Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Par investīcijām ir jāmaksā

08.06.2018
1.jūnijā bija ieplānota izsole par tiesībām nomāt rūpniecības kompleksu ar ražošanas korpusu, administratīvo – sadzīves ēku, palīgtelpām un tehniskajām telpām Viļakas ielā 1.

Atgādināsim, ka jau aprīļa vidū Rēzeknes pilsētas dome bija izsludinājusi rūpniecības kompleksa Viļakas ielā 1 nomas tiesību izsoli. Taču tai nepieteicās neviens pretendents.

 

Līdz ar to var teikt, ka Rēzeknes pilsētas dome izsludinājusi atkārtotu izsoli par tiesībām nomāt telpas Viļakas ielā 1.
 

Klātesošie komisijas dalībnieki vienojās, nepagarinot pieteikšanās termiņu, noteikt, ka nomas izsoles cena ir samazināta par 20%. Atgādināsim, ka sākotnēji apstiprinātā nomas maksa mēnesi bija 8 228 EUR (iesk.PVN).
 
 
Informācija par izsoli un kompleksu esot izsūtīta arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecībām dažādās valstīs.
 

Tiek iznomātas nedzīvojamās telpas - rūpniecības kompleksa jaunbūve ar ražošanas korpusu, administratīvā – sadzīves ēka, palīgtelpas un tehniskās telpas ar kopējo platību 6784 kvadrātmetri un ar ēkām saistīti pievedceļi un stāvlaukumi. Ēku un inženierbūvju kopējā iznomājamā teritorija ir 10 563 kvadrātmetri.
 

Kā arī nomniekam pienākums 3 gadu laikā no nomas līguma spēkā stāšanās dienas teritorijā:
- veikt nefinanšu investīcijas savos nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos ne mazāk kā 3 500 000 eiro;
- radīt ne mazāk kā 95 jaunas darba vietas.
 
Tātad, ja otrā izsole noritēs veiksmīgi, dome plāno saņemt 78 988 EUR trīsdesmit gadu garumā.
 

Savukārt kopējā summa rūpniecības kompleksa izbūvē bija 6 856 653,01 EUR.
 

Pilsētas mēram labpatīkas periodiski atgādināt iedzīvotājiem, ka par Rēzekni interesi izrāda vairāki investori, gan no ES valstīm, gan Ķīnas.
 

Taču šīs runas ir pretrunā ar faktu, ka rēzeknieši dodas uz Valsts nodarbinātības aģentūras filiāli, lai kļūtu par oficiālu bezdarbnieku vai saņemtu palīdzību darbiekārtošanās jautājumā.
 

Tai pat laikā Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) publiskotajā ziņojumā teikts, ka Latvijā ir nekavējoties jārisina akūtā darba spēka trūkuma problēma.
 

 FICIL secinājusi, ka Latvijā audzis darba spēka trūkums, turklāt ne tikai augsti kvalificētu speciālistu līmenī. Tāpat joprojām Latvijā konstatējami tiesiskā regulējuma trūkumi un problēmas ar iespēju uzsākt uzņēmējdarbību reģionos, kuros ir lielāks bezdarba līmenis un tātad lielākas darba spēka rezerves.
 

Vienlaikus FICIL uzskata, ka Latvijai svarīgi sekmēt reģionālo nodarbinātību.
 
Rēzeknē augstāko izglītību iegūst ne visi, bet tie, kuri iegūst, pēc nesekmīgiem mēģinājumiem atrast darbu, sakravā mantas čemodānā un brauc tālēs zilajās.
 
Ko gan var piebilst par Rēzekni, kur bezdarba līmenis jau diezgan stabili ir viens no augstākajiem valstī? Marta mēnesī bezdarba līmenis bija 10,5% jeb 1 839 bezdarbnieki.
 

Visdrīzāk komplekss, kurā tika ieguldīti gandrīz septiņi miljoni eiro, tā arī paliks neizmantots, investoriem nepievilcīgs.
Mūsuprāt, iespēja, ka kādu investori piesaistīs šāda būve, ir diezgan niecīga, ņemot vēra nomas līguma nosacījumus.
 
Varbūt atbildīgajām personām ir jāpastrādā cītīgāk – ar visu atdevi , lai šis projekts nestu pozitīvu dvesmu un rēzeknieši varētu strādāt savā pilsētā, nevis kļūtu par pieminekli valdošās elites iegribām un nesaprātīgie lēmumiem.

rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top