Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

"Saskaņieši" klusē

11.01.2018
Nesen kļuva zināms, ka pašvaldības uzņēmumā „Rēzeknes namsaimnieks” sākušies aresti. Kā tika ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par korupciju aizturēja uzņēmuma darbinieku.


Diemžēl, bet nedz uzņēmuma vadītājs Vjačeslavs Spičs, nedz pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs sīkāku informāciju par notikušo incidentu nesniedz, kā arī darbinieka uzvārds tiek turēts noslēpumā.
 
Portāla redakcija vērsās pilsētas Sabiedrisko attiecību nodaļā ar lūgumu sniegt mēra komentāru, atbildot uz mūsu jautājumiem, par situāciju „Rēzeknes namsaimnieks”, kā arī lai noskaidrotu, kad tiks paziņoti konkursa rezultāti un taps zināms, kurš būs uzņēmuma otrais valdes loceklis.


Atgādināsim, ka konkurss tika izsludināts 2017.gada 6.novembrī. Tātad pagājuši jau 2 mēneši, bet nekādu ziņu par konkursa norisi nav.


Zināms tikai tas, ka mērs nav apmierināts ar pretendentiem, kuri, kā liecina neoficiālā informācija, palikuši vien divi, kādā no Rēzeknes laikrakstiem rakstīts, ka viens no tiem ir konkurējošā uzņēmuma vadītājs.

 
Tāpat mēs vēlējāmies noskaidrot, vai, ņemot vērā pašreizējo situāciju, mērs neuzskata, ka V.Spičam būtu jāatstāj atbildīgais amats.

Saņemtā vēstule, kuru tāpat tika izsūtīta medijiem:
KNAB IEROSINĀTĀ KRIMINĀLLIETA – MĀCĪBA VISIEM ZAGĻIEM!
 
2017. gada 12. decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā ierosināta krimināllieta par SIA “Rēzeknes namsaimnieks” darbinieka iespējamām pretlikumīgām darbībām un prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu, kā rezultātā piemēroti drošības līdzekļi.
 
           
2017. gada 20. decembrī uzņēmuma darbinieks atzīts par aizdomās turēto par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, līdz ar ko piemērots drošības līdzeklis par nodarbošanās aizliegumu un papildus drošības līdzeklis par aizliegumu tuvoties noteiktām personām un vietai.
 
“Koruptīvas darbības pašvaldības kapitālsabiedrībā, protams, nav pieļaujamas un ir jāsoda saskaņā ar krimināllikumu, taču uztveru to kā mācību, kas parāda, ka pretlikumīga labuma ņemšana nepaliek nepamanīta. Rēzeknes pilsētas dome, pildot kapitāldaļu turētāja pienākumus, seko līdzi uzņēmumā notiekošajiem procesiem, veic auditus un regulāri kontaktējas ar kapitālsabiedrības darbiniekiem, taču, kā redzam, tas neizslēdz šādu incidentu rašanās iespēju. Esmu sarūgtināts, ka šāds incidents ir noticis, taču rezultāts ir pozitīvs, jo sekos atbilstoša rīcība no likumu sargājošām iestādēm, kas varētu mazināt šo tendenci nākotnē,” radušos situāciju komentē Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.
 
 
Ja kāds no lasītājiem atrada atbildes, mēs ļoti labprāt pievērstu tām uzmanību. Mūsuprāt, dome mēģina izgrozīties no situācijas, neatbildot uz tai netīkamajiem jautājumiem, tādejādi uzņemoties politisko atbildību par situāciju „Rēzeknes namsaimnieks”.
 
Mērs A.Bartaševičs un koalīcijas deputāti ignorē daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus, kuri neapmierināti ar uzņēmuma darbību, veicot māju apsaimniekošanu.
 
Skumji, ka, neskatoties uz notiekošo vienā no lielākajiem pašvaldības uzņēmumiem, mērs neuzskata par vajadzīgu rīkoties stingrāk un nomainīt uzņēmuma vadību, kura pārziņā ir 180 daudzdzīvokļu mājas.
 
Rēzeknieši neizprot, kas pilsētas mēru attur atlaist uzņēmuma vadītāju? 


P.S. Tāpat vēršam uzmanību, ka SIA „Rēzeknes namsaimnieks” ierēdnis tika aizturēts KNAB darbiniekiem 2017.gada 12.decembrī. Rēzeknes pilsētas dome klusēja un neminēja šo faktu līdz brīdim, kad radio Ef-Ei un portāla Rezekneszinas.lv žurnālisti neaktualizēja KNAB darbību pilsētā. Dome tikai š.g.5.janvārī, vairāk kā mēnesi pēc notikušā, izsūtīja preses relīzi, kuru parakstīja pats mērs.


Rezekneszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2 /2)
namsaimnieks 15.01.2018 10:29
Kādu otru valdes locekli vēl vajag namsaimniekā!?No šī V.Spīča ir nekavējoties jāatbrīvojas,tādi nekompetenti un nemākulīgi vadītāji ir nekavējoties jāatlaiž no darba ,un ne tikai viņš ,tur namsaimniekā pietiek piesūcēju kuri sūc no iedzīvotājiem asinis.Pie tam pret V.Spīču ierosināta krimināllieta par pretlikumīgām darbībām namsaimniekā.Vai deputāti tiešām tālāk par savu degunu neredz kas notiek namsaimniekā?
vara 19.01.2018 13:18
Namsaimniekā ir tāds "varonis" Šindlers kuram iedzīvotāju intereses neinteresē,viņa galvenais darbs ir īstenot plānus uzņēmumā,kurus Spīčs atbalsta.Pārkāpumu šiem kungiem namsaimniekā ir ļoti daudz.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top