Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Vjačeslavs Spičs par darbu "Rēzeknes namsaimniekā"

15.06.2018
12.jūnijā kādreizējais pašvaldībai piederošā uzņēmuma „Rēzeknes namsaimnieks” valdes loceklis Vjačeslavs Spičs portālam Rezekneszinas.lv sniedza interviju, kurā pauda savu kā eksperta viedokli namu apsaimniekošanas jomā un tās problēmām pilsētā, kā arī dalījās ar savu pieredzi, strādājot „Rēzeknes namsaimniekā”.Neba jau pirmo reizi pilsētas vadība, atbrīvojoties no sev neērtiem cilvēkiem, organizē plašu apmelojošu kampaņu. Un arī šoreiz nespējām palikt malā, noignorējot mēra melus un šāda līmeņa nekaunību, un sniedzām V.Spičam iespēju izklāstīt visu patiesību par uzņēmuma darbu.


 „Es vēlējos, lai mana aiziešana no uzņēmuma „Rēzeknes namsaimnieks” aizritētu mierīgi, taču esošā vadība, nu jau bijušais darba devējs, sāka aktīvu nomelnošanas kampaņu, izmantojot pašvaldības izdoto avīzi. Es nevēlos justies kā kājslauķis, tāpēc izmantoju vienīgo, kā man šķiet, iespēju, es gribu atbildēt publiski,” paziņoja V.Spičs un aicina kopā ar klausītājiem doties nelielā „ekskursijā”, pētot, kas uzņēmumā tika izdarīts viņa 5 gadu darbības laikā.


Savu stāstu V.Spičs iesāka no tā brīža, kad kļuva par uzņēmuma vadītāju. Viņa vārdiem runājot, uzņēmums bija kritiskā stāvoklī un, noslēdzot gadu, bilance bija negatīva, zaudējumi sastādīja 21 tūkstoti eiro. Turklāt māju apsaimniekošanas jomā zaudējumi bija 260 tūkstoši eiro.


Uzņēmumam bija slikta reputācija, mājas lauza līgumus, neiztika arī bez dzeršanas un zagšanas, santehniķi pie klientiem brauca, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus. Uzņēmums bija uz bankrota robežas.


V.Spičs stāstīja, ka sākumposmā cīnījās par uzņēmuma „izdzīvošanu”, un beidzot, 2015.gadā, tas arī bija izdevies – uzņēmums gadu beidza ar peļņu 175 tūkstošu eiro apmērā, arī apkalpojošo māju skaits nesamazinājās.


Neuzspēja jaunais uzņēmuma vadītājs sakārtot uzņēmuma darbību, kā nāca klāt jaunas, no viņa neatkarīgas, negatīvas izmaiņas.


Piemēram, 2016.gadā dome deleģē uzņēmumam būt starpniekam, apmaksājot neprivatizēto dzīvokļu rēķinus citiem apkalpojošajiem uzņēmumiem, šajā gadījumā neparedzot pat atlīdzību.


Tas ir, „Rēzeknes namsaimnieks” sāka strādāt domes vietā, rīkoties kā dzīvokļu saimnieki, apmaksājot citu apkalpojošo uzņēmumu piestādītos rēķinus, saņemt naudu par īpašuma izīrēšanu un to atdot domei. 2016.gadā uzņēmuma peļņa bija vien 26 eiro, jo uzņēmumam bija diktēti noteikumi – samazināt peļņu un strādāt „bez aizķeršanām”.


Taču 2017.gadā uzņēmuma peļņa bija 42 000 EUR, bet apsaimniekošanā esošā teritorija sāka palielināties, sākās gatavošanās masveida māju renovācijai, bet tika pacelta minimālā darba alga, tika veikti likuma grozījumi, kas paredz, ka dzīvojamo māju pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksa ir jāapliek ar PVN 21%, kas bija liels trieciens uzņēmumam.


Pārejas posms bija pusgads, Spiča prāt, pielāgoties pa šo laiku bija nereāli.


