Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Darījumi ar zemi. Mērs koruptīvas darbības nesaskata.

13.02.2018
25.janvārī notika kārtējā Rēzeknes pilsētas domes sēde, kuras laikā apstiprināja ne vien jau izskatītos jautājumus domes komiteju sēdes, bet arī papildjautājumus, tostarp, par pirmpirkuma tiesībām iegādāties nekustamo īpašumu.

Zemes gabals atrodas Atbrīvošanas alejā 141, sastāv no 3,1371 ha. Dome to iegādāsies par 125 484 EUR. 

 

Savukārt, kā liecina publiski pieejamā informācija, kadastrālā vērtība šim zemes gabalam ir 58 419 EUR.
 

Turklāt, skatot šo jautājumu, pats domes priekšsēdētājs atzina, ka būs nepieciešami lieli ieguldījumi, lai savestu kārtībā šo zemes gabalu, būs jānojauc visas sabrukušās ēkas un būvgruži jāizved.

 
Tomēr nedz mēru, nedz citus partijas „Saskaņa” deputātus nemulsina, ka dome tērēs šī zemesgabala iegādei summu, kas divreiz pārsniedz tā kadastrālo vērtību uz š.g.1.janvāri.

To, ka domē tiešām uzskata, ka šajā darījumā nav pamanāmas it nekādas koruptīvas shēmas, mērs apliecināja arī 6.februārī notikušajā preses konferencē, pamatojot, ka domei nav nedz resursu, nedz vajadzības pārbaudīt, kas un kam ko pārdod, „mēs varam izmantot pirmpirkuma tiesības nekustamā īpašuma iegādei, mēs tās arī izmantojām, jo zemes gabals nepieciešams, lai sakārtotu industriālo teritoriju, ko vēlāk varētu piedāvāt investoriem, piemēram, no Ķīnas”, piebilda A.Bartaševičs.


 
Šo zemes gabalu iegādāties vēlējās kāds Rīgas uzņēmums – „RANGS JNS”, kurš nodarbojas viena ar apsardzes pakalpojumu sniegšanu.

 
Arī šis moments mēru nesamulsināja, viņu neinteresē starp kādiem uzņēmējiem notiek darījumi, galvenais ir, lai pašvaldība iegūtu izdevību. Un šis noteikti esot tas gadījums, kuru var vērtēt kā pozitīvu piemēru pašvaldības saimnieciskajā darbībā.

 
Un kā izrādījās, pašvaldībai neesot pietiekami daudz brīvo finanšu līdzekļu, lai iegādātos šo zemes gabalu, tāpēc apstiprinot lēmumprojektu par zemes iegādi, kā nākošais tika skatīts lēmumprojekts par aizņēmuma ņemšanu Valsts kasē. Aizņēmums 125 484 EUR apmērā būs jāatmaksā 10 gadu laikā. 


Savukārt par otro gadījumu ar zemes iegādi, kur mērs saskata nevis koruptīvas darbības, bet gan žurnālistu vēlmi publicēt kārtējo skandalozo rakstu un nomelnot partiju "Saskaņa", lasiet šeit.  

rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top