Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

„Rūķītis” zaudēs speciālā bērnudārza statusu

03.04.2018
Vairāki norūpējušies vecāki vērsās portāla Rezekneszinas.lv redakcijā ar lūgumu noskaidrot, kas īsti notiekot speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē „Rūķītis”.
 
Kā viens no vecākiem minēja, bērnudārzs grasoties pāriet no pašvaldības apgādības valsts apgādībā.

Vecāki vēlējās noskaidrot, kādas izmaiņas ir gaidāmas viņiem pašiem un viņu atvasēm, apmeklējot minēto bērnudārzu. 

Ņemot vērā, ka dome nav izplatījusi informāciju par šo tēmu un izmaiņām izglītības nozarē pilsētas plašsaziņas līdzekļiem, portāla Rezekneszinas.lv žurnālists 27.martā notikušajā pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča preses konferencē šo jautājumu aktualizēja.
 
Mērs apstiprināja, ka izmaiņas tik tiešām notiks. Jau no š.g.1.septembra specializētais bērnudārzs „Rūķītis” būs valsts paspārnē, kā arī zaudēs speciālā bērnudārza statusu, paliks vien atsevišķas speciālās izglītības programmas.
 
Tāpat mērs mierināja, ka pedagogiem nav pamata uztraukties, darba vietas tiks saglabātas, izmaiņu atalgojuma apjomā arī nebūs, klientiem – vecākiem un viņu bērniem – izmaiņu nekādu nebūs.
 
Mērs A.Bartaševičs piebilda, ka „nekādas traģēdijas es nesaredzu, kaut gan daži mediji mēģina uzspiest savu viedokli, ka pašvaldība ir vainīga, pašvaldība ir slikta un bērni ir cietēji. Neviens nav cietējs. Mans aicinājums ir nekurināt ap šo tēmu nekādus negatīvus momentus, manuprāt, tas ir ļoti neauglīgi.
 
Kā ierasti, atklāts paliek jautājums, kāpēc reorganizācija tika veikta slepena, kāpēc dome neizplatīja paziņojumu par izmaiņām.
 
Kā jau tika ziņots, 25.janvāra domes sēde, kuras laikā tās locekļi apstiprināja lēmumprojektu, kas paredz Rēzeknes pilsētas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” pievienošanu Rēzeknes internātpamatskolai - attīstības centram.

Sakarā ar to, ka Rēzeknes internātpamatskolu - attīstības centru finansē valsts, arī „Zvaniņš”, kas teritoriāli ir izvietots blakus, turpmāk tiks finansēts no valsts budžeta, un tiks iekļauts vienotā speciālās izglītības kompleksā.
 
Tādejādi abi bērnudārzi tiks finansēti no valsts budžeta līdzekļiem.
 
P.S.
Pašreizējā situācija atgādina „karsto kartupeli”, kurā dome cenšas neuzņemties atbildību par iespējamo bērnudārzu nākotni. Politiķi pieņem „sausus” lēmumus, bet viņu ambīciju dēļ ļaudis cieš un ir neziņā.
 
Atgādināsim, ka 2016.gada 22.decembrī norisinājās domes sēde, kur tika apstiprināta maksa par bērnudārza pusdienām 2 Rēzeknes speciālās pirmskolas izglītības iestādēm «Rūķītis» иn «Zvaniņš». Taču vēlāk Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards apturēja Rēzeknes pilsētas domes lēmumu par ēdināšanas izmaksu speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs. 

“Rēzeknes pilsētas domes rīcība, pieprasot vecākiem maksāt par bērnu ēdināšanu speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs, ir pilnīgi nepieņemama. Pirmkārt, tas ir nelikumīgi, otrkārt, viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir gādāt par iedzīvotāju izglītību, tajā skaitā arī par bērnu ēdināšanu speciālajās pirmskolas izglītības iestādēs, tāpēc esmu devis rīkojumu apturēt šo domes lēmumu,” reaģējot uz Rēzeknes deputātu lēmumu, norādīja Kaspars Gerhards. 
 
Dome ir ieņēmusi principiālu nostāju un 2017.gada 21.decembī lēma iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra K.Gerharda 2017.g.26.septembra rīkojumu nr.1-2/7346.
 
Šo lēmumu atbalstīja visi partijas „Saskaņa” deputāti- Andrejs Rešetņikovs, Lidija Ostapceva, Aleksejs Stecs, Jānis Krišāns, Aleksandrs Irišins, Igors Sergejevs, Vladimirs Bogdanovs un Olga Strode.

rezekneszinas.lv 
 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top