Uz jautājumu, kā domes vadība raudzījās uz šo situāciju, Spičs atbildēja : „Vadība uzskatīja un uzskata, ka „Rēzeknes namsaimniekam” nav konkurentu, mājām nav, kur aiziet, tāpat vadībai vienmēr bija vēlme, laikam, lai radītu papildus darbavietas pilsētā, attīstīt papildus biznesa virzienus, ideju bija daudz, piemēram, sākot no GORS logu mazgāšanas un  beidzot ar pārvietojamu dzīvnieku krematoriju.”


Ideja par krematoriju radās, spriežot par dzīvnieku kapsētas izveidi. Šāda veida kapsētas pilsētā tā arī nav, bet ideja par krematoriju apsīka.


 „Taču ir kāds ļoti liels BET, ” piebilda Spičs, „uzņēmuma stratēģijā 2017.-2020.gadam ir punkts, kas nosaka, ka jāattīsta uzņēmējadarbība 3 dažādos novirzienos  uz „Rēzeknes namsaimnieks” bāzes. Un tas, lūk, jau ir nopietni.”


Ideju iniciators ir mērs Aleksandrs Bartaševičs, viņš piedāvāja izveidot klīninga pakalpojumu uzņēmumu, kā arī piedāvāt auklīšu pakalpojumus.


Par attiecībām ar mēru

„Ja runāt īsi, tad dialoga nebija, bija tikai monologs no vadības puses, un pats auglīgais mana darba laiks bija tad, kad mani „neraustīja”. Atbalstu, pozitīvu sava darba novērtējumu no darba devēja puses es nebiju izjutis.


Iespējams, ka nesenās pārbaudes no Valsts kontroles puses bija par maz, tāpēc sākās pārbaudes no domes, kas, taisnību sakot, radīja papildus slodzi gan man, gan administrācijai. Vienkāršāk runājot, lielāko daļu sava darba laika man vajadzēja tērēt skaidrojot, risinot, veidojot sarunu ar domi un citām tamlīdzīgām lietām.”


Situācija saasinājās, kad tika izsludināts konkurss uz otrā valdes locekļa amatu.


Spičs stāsta, ka A.Bartaševičs viņu par to neesot informējis. Šādus jaunumus Spičs uzzināja pašvaldības avīzē.


2018.gadā dome aizliedza Spičam veikt izmaiņas darbinieku sarakstā un iejaukties personāla atlases politikā, kas daļēji paralizēja darba procesu.

Turklāt, kā atzīst Spičs, bija pavēlēts ņemt darbā „savus” cilvēkus, taču viņš neesot pildījis šo pavēli.


„Mana aiziešana ir piespiedu kārtā veikta darbība. Man lika atlaist vadošos speciālistus, lauzt līgumus ar uzņēmumiem. Kā jebkuram kārtīgam cilvēkam, man tas bija nepieņemami.”


Atbildot uz jautājumu, kas tad īsti vadība nepatika Spiča darbā, Spičs saka: ”Atzīšos godīgi, es neesmu no tiem, kas bez ierunām pilda pavēles, it īpaši, ja tās ir pretrunā ar esošo likumdošanu vai var kaitēt uzņēmumam.”


Bijušais „Rēzeknes namsaimnieks” valdes loceklis pieļauj iespēju, ka tiek plānota uzņēmuma privatizācija, ja ne šogad, tad nākošajā gadā. „Lai lētāk iegādātos uzņēmumu, vajag, lai tas gadu pabeidz ar zaudējumiem. Ar mani tas nesanāktu, bet es pieļauju tādu varbūtību, ” paziņoja Spičs.


Kāpēc tiek pieļauta šāda varbūtība?


„2018.gada pirmo piecu mēnešu laikā uzņēmums „Rēzeknes namsaimnieks” zaudēja aptuveni 10 tūkstošus m2 apkalpojošās platības. Jaunā vadība grauj organizācijas struktūru, kur es veidoju gadiem ilgi. Norit izmaiņas struktūrā, tiek atjaunot zaudējumus nesošais celtniecības iecirknis, kā arī tiek iznīcināta progresīvā atalgojuma izmaksas sistēma,” svarīgāko atzīmē V.Spičs.


