Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Deputāti atļauj toksisku rūpnīcu pilsētā

16.03.2018
22.februāra Rēzeknes pilsētas domes sēdē 11 klātesošie deputāti nolēma atļaut SIA “LN” (valdes loceklis - Andris Segals) izvietot sadzīves atkritumu reģenerācijas iekārtu Viļakas ielā 7A, Rēzeknē.


Kā liecina domes sniegtā informācija, uzņēmuma plānotais pamatnodarbošanās veids ir nolietoto autoriepu un citu gumijas izstrādājumu kā arī plastmasas, plastikas, polietilēna plēves un citu nebīstamo atkritumu utilizācija un pārstrāde, izmantojot pirolīzes metodi.
Izstrādātā tehnoloģija palīdz atrisināt problēmu vides nekaitīgu atkritumu apsaimniekošanā. Piesārņojošo vielu emisija vidē ir normatīvajos aktos noteiktajās robežās.  
Paredzētā iekārtas jauda- līdz 4 tonnām atkritumu diennaktī, nepieciešamā temperatūra- 460 0C, nepārtrauktais darba cikls- līdz 6 stundām. Iekārtas parametri: platums-1m, garums- 2m, augstums- 1,8m; svars- apmēram 1 tonna; maksimāla iekraušana: 250-300 kg; tilpums- 1m3. Telpā plānots izvietot no 3 līdz 5 tādas iekārtas.


Utilizācijas gala produkti: pirolīzes šķidrums- apmēram 35%- tiek izmantots kā šķidras kurināmais telpu apkurē; ogle pulverveida līdz 10%- tiek izmantota autoriepu ražotnē Igaunija un krāsu ražošanā Rīgas krāsu un laku rūpnīcā; metāls no riepām un citiem atkritumiem- tiek nodots metāllūžņu uzkrāšanas punktos otrreizējai pārstrādei; pirolīzes gāze tiek izmantota kā deggāze, lai iekārta pilnvērtīgi darbotos. Agregātā kā dzesētājs tiek izmantots ūdens, kas cirkulē slēgtā sistēmā.


Utilizācijas laikā radušos atkritumus paredzēts savākt metāla konteineros un uzglabāt noliktavā ar betonētu grīdas segumu līdz nodošanai atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem. Pirolīzes šķidrums netiks uzglabāts ražošanas vietā.Uzņēmuma iekārtu radītais troksnis pamatā ietekmē tikai darba vidi un būtiski nepalielina kopējās ražošanas zonas radīto troksni. Radītais troksnis vērtējams kā maznozīmīgs. Būvei, kur izvietotas iekārtas, tiešā tuvumā dzīvojamo māju nav. Uzņēmums plāno nodarbināt no 3 līdz 6 darbiniekus.
 
Jābilst, ka līdzīga situācija notika 27. februārī Stružānos, kad tika sasaukta iedzīvotāju sapulce, kurā iedzīvotāji tika informēti par uzņēmuma “Ellikss Holding” vēlmi veidot pagastā riepu pārstrādes uzņēmumu, izmantojot pirolīzes metodi. Uzņēmuma pārstāvis Ruslans Parfilovs informēja, ka šāda veida uzņēmumi nerada nekādus apdraudējumus apkārtējai videi. Līdzīgā veidā riepas tiekot pārstrādātas uzņēmumos, kas atrodas dzīvojamajā zonā Somijā un Polijā, informē novada pašvaldībā.


Iedzīvotāji vēlējās zināt, vai ražošana  neapdraudēs vietējo iedzīvotāju veselību, radot trokšņus un bīstamus izmešus, un uzņēmuma pārstāvis informēja, ka visi  rādītāji atbildīs Latvijas Republikas likumdošanas prasībām un nekādā gadījumā neradīs problēmas stružāniešiem. Tāpat pārstāvis pastāstīja, ka līdzīga ražotne atrodas Ozolniekos, un iedzīvotāji lūdza padomāt par iespēju viņiem nodrošināt braucienu uz ražotni, lai pārliecinātos par tās nekaitīgumu.


Tāpat arī pagasta pārvaldes vadītājs Vilis Tutins lūdza nodrošināt papildus informāciju par uzņēmuma  “Ellikss Holding” darbību, iesniedzot projektu, kā arī videomateriālus par līdzīgām ražotnēm Eiropā, lai iedzīvotāji var pārliecināties, kā tās darbojas.


Kā redzams, novadā gan iedzīvotāji, gan vietēja izpildvara ļoti rūpīgi skata šo jautājumu, pirms sniegt atļauju, ko nevar teikt par Rēzekni.
 

Lai SIA „LN” varētu uzsākt darbību, vēl ir jāsaņem Valsts vides dienesta atļauja. Dienesta pārstāvji norāda, ka nepieciešamās B kategorijas atļaujas saņemšana ir diezgan ilgs un sarežģīts process. Tāpat arī dienestā teica, ka minētais uzņēmums sākotnēji vēlējies ražotni vērt Ludzā, Rūpnīcas ielā 2.


Taču, kā norāda Ludzas novada pašvaldības pārstāve Svetlana Rimša  „ņemot vērā Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes vēstulē sniegto viedokli, pašvaldība ir konstatējusi, ka trūkst informācijas par ražošanas iekārtām un pirolīzes iekārtas izvietošana pilsētu un ciemu teritorijā nav ieteicama.Pašvaldība, izvērtējot pieejamo informāciju, atsaka SIA "LN" pieņemt lēmumu par jaunas sadzīves atkritumu reģenerācijas (pārstrādes) iekārtas izvietošanu”.


Nevar nepieminēt arī faktu, ka uzņēmums „LN” reģistrēts 2017.gada 15.martā Zilupē, uzņēmuma pamatkapitāls ir 8 EUR, turklāt trūkst arī informācijas par uzņēmuma pamatdarbības nozari atbilstoši NACE kodam.
rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top