Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Privātās medicīnas iestādes VS slimnīca. Cenas izlīdzinās.

21.02.2018
SIA „Rēzeknes slimnīca” š.g.1.janvārī veica korekcijas piedāvāto pakalpojumu cenrādī un līdz ar to vairākas pozīcijas kļuva dārgākas.

Neskatoties uz to, ka Rēzeknes pilsētas domes deputāts, Pilsētas attīstības, infrastruktūras un sabiedriskās kārtības komitejas priekšsēdētājs, biedrības "Latgalieši" valdes loceklis, SIA „Rēzeknes slimnīca” valdes loceklis Jānis Krišāns pirms pašvaldību vēlēšanām 2017.gadā solīja, ka strādās, lai veselības aprūpe būtu pieejama un nodrošināta pilnīgi visiem pilsētas iedzīvotājiem, situācija uzņem iedzīvotājiem nepatīkamāku apgriezienu.

 Šobrīd vidējais statistiskais rēzeknietis iespēju apmeklēt nepieciešamo speciālistu var uzskatīt par greznību, jo, piemēram, pacientam kardioloģijas izmeklēšana tagad maksā 176 EUR, bet agrāk bija 155 EUR.
 
Ķirurga apmeklējums maksā 20 EUR, savukārt, ja pacients izdomās vērsties pēc padoma vai konsultācijas pie konkrētās nodaļas galvenā ārsta, tad būs jāšķiras no 33 EUR.
 
Portāla Rezekneszinas.lv redakcija pievērsa uzmanību tam, ka privātajās medicīnas iestādēs maksa par vienu vai otru pakalpojumu neatšķiras no slimnīcas cenrādī norādītās.
 
Dermatologa, ķirurga, neirologa, otolaringologa, pulmonologa, urologa, fizioterapeita un citu speciālistu pieņemšana izmaksās tikpat vai pat mazāk.
 
 
Vērsāmies pēc komentāra pie J.Krišāna, lūdzot paskaidrot, kā tas nākas, ka maksa par speciālista pakalpojuma sniegšanu ir vienāda gan privātajā sektorā, gan Rēzeknes slimnīcā. Krišāna kungs īsti nevarēja komentēt radušos situāciju, sakot, ka nav jau ko komentēt, cenas ir tādas, kādas ir. 
 

Pieļaujam, ka galvenā atšķirība starp privāto medicīnas iestādi un slimnīcu ir attieksme pret pacientu. Privātajās iestādēs personāls ir ieinteresēts, lai atgriežas ne vien pacients, kuram tika palīdzēts grūtā brīdī, bet arī, lai viņš iesaka šo speciālistu citiem.
 
Medicīnas personāls ar īpašām rūpēm, pietāti izturēsies pret katru pacientu un sniegs vislabākos ieteikumus, netaupot ne laiku, ne labus vārdus.
 
Ko tad īsti izvēlēties? Pacientu uzņemšana privātajās medicīnas iestādēs ir daudz ātrāka un kvalitatīvāka: nepieciešamā speciālista konsultāciju var saņemt ātrāk, kvalitatīva problēmas diagnostika; jaunākās iekārtas un materiāli, pats galvenais, laipna pieeja.
 
Šos kritērijus bieži vien nevar attiecināt uz valsts medicīnas iestādēm.
 
Nu izveidojusies situācija liecina, ka cenu līmenis privātajās medicīnas iestādēs un slimnīcā ir vienāds vai līdzvērtīgs, vien attieksme pavisam cita.
 
 
Interesanti sanāk. Kāds ir iemesls tam, ka slimnīca, saņemot arī valsts naudu, nodrošina pakalpojumus tādā pat cenu kategorijā kā privātajās iestādēs, nereti pat slimnīcas ārstu konsultācijas un pieņemšana ir dārgākas.


Šeit pieejams Rēzeknes slimnīcas cenrādis, šeit – privātas medicīnas iestādes (ar dzeltenu iezīmētas tās pozīcijas, kur cenas vienādas vai zemākas, salīdzinot ar slimnīcu).
 
Nojaušot, ka sekos kritikas šalts no Krišāna kunga partijas biedriem, interesē atbilde uz jautājumu, ja cilvēks ir nācis pie varas un viņa rokās ir nepieciešamie instrumenti cenu politikas mainīšanai slimnīcā, kāpēc tiek aizmirsts par sociāli atbildīgo politiku, par kuru tika bagātīgi runāts pirms vēlēšanām? 

Foto: interneta resursi
rezekneszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
anda 14.12.2018 21:37
Salīdzināju: vismaz ginekoloģija slimnīcā ir dārgāk ne kā privātajā. Sirds izmeklējumi arī daudz dārgāk.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top