas puses, ja es esmu viltojis, kāpēc nav prokuratūrā ar iesniegumu vērsušies, lai pārbauda parakstus. Nav problēmu,” saka bijušais mājas vecākais Andris Gabrusāns.

Viņš atzīst, ka jau sākotnēji ir izveidots neprecīzs ēkas fasādes atjaunošanas projekts. Reāli bija paredzēts veikt vairāk darbu, nekā norādīts dokumentācijā. Tur veidojas arī finansējuma palielinājums. Viņš uz to norādījis.

“Iepirkumā bija nianses, kas mani neapmierināja, kad es redzu, ka firma vinnē un ir kļūda tāmē. Apzināti, neapzināti, bet kļūda. Materiāla, ar kuru mēs siltinām māju, cena zemāka, nekā oficiālais pārstāvis viņu Latvijā pārdod; ja mēs saliktu visas summas kopā, vinnētu cita firma. Man paziņoja, ka viss ir labi,” uzsver Gabrusāns.

Saistībā ar šo ēku tika ierosināta arī krimināllieta pret “Rēzeknes namsaimnieka” juristu par iespējamu kukuļa pieprasīšanu un ņemšanu. Firma “OMega J” savu viedokli skaidrot atteicās. Uzņēmums pats nodevis informāciju Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), jo būvfirmai “Rēzeknes namsaimnieka” jurists esot pieprasījis kukuli, lai firma konkursā uzvarētu. KNAB šo lietu pērn nosūtīja Rēzeknes prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Pašlaik lieta nodota Rēzeknes rajona tiesā Ludzā izskatīšanā.

Savukārt “Rēzeknes namsaimnieks” grasās vērsties tiesā pret būvfirmu “OMega J”. ““Rēzeknes namsaimniekam” nekas cits neatliks, kā celt prasību tiesā par naudas piedziņu no būvnieka,” norāda pašvaldības uzņēmuma vadītājs.

Daudzdzīvokļu mājā iesāktos darbus “Rēzeknes namsaimnieks” plāno pabeigt pats saviem spēkiem.Foto : Lāsma Zute/LR
Lsm.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2 /2)
un 25.02.2019 12:16
tāpēc arī rēzeknieši nesteidzas ar renovācijām-kāda garantija, ka neiekulsies problēmās ar kārtējiem krāpniekiem? Nu nav iedzīvotājiem ticības arī apsaimniekotājiem, solīt sola, bet kā ir, tas redzams katram...
mjā 26.02.2019 16:39
mūsu māju stacijas 18 arī iekāroja renovatori, nu tā summiņa zemnieku ielai ir tāda proves lieta. mums jārēķinās ar 1/2 miljona, tad otru pusīti izdalīs eirofonds. mājas vecākais arī dedzīgs namsaimnieka atbalstītājs, parakstus arī esot pietiekami savācis,. maza piebilde; daudzi ir parādnieki par komunālajamim pakalpojumiem un būtu prātīgi jautāt- kā ta viņi pie šīs summas varēs katru mēnesi apm 60 eiro piemaksāt???
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top