Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Nauda samaksāta, sniegs nenovākts

29.01.2018
Aizvadītajās brīvdienās biezākā sniega sega Latvijā pēc novērojumu datiem bija Rēzeknē - 18 centimetri, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Sniegs sarūpēja daudziem arī galvassāpes, to pierāda arī vairāku lasītāju vēstules, kurās tiek nopelti uzņēmumi, kas rūpējas par tīrību gan uz ceļiem, gan ietvēm.

Atgādināsim, ka no 2017.gada janvāra visas pilsētā esošās ielas uzkopj  uzņēmums ‘’Ceļi un tilti’’, uzkopšana notiek gan tīrot braucamo daļu, gan kaisot pretslīdamības masu, kā arī no 2017.gada janvāra visus pilsētā esošos trotuārus kopj uzņēmums ‘’Clean R’’.

 

„Es biju pamatīgi pārsteigta, kad sestdien vakarpusē kopā ar ģimeni devāmies uz Festivāla parku. Pastaiga pa parku nesniedza absolūti nekādu labsajūtu! Ietve bija pilnībā noklāta ar sniegu. Liels paldies tiem cilvēkiem, kuri gāja pirms mums un iemīdīja taciņu. Bērns, baudot tādu pastaigu, ļoti nogura un uzreiz sagribēja uz mājām,” raksta viena no vēstuļu autorēm.
 

Tāpat vairāki lasītāji aktīvi komentēja un publicēja bildes, kāds lasītājs raksta: „Šorīt gājām uz skolu pa Dārzu ielu, uz trotuāra jau izveidojusies grūti izbrienama putra, bērniem grūti paiet. Arī vairāki vecāka gadagājuma cilvēki ar grūtībām pārvietojas.”
 

Arī mēs pastaigājāmies pa pilsētu un nonācām pie secinājuma, ka tiem rēzekniešiem, kuri pārvietojas kājām, atliek vien mīdīt šaurās taciņas, lai nokļūtu līdz sev nepieciešamajai vietai.

 
Atbrīvošanas alejā sastapām kādu jauno māmiņu, kura atzina, ka „šādos laikapstākļos ar bērnu cenšas pastaigāties pēc iespējas retāk, jo grūti izbraukt ar ratiem pa to putru, kāda klāj trotuārus. Man, stumjot ratus ar savu piecus mēnešus veco bērniņu, šī problēma tiešām liekas globāla. Man vienkārši nepietiek spēka stumt ratus, riteņi pastāvīgi aplīp ar sniegu un tas sagādā lielas neērtības”.

 
Ņemot vērā radušos situāciju, sazinājāmies ar Rēzeknes pilsētas domes Pilsētsaimniecības pārvaldes vadītāju Voldemāru Plataci. V.Platacis norādīja, ka „Ceļi un tilti” tik tiešām darbu uzsāka novēloti, kā arī atzina, ka abi uzņēmumi, kam būtu jārūpējas par ielu un ceļu uzturēšanu kārībā, rīkojās neprofesionāli un darbus veica nekvalitatīvi, radot nepatīkamas sajūtas visiem pilsētniekiem un viesiem.
 
Un tāpēc no abiem uzņēmumiem tiks pieprasīti paskaidrojumi, arī sankcijas tikšot piemērotas.
 
2016.gadā tika noslēgts līgums par darbu izpildi ar  SIA “Clean R”, piedāvātā pakalpojuma cena uz trim gadiem ir 1 781 760,45 eiro, kas ir par 106 242,55 eiro lētāka nekā SIA “Rēzeknes Namsaimnieks” piedāvājumā minētā cena.
 

Savukārt par Rēzeknes pilsētas ielu remontdarbiem un ikdienas uzturēšanu, tajā skaitā, tranzīta ielu 3 gadus rūpēsies SIA "Ceļi un Tilti" par līgumcenu 1 318 835,46 EUR.


Jāatzīmē, ka „Clean R” izcili veicas, jo pēdējo gadu laikā Rēzeknē netiek novērotas īpaši bargas ziemas ar lielu sniega daudzumu. Diez, kā būtu, ja būtu kā astoņdesmito gadu vidū, kad sniega kupenu augstums bija līdz 1,5 metram?
 
