Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Darbavietu nebūs, izsole atcelta. Deputātu komentāri

01.10.2018
Jau ne pirmo reizi vietējo plašsaziņas līdzekļu redzeslokā nonāk nesen uzceltais rūpniecības komplekss Rēzeknē, Viļakas ielā 1. Šoreiz apspriešanas fokusā nonākusi trešās izsoles atcelšana, kurai, pēc domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča domām, bija jābūt pēdējai. 

Atgādināsim, ka Rēzeknes pašvaldība, balstoties uz visai sarežģītiem noteikumiem, konkrēto objektu plāno izīrēt investoriem.

1.jūnijā, notika pirmā izsole, uz kuru neieradās neviens pretendents. Tobrīd ikmēneša īres maksa sastādīja 8 228 eiro. Domē pieņēma lēmumu samazināt īres maksu par 20%, līdz ar to summa samazinājās līdz 6 582 eiro mēnesī.

Neviens pretendents teika atrasts arī otrajā izsolē, kura notika 20.jūlijā. Tad pašvaldībai nācās pieņemt kardinālu lēmumu – samazināt īres maksu par 60% no sākotnējās cenas. Pēc diviem neveiksmīgiem mēģinājumiem atrast investoru, īres summa tika samazināta līdz 3 291 eiro.

A.Bartaševičs savos izteikumos bija pārliecināts, ka trešā izsole noritēs veiksmīgi, savukārt pretendenti savā starpā pacīnīsies par tik izdevīgu piedāvājumu, un izsoles gaitā summa pat palielinātos. Pilsētas mērs apgalvoja, ka divi pretendenti jau esot.

Trešajai izsolei bija jānotiek 1.novembrī. Šoreiz potenciālajiem investoriem tika dots vairāk laika, lai sagatavotos. Līdz 23.oktobrim pretendentiem bija dota  iespēja iesniegt iesniegumus, lai piedalītos izsolē, BET arī trešā izsole tiek atcelta. Domē atrada juridiskus iemeslus, tam, lai izsole nenotiktu.

Izstrādātais izsoles nolikums un normatīvie akti neatbilda Ministru kabineta noteikumiem nr.97, saskaņā ar ko īrniekam jāapmaksā sertificētā vērtētāja izmaksas, kā arī domes darbinieki nebija precizējuši laiku un vietu, lai uzzinātu sīkāku informāciju par šo objektu. Tāpēc izsoli nācās atcelt.

Jāatzīmē, ka šie Ministru kabineta noteikumi nr. 97 stājās spēkā šī gada 1.jūnijā, bet 20.jūlija izsoles rīkošanai tie netraucēja.  

Lai viestu skaidrību, portāla Rezekneszinas.lv žurnālisti nolēma uzzināt katra Rēzeknes domes deputāta viedokli, par to, kāpēc tika atcelta trešā izsole, un, kā kopumā vērtē rūpniecības kompleksa attīstību?

Jautājumus nosūtījām tiem deputātiem, kuru kontaktinformācija bija publiski pieejama. Kā izrādījās, savus e-pastus no vēlētājiem neslēpj tikai septiņi domes deputāti.

Diemžēl uz mūsu uzdotajiem jautājumiem atbildēja tikai četri pašvaldības deputāti- Vladimirs Bogdanovs, Olga Strode, Juris-Guntis Vjakse un Edmunds Teirumnieks.

Vladimirs Bogdanovs norādīja, ka atbildēt uz šo jautājumu nav viņa kompetencē. Aicināja mūs vērsties pie Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka pilsētas attīstības un investīciju jautājumos Alekseja Steca, vai pie Rēzeknes pilsētas domes attīstības pārvaldes vadītajā Georgija Orlova. Jāatzīmē, ka šie domes pārstāvji atbildes nav snieguši.   

Olga Strode atbildēja: „Sakarā ar to, ka vasarā stājās spēkā jauni MK noteikumi, Rūpnīcas izsoles nolikumā bija jāveic grozījumi, kā rezultātā izsole tika atzīta par spēkā neesošu.

Rūpniecības komplekss ir izbūvēts, regulāri izjūtam interesi no potenciālo investoru puses. Esmu pārliecināta, ka Rūpniecības kompleksa izbūve atmaksāsies un jaunu investoru piesaiste nodrošinās Rēzeknes pilsētai jaunas darba vietas un ekonomisko izaugsmi.”

Edmunds Teirumnieks atklāj, ka viņu pārsteidz tas fakts, ka, lai izsludinātu izsoli par nomas tiesībām rūpniecības kompleksam Viļakas ielā 1, ir nepieciešams Rēzeknes pilsētas Domes sēdes lēmums, kur balso deputāti.

E.Teirumnieks turpina: „Bet izsoles pārtraukšana notiek bez deputātu informēšanas un, galvenais, bez balsojuma Domes sēdē. Manā uzskatā, process ir bijis juridiski nekorekts. Pēc būtības, tas liek noprast, ka potenciālo interesentu uz izsoli nebija.”

