Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

3 mēnešu laikā bezdarbnieku rindas kuplināja 392 rēzeknieši

06.04.2018
Kā liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) sniegtā informācija, Rēzeknē ir 1 805 bezdarbnieki. Taču ņemot vērā, ka šie ir oficiāli dati, bet vairums cilvēku dažādu iemeslu dēļ izvēlas nedoties uz NVA, aina varētu būt krietni pesimistiskāka.

Jau tā iespaidīgais bezdarbnieku skaitlis mūsu mazajai pilsētai turpina pieaugt, tā, piemēram, laika posmā no š.g.1.janvāra līdz 31.martam, NVA tika reģistrēti 392 cilvēki.

Tai pat laikā kaimiņu pilsētā – Daugavpilī – šis skaitlis ir divas reizes mazāks, proti, 178 cilvēki saņēma bezdarbnieka statusu.

Bezdarbnieku skaits piedāvāto vakanču skaitu pārsniedz gandrīz trīs reizes. Turklāt rēzeknieši nav aktīvi darba meklētāji, kādu neapmierina darba apstākļi, kāds neredz karjeras izaugsmes iespējas, bet visbiezāk to motivē ar to, ka piedāvātā alga nav viņa pūļu vērta, respektīvi, lielākā daļa darba devēju piedāvā vien minimālo algu.


Bezdarba samazināšanas tēma allaž aktīvi tiek izmantota arī pirmsvēlēšanu laikā, arī mūsu pilsēta nav izņēmums, varētu pat teikt – piemērs, kā bezdarba problēmu izmantot lozungos un partiju programmās.


Daudzi rēzeknieši vēl atminas pagājuša gada aprīlī mēra Aleksandra Bartaševiča solījumu draudu formā, ka, nenobalsojot par partiju „Saskaņa”, pilsēta zaudēs 600 darba vietas.


Daudzi noticēja un nobalsoja, taču 2017.gada nogalē domē tika skatīts jautājums par 54 amata vienību likvidēšanu, ko arī apstiprināja deputāti.


Līdzīgus solījumus mērs bija izteicis arī iepriekšējos gados. 2015.gadā intervijā kādam galvaspilsētas radio mērs paziņoja, ka tuvāko 3 gadu laikā Rēzeknē tiks izveidotas 500-1000 darba vietas. Pēc mēra stāstītā, Viļakas ielā, teritorijā, kas kādreiz piederēja “Rēzeknes siltumtīkliem”, plānots uzbūvēt gulšņu rūpnīcu ar 150 jaunām darbvietām. Jauno rūpnīcu, paplašinot ražošanu, Rēzeknē plāno atvērt kāds Krievijas uzņēmējs. Maskavas ielas galā pašvaldībai piederošajā teritorijā dāņu uzņēmēji attīsta pirolīzes rūpnīcas izbūves projektu, kur varētu tikt radītas vēl aptuveni 50 jaunas darbvietas. Savukārt uzņēmums “Zaļās dzirnavas” (jābilst, ka nekustamo īpašumu veiksmīgi pašvaldība iegādājās š.g.februārī par 200 000 EUR) attīsta kokapstrādi.


Ja mēs realizēsim visu iecerēto, darbvietu skaits pilsētā turpmākajos trijos gados varētu pieaugt par 500 līdz 1000 vienībām, tādējādi daudzmaz atrisinot pilsētā darbvietu trūkuma problēmu,” trīs gadus atpakaļ stāstīja Bartaševičs.


Tomēr skaitļi un statistika ir nelokāmi, arī dāsni solījumi situāciju neuzlabo. Bezdarbnieku skaits pieaug, aizbraukušo skaits palielinās, bet izteiktie solījumi tā arī izkūpēja.


rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3 /3)
late 06.04.2018 16:26
nesen rakstīja, ka bezdarbnieku skaits Rēzeknē sarūk.....
Nezinu 06.04.2018 18:56
late 06.04.2018 16:26
nesen rakstīja, ka bezdarbnieku skaits Rēzeknē sarūk.....
Kas rakstīja?
Maija 02.05.2018 23:45
Varbūt beidzot VID un darba drošības inspekcijai vajadzētu pārbaudīt uzņēmumus, kur ļoti bieži mainās darbinieki ņemot vērā milzīgo bezdarbu Rēzeknē? Ir mums uzņēmumi, kur ik pēc 1,2 vai max 3 mēnešiem atkal mainās darbinieki.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top