Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Rēzeknes domei jāatgriež iekasētos līdzekļus par audzēkņu ēdināšanu

20.11.2018
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) uzdevis "Saskaņas" vadītajai Rēzeknes pilsētas domei atmaksāt iedzīvotājiem "nelikumīgi iekasētos līdzekļus par audzēkņu ēdināšanu pašvaldības speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs", informēja ministra pārstāve Santa Vaļuma.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Satversmes tiesas spriedumu. "Esmu gandarīts par ST spriedumā noteikto. Normatīvajos aktos ir skaidri un gaiši noteikts pašvaldības pienākums nodrošināt ēdināšanu bērniem speciālajos bērnudārzos. Šajā gadījumā bija skaidri redzams, ka ar šo domes lēmumu iedzīvotāju tiesības un vajadzības tiek noliktas otrā plānā un tas nav pieļaujami. Tādēļ pašvaldībai ir steidzami jārisina šī prettiesiskā lēmuma sekas proaktīvi, atmaksājot nelikumīgi iekasētos līdzekļus, negaidot iedzīvotāju iesniegumus vai zvanus," paziņojis ministrs.

Kā ziņots, 15. novembrī ST atzinusi, ka Gerharda lēmums, ar kuru pieprasīts Rēzeknes pilsētas domei pārtraukt iekasēt maksu par bērnu ēdināšanu Rēzeknes speciālās pirmsskolas izglītības iestādēs, atbilst likumam "Par pašvaldībām". ST spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stājas spēkā tā publicēšanas dienā.
Pērn septembrī Gerhards deva rīkojumu apturēt Rēzeknes pilsētas domes lēmumu par ēdināšanas izmaksu jeb tā dēvētās vecāku maksas noteikšanu pilsētas speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Pamatojot minēto rīkojumu, Gerharda toreizējā padomniece Sanita Dika-Bokmeldere iepriekš skaidroja, ka pašvaldība ir tiesīga noteikt tās padotībā esošo izglītības iestāžu finansēšanas kārtību tik tālu, cik to nenosaka likumi un Ministru kabineta noteikumi. Viņa uzsvēra, ka izglītības jomu regulējošie ārējie normatīvie akti neparedz kārtību, kādā pašvaldība varētu noteikt tās padotībā esošo speciālo pirmsskolas izglītības iestāžu izglītojamo bērnu vecāku jebkāda veida līdzmaksājumu izglītojamo ēdināšanai.

"Rēzeknes pilsētas domes rīcība, pieprasot vecākiem maksāt par bērnu ēdināšanu speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs, ir pilnīgi nepieņemama. Pirmkārt, tas ir nelikumīgi, otrkārt, viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir gādāt par iedzīvotāju izglītību, tajā skaitā arī par bērnu ēdināšanu speciālajās pirmskolas izglītības iestādēs, tāpēc esmu devis rīkojumu apturēt šo domes lēmumu," norādīja Gerhards.

Pēc iepazīšanās ar rīkojuma saturu 2017. gada 10. oktobrī notika Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā tika nolemts pieprasīt Gerhardam papildus skaidrojumus par rīkojuma saturu un būtību, taču papildus informācija netika saņemta. Dome nolēma atzīt Gerharda rīkojumu par nepamatotu un tajā ietverto prasību par prettiesisku.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-7 /7)
Rēzekniete 20.11.2018 12:20
Vai par visiem gadiem tiks atgriezta nauda no tā laika,kad pirmo reizi to iekasēja,tas ir no 2017?
Liza 20.11.2018 17:20
Esmu daudzas reizes teikusi ka pašvaldības pieņemtie likumi ir pretrunā ar valstī noteiktiem likumiem. Nesaprotu vispār kā var pašvaldība izdot kaut kādus likumus.
!!! 20.11.2018 18:33
Jā, būtu labi, lai kompensē tieši tie sasaskanjisti, kas nobalsoja par!!!! Cerams ka tas drīz kļūs zināms:)
??? 23.11.2018 21:58
Un kā ar saskaņietes,Rēzeknes Māmiņu kluba(!!!) vadītājas O.Strodes sirdsapziņu- kur tā bija, kad balsoja par naudas līdzekļu iekasēšanu?Kauns!!!
Latgols 24.11.2018 01:33
Tože maņ māāāmeņu timā klubā atrodot, ir Tī boba ar uzvordu Strodja,puišim pateik.Soka ,ka loba.
ja? 26.11.2018 10:09
??? 23.11.2018 21:58
Un kā ar saskaņietes,Rēzeknes Māmiņu kluba(!!!) vadītājas O.Strodes sirdsapziņu- kur tā bija, kad balsoja par naudas līdzekļu iekasēšanu?Kauns!!!
Da kāds tur kauns? Strodei visādas juļas jāapsveic ar kārtējo atražojumu.
Baiba 28.11.2018 09:12
Rēzekniete 20.11.2018 12:20
Vai par visiem gadiem tiks atgriezta nauda no tā laika,kad pirmo reizi to iekasēja,tas ir no 2017?
Lemums bij speka no 2016.gada 22.decebra... Es ceru ka tas attiecas uz visiem, kas maksāja,sakot ar lēmuma stāšanos 2016.gadā.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top