Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Rēzeknes pensionāriem atliek vien cerēt..

26.03.2018
Vidējā pensija Latvijā ir zemākā Baltijas valstu vidū. Vidēji tās apmērs ir 240EUR. Grūti iedomāties, kā ar šādu summu var iztikt mēnesi un apmierināt visas savas vajadzības. Vai maz jēga minēt medicīnisko pakalpojumu izdevumus, kas allaž aizņem brangāko izdevumu aili?
 
Viennozīmīgi, ka vairums Latvijas iedzīvotāju pensijas vecumā nav spējīgi apmaksāt stomatologa vai protēzista pakalpojumus, tieši tāpēc vairāku pensionāru apvienību pārstāvji vērsās Labklājības ministrijā (LM) ar lūgumu sniegt palīdzīgu roku problēmas risināšanā.

21. martā Labklājības ministrs Jānis Reirs, Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultātes dekāne un Stomatoloģijas institūta valdes priekšsēdētaja Ilga Urtāne, Rīgas aktīvo senioru alianses valdes priekšsēdētāja Terezija Mackare, Latvijas senioru kopienu apvienības valdes priekšsēdētāja Inese Švekle parakstīja savstarpējās sadarbības memorandu par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos.


"Šī sadarbība ar RSU stomatologiem un Latvijas senioru organizācijām ļaus uzlabot mūsu senioriem zobārstniecības pakalpojumu pieejamību. Tas ir neliels, bet svarīgs solis viņu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Mediķi ir pārliecināti, ka mūsu zobu stāvoklis atspoguļo ne tikai to, kāda ir mūsu vispārējā veselība, tas var būt tiešs hronisku slimību cēlonis. Tāpēc rūpēs par mūsu senioriem meklēsim praktiskus un viņiem izdevīgus risinājumus," pēc memoranda parakstīšanas uzsvēra Jānis Reirs.


Parakstot šo memorandu, puses apņēmās izstrādāt modeli, kas veicinātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem visā Latvijas teritorijā. Viens no sadarbības memoranda nosacījumiem paredz, ka Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts un Zobārstniecības fakultāte piedalīsies senioru zobārstniecības pakalpojumu sniegšanā pie zobārstniecības studentiem.


Tas, ka Latvijas senioriem ļoti aktuāls ir jautājums par zobārstniecības pakalpojumu pieejamību, tika akcentēts pērn rudenī notikušajā Senioru lietu padomes sēdē, kad arī visi vienojās, ka jāveido reāls plāns un modeļi, kā šo problēmu risināt.


Jāmin, ka jau vairāku gadu garumā Rēzeknes pilsētas domes opozīcijā esošie deputāti – Edmunds Teirumnieks un Jāzeps Korsaks – pauda nepieciešamību un lūdza atvērt zobārstniecības kabinetu pilsētas slimnīcā, lai cilvēkiem ir pieejama neatliekama stomatoloģiskā palīdzība. Turklāt deputāti bija iecerējuši, ka, ārstējot zobus šajā kabinetā, pensionāriem un maznodrošinātām personām tiktu piemērotas atlaides.
 
Taču šāda ideja neguva pie varas esošo partijas „Saskaņa” deputātu atbalstu. Kā atteikuma iemesls tika minēts tas, ka viņi nevarot ietekmēt slimnīcas darbu.
 

Rēzekniešiem atliek vien cerēt, ka Ministru kabinetā LM projekts gūs atbalstu un jau no nākamā gada 1.janvāra pensionāri varēs saņemt zobārstniecības pakalpojumus ar 50% atlaidi.
 
 
Tāpat atgādināsim, ka no š.g.1.janvāra tika paaugstināta maksa Rēzeknes slimnīcas sniegtajiem pakalpojumiem, tolaik vērsāmies pēc komentāra pie Jāņa Krišāna, Rēzeknes pilsētas domes deputāta, Pilsētas attīstības, infrastruktūras un sabiedriskās kārtības komitejas priekšsēdētāja, biedrības "Latgalieši" valdes locekļa, SIA „Rēzeknes slimnīca” valdes locekļa, par cenu kāpumu slimnīcā. J.Krišāns atbildēja, ka nav jau ko komentēt, cenas ir tādas, kādas ir. 

rezekneszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top