Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Mēs esam parādā "E Energia" 3,7 miljonus EUR

10.01.2018
Lietuvas kompānija «E energia» uzvarēja Vašingtonas Starptautiskajā Investīciju strīdu šķīrējtiesā (ICSID). Strīda iemesls bija saistīts ar Rēzeknes pašvaldības 2008.gadā pieņemto lēmumu steidzamības kārtā pirms laika lauzt ar šo uzņēmumu noslēgto siltumsaimniecības nomas līgumu.


2 gadus kompānija veica pārrunas ar Latviju par kompensāciju apjomu, tomēr šīs pārrunas neguva rezultātus. Un 2012.gadā «E energia» vērsās ICSID, pieprasot kompensāciju 7,24 miljonus eiro.
Tomēr kompensācija, kas saskaņā ar šķīrējtiesas lēmumu pienākas uzņēmumam, ir gandrīz divreiz mazāka par tās pieprasīto - tikai 3,7 miljoni eiro.


«E energia» norāda, ka tā, pildot līgumu ar Rēzeknes pašvaldību, no 2004.gada investējusi Rēzeknes rajona siltumsaimniecības modernizācijā, bet 2008.gadā pašvaldība steidzamības kārtā pirms laika lauzusi uz 30 gadiem noslēgto siltumsaimniecības nomas līgumu un, neatlīdzinot investīcijas, izmantojusi bruņotus policijas spēkus, pārņemot gan aktīvus, kas modernizēti un uzlaboti par privātā investora līdzekļiem, gan aktīvus, kas piederējuši pašam investoram.


Atgādināsim, ka 2014.gada 29.martā Rēzeknes pilsētas pašvaldības laikrakstā mērs min, ka "pašvaldība visās deviņās iekšēja mēroga lietās uzvarēja." Tāpat ir teikts, ka pašvaldībai juristu pakalpojumi izmaksāja 15 tūkstoši eiro.
 
Ņemot vērā izveidojušos situāciju, ja valdība pildīs tiesas spriedumu, tad visdrīzāk nepieciešamos 3,7 miljonus EUR meklēs Rēzeknes pilsētas budžetā.
 

Diez vai valdība ir gatava apmaksāt vietējo politiķu nekompetences sekas no savas kabatas.
 
 
Kompensāciju maksās pašvaldības iedzīvotāji, kuri ievēlēja savus pārstāvjus vietējās varas iestādēs, savukārt tie, dzenoties pēc lielās naudas, rēzekniešus dzīs vēl lielākā parādu bedrē.
 

Pilsētniekiem jāzin savi varoņi vaigā, turklāt tie pārstāv dažādus politiskos spēkus:

Rēzeknes pilsētas bijušais mērs Juris Začests, kurš 2006.gadā tika apsūdzēts saistībā ar balsu uzpirkšanu Rēzeknes pašvaldību vēlēšanās (tolaik Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija);
 
Domes jurists Valērijs Petrovs (tolaik apvienība „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”);
 
Pilsētas bijušais mērs Juris Guntis Vjakse (tolaik Tautas partija);

Un, protams, arī esošais pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs (partija „Saskaņa”).
 
P.S. 2008.gadā Rēzeknes pilsētas pašvaldība lauza līgumu ar lietuviešu uzņēmumu, bet pēc trijiem gadiem pilsētas siltumsaimniecībā parādījās cits spēlētājs – komandītsabiedrība Wesab, un tie, pēc A.Bartaševiča vārdiem, veiks koģenerācijas staciju uzstādīšanu, savukārt pēc 3 gadiem visas iekārtas pāries pašvaldības valdījumā. Pagājuši jau 6 gadi, bet publiski netika runāts, ka pašvaldības īpašumā nonāktu elektrību ražojošas iekārtas.
 

Ņemot vēra domes darījumu noslēpumainību, pilsētas iedzīvotājiem atliek vien iedomāties, kādi pārsteigumi no ierēdņiem gaidāmi nākotnē.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3 /3)
nui 12.01.2018 12:09
a kas ta pārdeva siltumtīklus E-Enerģijai - Začests......
ups 12.01.2018 12:45
Un kas tad saka to parnemsanas sagu bez tiesas lemuma...biedrs Bardaksevics...un vel tadu tiesas pravu bus daudz.....tikai maksas nevis Bardaksevics bet pilsetas iedzivotaji:(
ko?? 22.01.2018 13:19
kādi "mēs"?? Tie ir konkrēti cilvēki, kuri to līgumu sastādīja, un kuri parakstīja.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top