Mēs gaidām jūsu ziņas, foto un video, kas saistītas ar notikumiem pilsētā - sūtiet informāciju uz [email protected] vai arī izmantojiet rubriku „Uzdod jautājumu pašvaldības uzņēmumiem”.   

Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-10 /19)
late 29.01.2018 16:29
liktu mūsu domes dāmām un kungiem PASTAIGĀT KĀJĀM pa pilsētas trotuāriem , pāriet pāri ielai kaut kur- tad gan redzētu kā tiek "kopti " trotuāri - šodien jau trīs dienas kā uzsniga sniegs,bet uz trotuāriem īsta šļura, traktorus - tīrītājus NEKUR neredz, nobrauca sestdien vienu reizi pa trotuāriem ,nogrūda trotuāra beigās sniegu, ej kā gribi pāri ielai. Domes kungiem gan labi - tie sapirkuši LEXUS auto ar ādas saloniem, dibenu sildītājiem- kur viņiem par trotuāriem domāt- bardaks bija, bardaks paliek
edis 29.01.2018 17:13
lexusi pie kam pirkti par mūsu nodokļu naudu - bet mēs jau kuro dienu brienam slapjos zābakos pa šo putru, bojājot apavus, nervus, . Jau tā šis trotuārus apkalpojošās firmas visu decembri,lielāko daļu janvara sēdēja bez darba, un tagad kad dažas dienas krita sniegs- viss - apokalipsis pilsētā - K A R A U L !!!! Ziema atnākusi - ko tagad iesākt !!!!!
Zane 29.01.2018 21:55
Kāpēc nelauž līgumu ar firmu, kas tīra trotuārus? Vai no tās ir kāds labums? Pilsēta rudenī slīka netīrumos, bet tagad sniegā.Kāds labums no tiem traktoriem, kas tīra sniegu?
tāda cūcība 30.01.2018 09:08
te bija, kā minimums no ziemassvētkiem, kad bija kauns no sabraukušajiem ciemiņiem, kas to stāsta pa visu republiku! Arī šodien, 30.janvārī, trotuārus neviens i netaisās tīrīt> Tie "klīnīzeri" jādzen prom! Un atbildīgos uzvārdus studijā!
ja? 30.01.2018 11:32
Zane 29.01.2018 21:55
Kāpēc nelauž līgumu ar firmu, kas tīra trotuārus? Vai no tās ir kāds labums? Pilsēta rudenī slīka netīrumos, bet tagad sniegā.Kāds labums no tiem traktoriem, kas tīra sniegu?
Kāpēc rudenī? A vasarā, rudenī? Šmuce gar ietvēm, uz ietvēm, gar ceļu malām bija un ir cauru gadu. Nu bet tagad ziemā ir galīgs vāks.
ja? 30.01.2018 11:33
Oi, es gribēju teikt "vasarā, pavasarī".
katerīna 30.01.2018 12:21
autobusu pietura Atbrīv.aleja pāri ielai, pretī Maksimai - vispār neslauka, atnāk "sētnieks " it kā garām ejot, paceļ činčikus, i visa uzkopšana,. a smiltis no pagājušās ziemas zem soliņa. Un to es vēroju katru dienu,nekas nemainās.
a bet 30.01.2018 14:01
man jau piemirsies, kā tāds sētnieks vispār izskatās...un kā izskatās tīra ietve-jābūt taču notīrītam, lai trotuāru redz, nevis pusmetru biezu piemīcītu kārtu, kas vietām pavirši pārslaucīta!! Kur palikuši tie, kas tik veikli agrāk sodīja privātmāju īpašniekus-uz priekšu tagad!
! 30.01.2018 16:38
pie daudzstāvu mājām tur pat blakus namsaimniekam, kas veic apkopi pie tam vienīgs ārprāts sētnieks nevar tikt galā, bet no iedzīvotājiem par pakalpojumu iekasē.
ES 30.01.2018 18:34
Pēc dažiem gadiem jau to sētnieku vispār nepaliks. Vecie aizies pensijā, bet jaunieši taču neies par minimālo algu sniega tonnas lāpstot. Ko tad jūs dziedāsiet.... Latvijas perspektīva acīmredzama!
12
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top