Sarunas noslēgumā V.Spičs novēlēja katram klausītājam patstāvīgi izdarīt secinājumus, jo katrs redz situāciju no cita skata punkta. Piemēram, citrons – kādam tas būs salds, kādam – skābs, bet vēl kāds pateiks, ka tas ir dzeltens.

rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3 /3)
Patiesība 15.06.2018 21:29
...neiztika arī bez dzeršanas un zagšanas, santehniķi pie klientiem brauca, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus. Uzņēmums bija uz bankrota robežas.
-Spīčs atkal melo,namsaimniekā strādā Spīča draugs kurš vadīja un organizēja elektriķu darbību,un elektriķi izmantoja uzņēmuma automašīnu savām privāt vajadzībām,kā arī darbā atradās alkohola reibumā un Spīčs visu to slēpa un izdevumus visus apmaksāja,kā arī pats Spīčs izmantoja darba automašīnu savām personiskajām un ģimenes vajadzībām izdevumus apmaksāja protams nodokļu maksātāji.
-Kā arī namsaimniekā Spīča draugi Šindlers ,Pavlovskis,Lūss izmantoja autoservisa SIA Veda pakalpojumus priekš savām privāt automašīnām un izmaksas apmaksāja nodokļu maksātāji.Visus rēķinus Spīčs parakstīja un lika apmaksāt namsaimniekam.
...tāpēc sākās pārbaudes no domes, kas, taisnību sakot, radīja papildus slodzi gan man, gan administrācijai. Vienkāršāk runājot, lielāko daļu sava darba laika man vajadzēja tērēt skaidrojot, risinot, veidojot sarunu ar domi un citām tamlīdzīgām lietām.”
-kā arī Spīčs bija aizņemts ar dokumentu falsifikāciju/viltošanu,lai mazāk tiktu atklāts pārkāpumu namsaimniekā,diemžēl tā tas bija.Ja tiktu atklāti pārkāpumi mājās:Metālistu ielā 6,skolas ielā 8a,18.novembra 12b,zemnieku ielā 48 utt. Spīčs jau sen būtu atlaists no darba.
-Un tas ka Spīčs apzināti bez kauna un goda pret mājas iedzīvotājiem kooperatīva šķērsielā 13 savam draugam Lūsam nosiltināja dzīvokli par mājas iedzīvotāju naudas līdzekļiem ir kategoriski nepieļaujami,lai noslēpt šo pārkāpumu Spīčs 2017 rudenī atkārtoti nosiltināja Lūsam dzīvokli un atkal par mājas iedzīvotāju naudas līdzekļiem.
Tāda ir Spīča būtība ,tāds viņš ir iedzīvotāji viņu nekad neinteresēja.Savas intereses viņam vienmēr ir primārās un tagad viņš cenšas sevi parādīt baltu un pūkainu.Pažēlojiet mani es esmu"labs un taisnīgs",bet patiesību nevēlas izklāstīt Rēzekniešiem.Ja uzzinās PATIESĪBU PAR SPĪČA pretlikumīgām darbībām ,tad neviena māja nenoslēgs ar viņu līgumu.Ļoti žēl ka ir tādi hameleoni kā Spīčs.

rēzeknietis 26.06.2018 12:19
kad špics stājas šajā amatā, viņš solīja atklātību, asi kritizēja iepriekšējo vadību, ka viss darās :zem deķa"bet īstenībā viņa darba augļus ne zinām ne redzam. mums šeit taisījās{ varbut arī taisās} renovācijai.. tak viņš izvēlējās mājas vecāko{gribētāju bija tikai viens}kas skraidīja ar papīru parakstu vākšanai.kad namsaimniekam ar e-pastu nosūtīju jautājumu, kur var redzēt tās tāmes, kas ir darīts un būs darīts. šie atsūtīja atbildi, ka vajagot atnākt ar apliecinošiem dokumentiem un uzrakstīt iesniegumu. Rīgā radiem katru mēnesi atsūta atskaiti par paveikto. liekas ka ar MK lēmumu tas jādara. Rēzekne ir izņēmums un impotentajai valdībai var uzspļaut.
Starp citu 19.07.2018 11:54
Cik ilgi Spičs vēl "zīmēsies" un reklamēsies Rēzeknes ziņu portālā?
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top