Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Rēzeknes mērs ierosina "samierināties" ar viņa varu

01.08.2018
30.jūlijā, Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs vienā no vietējās televīzijas raidījumiem apsprieda trīs pilsētai aktuālas tēmas – “Zaļā tirgus” tirdzniecības vietas, apvedceļu Liepu ielā un rūpniecības kompleksu Viļakas ielā 1a.

Pirmā tēma tiek veltīta tirdzniecības vietām, kuras no 1.augusta savu darbību uzsākušas pilsētas ziemeļu rajonā, Atmodas ielā 2. Portāls Rezekneszinas.lv jau vēstīja par radušos situāciju, kā arī noskaidroja kāda summa iztērēta koka konstrukciju pārvietošanai.

Jāatzīmē, ka šī tirgus apkaimē dzīvojošie iedzīvotāji jau aktīvi pauž savu neapmierinātību, komentējot iepriekš ievietoto rakstu par šo tēmu krievu valodas sadaļā. Iedzīvotāji norāda, ka vietējie “aktīvisti” jau izmanto šīs tirdzniecības vietas, diemžēl ne tam paredzētajā veidā.

Savukārt pilsētas mērs apgalvo, ka tirdzniecības vietu pārvietošana uz ziemeļu rajonu ir ļoti pareizs lēmums. Vai tas tā tiešam ir, vai domes deputāti atkal ir pieņēmuši neapdomātu lēmumu – to pilsētas iedzīvotāji varēs novērtēt jau vistuvākajā laikā.

Otru tēmu aktualizējuši Liepu ielas iedzīvotāji, kuri ir neapmierināti, ar to, ka saistībā ar Latgales un Ludzas ielu remontu, tieši Liepu iela izvēlēta kā ceļa remontdarbu apvedceļš. Uz šis ielas agrāk atradās ceļa zīme “vienvirziena ceļš”, bet tagad pa to brauc gan vieglie auto, kā arī kravas automobiļi, kuri, protams, nemitīgi veido lielu putekļu daudzumu.

Pēc domes priekšsēdētāja vārdiem, iepriekš tika izskatīti vairāki apvedceļa varianti, un tieši Liepu iela tika izvēlēta kā vispiemērotākais variants. Jāatzīmē vien tas, ka par citiem remontdarbu apbraukšanas variantiem vietējie iedzīvotāji gan neesot lietas kursā, jo par tiem nekas netika stāstīts.

Pats A.Bartaševičs, esot lūdzis Liepu ielas iedzīvotajiem samierināties ar pašreizējo situāciju līdz 15.septembrim, jo pēc šī datuma mašīnu plūsma pa Latgales ielu tiks atjaunota. Tāpat, ziemas periodā, apmēram no novembra tiks atļauta transporta kustība arī pa Ludzas ielu, bet, ziemai beidzoties, remontdarbi tiks turpināti.

Mērs norādīja, ka arī pats periodiski brauc pa Liepu ielu un, viņaprāt, situācija nemaz neesot tik slikta, kā to pasniedz vietējie iedzīvotāji. Kā arī ielas stāvoklis pašlaik esot daudz labāks, nekā tas bijis pirms šo remontdarbu sākuma.
 
Trešā tēma, kura šobrīd ir ne mazāk aktuāla – rūpniecības komplekss Viļakas ielā 1a. Cik zināms, tad šo ēku Rēzeknes dome plāno izīrēt investoram, kurš būs gatavs tur strādāt, kā minimums tuvākos 30 gadus, 3 gadu laikā izveidos 95 darba vietas kā arī investēs 3,5 miljonus eiro.

Pēc, nu jau divām izsolēm, investori netika atrasti, un īres cena tika būtiski samazināta – par 60%. Mērs apgalvo, ka domei ir izstrādāta stratēģija, un jau šobrīd uz īres vietu pretendē divi kandidāti. Nedz uzvārdus, nedz arī firmu - kandidātu nosaukumus A.Bartaševičs neatklāja, bet norādīja, ka viena no firmām nodarbojas ar kokapstrādi, savukārt otra ar lidmašīnu remontu.

A.Bartaševičs apliecina, ka trešajā reizē dome noteikti noslēgs līgumu ar vienu no investoriem.

Mulsina tikai viens fakts. Ja tiesības uz īri iegūs firma, kura nodarbojas ar lidaparātu remontu... rodas retorisks jautājums – cik daudz ir tādu rēzekniešu, kuri kaut vai nedaudz saprot lidaparātu būvniecībā? Pavisam nerunājot par pieredzi šajā jomā.  Vai pilsētniekus jaunajā rūpniecības kompleksā gaida vien apkopēju un melnā darba veicēju vakances ar minimālo atalgojumu? Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3 /3)
Pilsētnieks 06.08.2018 17:27
Vai nu mērs ir pārāk aizsapņojies, vai nu tiešām viņš dzīvo citā valstī. Laiks mest pie malas ambīcijas un savu pārākumu, bet rīkoties saimnieciski, bet ne vis ņemt kredītus nekam nevajadzīgiem projektiem.
latgals 09.08.2018 11:51
Pilsētnieks 06.08.2018 17:27
Vai nu mērs ir pārāk aizsapņojies, vai nu tiešām viņš dzīvo citā valstī. Laiks mest pie malas ambīcijas un savu pārākumu, bet rīkoties saimnieciski, bet ne vis ņemt kredītus nekam nevajadzīgiem projektiem.
ņems, un dikti ilgi jo nav kāda kas to varētu apturēt, .jo ir pietiekami jauns. a citas partijas kas varētu konkurēt ar saskaņu Rēzeknē nav un nebūs
Pēteris 04.09.2018 23:17
Liepu ielā vasarā,karstumā nav iespējams atvērt logus....visas iekštelpas stundas laikā ir puteklī, kur atrodas bērni, zīdainis! Dārzā ogu un ābolu nav iespējams apēst, jo jāmazgā desmit ūdeņos! Ja jau taisat apvadcelus, tad kvalitatīvus un asvalta, jo Liepu iela ir pilsētas teritorijā un ceļš kā lauku!
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top