AKTUĀLI
Dome negrib apmaksāt ēdināšanu
26.12.201721.decembī Rēzeknes pilsētas domes sēdē notika kārtējā un nu jau pēdējā 2017.gada sēde, kuras laikā tika apstiprināts arī lēmums iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra K.Gerharda š.g.26.septembra rīkojumu nr.1-2/7346.
Atgādināsim, ka 2016.gada 22.decembrī norisinājās domes sēde, kur tika apstiprināta maksa par bērnudārza pusdienām 2 Rēzeknes speciālās pirmskolas izglītības iestādēm «Rūķītis» и «Zvaniņš».
Atgādināsim, ka 2016.gada 22.decembrī norisinājās domes sēde, kur tika apstiprināta maksa par bērnudārza pusdienām 2 Rēzeknes speciālās pirmskolas izglītības iestādēm «Rūķītis» и «Zvaniņš».
Līdz šim šo bērnudārzu apmeklētājiem pusdienas bija bezmaksas, bet nu būs jāmaksā ik mēnesi ~50 EUR.
Pateicoties aktīvu vecāku grupai ar Tatjanu Usačevu priekšgalā, arī vietējie masu mediju pievērsa īpašu uzmanību šai situācijai, un jau vairāku mēnešu garumā 264 bērnu vecāki nesaņem rēķinu izrakstus – finansējums bērnu pusdienām rasts domē.
Pašlaik dome ir ieņēmusi principiālu nostāju un lēmusi iesniegt pieteikumu Satversmes tiesā. Šo lēmumu atbalstīja visi partijas „Saskaņa” deputāti- Andrejs Rešetņikovs, Lidija Ostapceva, Aleksejs Stecs, Jānis Krišāns, Aleksandrs Irišins, Igors Sergejevs, Vladimirs Bogdanovs un Olga Strode
Jāpiemin, ka mērs Aleksandrs Bartaševičs šajā sēdē nepiedalījās, jo atradās atvaļinājumā.
Pret minētā pieteikuma iesniegšanu Satversmes tiesā bija – Jāzeps Korsaks, Juris Guntis Vjakse un Edmunds Teirumnieks.
Jāzeps Korsaks pauda neapmierinātību ar šādu „Saskaņa” rīcību. Deputāts norādīja, ka 60 tūkstoši EUR, kas ir tā summa lai nodrošinātu bezmaksas ēdināšanu PII, nav tā vērti, lai tiesātos. Viņaprāt, situācija atgādina spēli smilšu kastē, kur katrs izrādās un mērās ar kaut ko, kā arī piebilda, ka citās pašvaldībās tiekot nodrošināta bezmaksas ēdināšana pat līdz 12.klasei.
Arī deputāts J.G.Vjakse ir līdzīgās domās, norādot, ka 60 000 EUR nav vērti šādai konfrontācijai.
Portāla Rezekneszinas.lv redakcija sazinājās ar „Saskaņa” deputātie Lidiju Ostapcevu un Olgu Strodi, lai noskaidrotu, kas viņas pamudināja balsot „par”.
L.Ostapceva pateica, ka piekrīt visiem iepriekš pieņemtajiem lēmumiem, jo VARAM nav tiesību apturēt vai atcelt jelkādu domes lēmumu.
L.Ostapceva pateica, ka piekrīt visiem iepriekš pieņemtajiem lēmumiem, jo VARAM nav tiesību apturēt vai atcelt jelkādu domes lēmumu.
Savukārt O.Strode, uzmanīgi uzklausot jautājumu, tā arī neatbildēja, sakot, ka ir pārlieku aizņemta.
Nu bet Rezekneszinas.lv turpinās sekot šai situācijai un informēt savus lasītājus.
Šobrīd dome, neskatoties uz spiedienu gan no ministrijas puses, gan no masu medijiem, ir spējusi atrast naudu bezmaksas ēdināšanai specializētajās pirmskolas izglītības iestādēs «Rūķītis» и «Zvaniņš».
Rezekneszinas.lv
Atgriezties atpakaļ
Komentāri (0-2 /2)
korektors 02.01.2018 10:24
35
38
Izlabojiet kļūdas!
Atbildēt
uhh 03.01.2018 13:18
39
27
nu i balsojiet par Saskaņu.....bērniem jāmaksā, a tur kur tiešām tiek tērēta nauda...uvi...neviens neko neskaita līdzi....tik daudz bezjādzīgu objektu - bez jāgas iztērēti līdzekļi- neizvērtējot -nepieciešamību...
Atbildēt
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Par ūdensapgādes pakalpojumiem Rēzeknē no jūlija būs jāmaksā 1 eiro/m3 (bez PVN), kanalizācijas pakalpojuma tarifs būs 1,30 eiro/m3 (bez PVN)
Apspriest
Jaunākie komentāri:
Bartaševiča partijas valdes loceklis apcietināts par ziņošanu Krievijai
tikai vienu??? a pārejie.? parādi kas ir tavs draugs un es pateikšu kas esi tu Sīkāk...
KNAB lūdz apsūdzēt Bartaševiču saistībā ar SPA centra projektu
Kaids tu latgalīts - krīva sešinīks tu asi! Kopā Riezekņa nūvasta ar bartaševiču - viss izzogts! Sīkāk...
KNAB lūdz apsūdzēt Bartaševiču saistībā ar SPA centra projektu
Mes, latgalīši, ari esam par Barteševiču, i nafig mūs saukt par vatnikim. Labuok sēdi Rygā i nebrēc par to, kū saiminīki sovā zemē izvēļ. Maita. Sīkāk...




