Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Rēzeknē jāpelna vismaz 1000 eiro, lai īrētu pašvaldības dzīvokli

19.10.2018
Jau iepriekš ziņots, ka Rēzeknes pilsētas dome plāno jaunas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas celtniecību, Atbrīvošanas alejā 167. Pašvaldība jau izsludinājusi iepirkumu, lai atrastu firmu, kura varēs izstrādāt jaunās ēkas projektu. Jāatzīmē, ka par projekta izstrādi dome gatava maksāt 30 tūkstošus eiro (bez PVN).

Projekta prasībās norādīts, ka dzīvojamajai mājai nedrīkst būt vairāk par 5 stāviem, un tajā jāizvieto 45 – 55 divistabu un trīsistabu dzīvokļi ar platību 45 – 55 kvadrātmetri.

Latvijas Radio vēsta, ka Ekonomikas ministrija izstrādājusi atbalsta programmu pašvaldībām jaunu īres namu būvniecībai, kas sekmēs darbaspēka piesaisti un līdz ar to ekonomisko izaugsmi reģionos. Pašvaldībām būs iespēja saņemt aizdevumu Valsts kasē. Plānots, ka jau nākamajā gadā atbalsta programmai vajadzētu stāties spēkā. Lielajām Latgales pilsētām par to ir dažādi viedokļi.

Liela daļa iedzīvotāju Latvijā nevar atļauties iegādāties mājokli, tāpēc tas tiek īrēts, taču nākas saskarties ar problēmu, ka kopumā trūkst dzīvojamās platības. Zemā iedzīvotāju pirktspēja rada arī zemu investoru interesi būvēt mājas. Tāpēc Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi atbalstu, kas ļautu pašvaldībām saņemt aizdevumu Valsts kasē vismaz uz 30 gadiem ar salīdzinoši zemu procentu likmi, lai būvētu jaunas daudzdzīvokļu mājas, ko izīrēt.

“Piemēram, Valmiera, Cēsis, Smiltene, Ventspils, Kuldīga, Jelgava, Dobele, Sigulda, Baldone, Jēkabpils, Rēzekne - un, protams, ir arī citas, kurām mēs neesam pajautājuši -, mēs pajautājām, cik viņām nepieciešams dzīvokļu un cik viņas plāno potenciālās darbavietas nākamajos trīs gados, un paralēli mēs salīdzinājām, kāds ir īres sludinājumu skaits tieši šīm pašvaldībām, un viņš bija daudz daudzreiz mazāks, nekā tas nepieciešamais, ko bija norādījušas konkrētās pašvaldības,” stāsta Ekonomikas ministrijas Mājokļu politikas departamenta direktora vietniece Dace Vītola.

Rēzeknes ir starp tām pilsētām, kas ir gatava būvēt jaunu daudzdzīvokļu māju. Savu komentāru Latvijas radio sniedzis arī domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

“Tas būs kā pilotprojekts, mums vajag izmēģināt tirgu un situāciju. Mēs plaši neiesim no sākuma, varbūt piecdesmit, sešdesmit dzīvokļi, tā būs viena māja, un attiecīgi mēs to varēsim piedāvāt jau pēc diviem gadiem. Galvenais princips, kurš jāievēro pēc jaunu dzīvojamo māju būvniecības, lai nomas maksa nebūtu zemāka par trīs eiro kvadrātmetrā, tādā gadījumā mēs saņemam tādu maksu, ka mēs varam teikt - ja mēs ieguldām kredītlīdzekļus māju būvniecībā, mēs apmaksājam pilnībā to visu projektu. Protams, algai jābūt ne zemākai kā tūkstotis pusotrs tūkstotis, lai apmaksātu tādu dzīvokli, jo dzīvokļa nomas maksa var būt 200-300 eiro”, skaidro  Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.
Avots : Lsm.lv
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top