Juris-Guntis Vjakse, savukārt, izrādot pateicību, par to, ka var izteikt savu viedokli atbildēja : „Ar nožēlu nākas atzīt, ka nekustamā īpašuma Viļakas ielā 1, Rēzeknē neveiksmīgais telpu nomas izsoles rezultāts bija prognozējams un sagaidāms.

Manuprāt, tik nopietna un apjomīga investīciju objekta menedžēšana gan vietējā, gan starptautiskajos investīciju projektu tirgos bija jāuzsāk savlaicīgi- jau idejas vai būvniecības skiču projekta stadijā, tā iezīmējot potenciālos interesentus gan nozaru griezumā, gan no sagaidāmo investīciju apjoma. Tikai tā tiktu iegūta reāla un patiesa informācija par uzņēmēju vēmi ieguldīt līdzekļus uzņēmējdarbībā Rēzeknes pilsētā un arī apzināti konkrēti potenciālie investori. Izsoli tad varētu organizēt noteiktam, iepriekš atlasītam pretendentu lokam, kas, izstrādājot tehnisko projektu un veicot būvniecību, ļautu ēkas telpu plānojumu veidot atbilstoši pieprasījumam.

Tik nozīmīgam projektam būtu nepieciešams arī detalizēts tehniski- ekonomiskais pamatojums un skaidrojums sabiedrībai par projekta nepieciešamību un nozīmīgumu Rēzeknes pilsētas attīstībai. Tas dotu iespēju jebkuram interesentam iepazīties ar procesa virzību no sākuma līdz beigām, tā mazinot neticību un skepsi par projekta lietderību.

Reizē gan (ne-) iegūtais rezultāts nemaz tik pašsaprotams nav, jo Rēzeknes pašvaldības rīcībā taču ir apjomīgs administratīvais resurss- pilsētas attīstības un saimniecības pārvaldes, ārējo sakaru nodaļa, Rēzeknes Speciālā ekonomiskā zona, virkne sadarbības partnerorganizāciju. Visās šajās iestādēs un organizācijās strādā zinoši un gudri cilvēki, tad kāpēc nav rezultāta?

Iespējams, problēma ir precīzā un konkrētā darba uzdevumā, kas laicīgi tiek vai netiek dots....”


Mūsuprāt, Rēzeknes pilsētas domei kārtējo reizi nav izdevies atrast investorus, pat neskatoties uz to, ka īres maksas summa bija ievērojami samazināta. Ja rūpniecības kompleksam Viļakas ielā 1 netiks atrasts investors, tad tiks zaudēts ES fondu līdzfinansējums, kura summa sastāda 3,5 miljonus eiro – šo summu nāksies apmaksāt Rēzeknes pilsētas pašvaldībai. Iespējams, tieši tāpēc domē vilcinās ar trešās izsoles rīkošanu.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3 /3)
Rezekne 05.10.2018 21:53
Tas tikai parada cik kompetenti ir musu Rezeknes deputati un domes darbinieki ,ja nevar jau ieprieks rast risinajumu veiktajam projektam ,lai tas pec uzbuvesanas uzreiz saktu darboties un pelnit finanses ,lai atlidzinatu iegulditos naudas lidzeklus.Tagad tas bus jadara Rezeknes iedzivotajiem,PALDIES MUSU DEPUTATI jus vienmer domajat par"MUMS IEDZIVOTAJIEM"
pilsēta 06.10.2018 10:02
Diemžēl liels daudzums gadījuma cilvēku vada pilsētu jau trešo sasaukumu.
latgals 13.10.2018 11:43
pilsēta 06.10.2018 10:02
Diemžēl liels daudzums gadījuma cilvēku vada pilsētu jau trešo sasaukumu.
trešo sasaukumu??? tak viņi vadīs tik ilgi kamēr saskaņa būs pie varas, a tās vēlētāji vēl; kaut arī pensionāri vēl turas, kā nekā dod pa velti braukt... kaut arī nezina ka par to mes visi maksājam siltumam, es piem, braukāju ar mašīnu, pat nezinu cik maksā biļete. cik var redzēt pēc mašīnu plūsmas, ne es viens tas braucējs
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
Slēgta satiksme Centrālās ielas posmā Pleikšņos
Pirms slēgt kustību visā posmā būtu padomājuši par cilvēkiem, kuri tur dzīvo! Kā tikt līdz mājām??? Ko nozīmē pilnīgi slēgta jebkāda satiksme!!!!pleikšņu ciemā in pāri pār 2 tūkstoši deklarēto iedzīvotāju. Vai ta ar viņiem skaitīties nevajag?! Un arī dzīvo gados vecāki cilvēki, kuriem iespējams jebkurā brīdī vajadzēs medicīnisko palīdzību unb kā tad ātrajiem tikt!!! aBSURDS!! Kārtējais aunu bars un cilvēku necieņa!! Bet mēs tik nodokļus maksājam gan par mājām, gan par zemi un par ceļiem!!! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top