Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Vēl viens tarifs paaugstināsies?

18.12.2017
Ņemot vērā minimālās algas palielināšanos no nākamā gada un Dabas resursa nodokļa likmes palielināšanos, rēzekniešu vidū raisās domas, ka arī SIA „ALAAS” paaugstinās atkritumu apsaimniekošanas tarifu.

Pilsētnieki ir norūpējušies, ka kārtējais pašvaldības uzņēmums veiks izmaiņas pakalpojumu cenrādī, jo, sakarā ar minimālās algas un Dabas resursa nodokļa likmes palielināšanos no nākamā gada, iespējams varētu palielināties tarifs par atkritumu izvešanu.
 
Portāla Rezekneszinas.lv redakcija sazinājās ar SIA „ALAAS” izpilddirektoru Juriju Petkeviču, kurš apliecināja, ka gala tarifs, ko iedzīvotāji maksā par atkritumu izvešanu, paliks nemainīgs.
 

Tāpat jāpiemin, ka Petkeviča kungs apliecināja vien to, ka no 2018.gada 1.janvāra tarifs netiks mainīts, bet tas neliedz uzņēmumam mainīt tarifu gada laikā.
 
 
Atgādināsim, ka pašlaik spēkā esošais tarifs ir 10,73 EUR par m3, tai pat laikā Daugavpilī par identiska pakalpojumu saņemšanu iedzīvotāji maksā 7,00 EUR par m3.
 
 
Ne mazāk aktuāls ir jautājums par atkritumu šķirošanas iespējām pilsētā. Mūsdienu dzīves paradumi ir kļuvuši tādi, ka sadzīves atkritumu pieauguši vairākkārtīgi, līdz ar to arī ari palielinās stihisko izgāztuvju skaits.

Kā informēja J.Petkevičs, par 2 %, jeb 0,86 EUR par tonnu plānots tarifa pieaugums par nešķiroto sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā ,,Križevņiki’’( šis tarifs  tiks piemērots tiem klientiem , kuri paši ar savu transportu  vedīs atkritumus uz sadzīves atkritumu poligonu ,,Križevņiki’’).


Tāpat uzņēmuma pārstāvis atkārtoti norādīja, ka tarifa izmaiņas ir saistītas ar izmaiņām  Dabas resursu nodokļa ( DRN) likumā, kas nosaka, ka no 2018. gada janvāra DRN likme pieaugs no 25 EUR/t līdz 35 EUR/t, kā arī izmaiņām Atkritumu apsaimniekošanas likumā. Tāpēc poligona atkritumu apglabāšanas tarifa izmaiņa no 46,48 EUR/t uz 47,34 EUR/t stāsies spēkā pēc tā apstiprināšanas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā. DRN tiek maksāts tikai par poligonā apglabātajiem atkritumiem.


 
Vai jūs zināt..?
 
Sarunā ar Petkeviča kungu noskaidrojām, ka, šķirojot atkritumus, par atkritumu izvešanu nav jāmaksā ne centa.
 
Iespējams, ka vairākiem daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, kuri nereti aizdomājas par šķirošanu, bet atceroties, ka pilsētā ir 2 šķirošanas laukumi, kuri strādā noteiktajās darba dienā un noteiktā laikā, atmet ar roku šai domai, liksies saistoša informācija, ka paši iedzīvotāji var pieteikt sadzīves atkritumu šķirošanas konteineru uzstādīšanu savā pagalmā.
 
Šī informācija tāpat ir pieejama arī namu apsaimniekotājiem, kuri arī ar šo informāciju īpaši nedalās un neizplata iedzīvotāju vidū. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc iedzīvotāji netiek izglītoti atkritumu apsaimniekošanas un šķirošana jomā ir tas, ka tad viņi maksās mazāk, taču uzņēmējiem nav izdevīgi, ja kāds maksā mazāk, jo tam ir jāstrādā ar peļņu.
 
 
SIA „ALAAS” izpilddirektors pavēstīja, ka pasūtīt specializētos šķirošanas konteinerus ir gaužām vienkārši un ērti, sava vēlme šķirot ir vien jāpasaka namu apsaimniekotājam, kurš tad tālāk sazināsies ar atkritumu šķirošanas uzņēmumu.

 
Saudzēt vidi, pārstrādāt, atkārtoti izmantot un taupīt resursus, samazināt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu — tie ir daži no iemesliem, kāpēc uzsākt atkritumu šķirošanu tieši tagad.

 
Lasītāji! Nemetīsim atkritumus, kur pagadās, rūpēsimies par vidi, taupīsim arī savu naudiņu!
 
Ir aprēķināts, ka nedēļas laikā viens Latvijas iedzīvotājs rada apmēram sešus kilogramus atkritumu, mēneša laikā apmēram 28 kg, bet gada laikā mēs katrs radām 333 kg atkritumu (Eurostat 2011. gada dati). Tiek lēsts, ka ik gadu Latvijā no jauna uzkrāja apmēram 600 - 700 tūkstoši tonnu sadzīves atkritumu.
 
Atkritumu sadalīšanās laiks dabiskā vidē variē no pāris nedēļām līdz pat 800 gadiem vai «mūžīgai dzīvei» vidē.
 
Tā, piemēram, papīra salvetes sadalās divu līdz četru nedēļu laikā, kokvilnas apģērbs – viena līdz piecu mēnešu laikā, kamēr cigaretes filtri un plastmasas maisiņi var sadalīties vairāku desmitu gadu garumā.
 
Vēl sliktāk ir ar autiņbiksītēm un makšķerauklām, kas, izmestas dabā, tur arī paliek vismaz piecu gadsimtu garumā. Plastmasas pudeles dabiskā vidē sadalās aptuveni 500 gados. Savukārt stikla pudeles un burkas dabā vispār nesadalās, bet ilgākā laika periodā nodilst.

Visa veida baterijas un akumulatori no dažādām elektroiekārtām ir jāšķiro atsevišķi no citiem atkritumiem.

Nolietotās baterijas un akumulatori ir nododami jebkurā specializētajā bateriju vākšanas konteinerā, kas izvietoti bateriju tirdzniecības vietās - veikalos, degvielas uzpildes stacijās, kā arī izglītības iestādēs, valsts iestādēs un birojos.
 
Lielāku daudzumu bateriju var nogādāt šķirošanas laukumos. Automašīnu akumulatori ir jānogādā videi kaitīgo preču pieņemšanas punktos vai atkritumu šķirošanas laukumos.
 
Vēlētos, lai personas, kuras saņem ne tās mazākās algas, rūpētos un izrādītu interesi arī par citu cilvēku labklājības līmeni.
 
SIA „ALAAS” valdes locekļa Aigara Metlāna vidējā alga ir 2 135,00 EUR, bet uzņēmuma izpilddirektora Jurija Petkeviča – 1 930,00 EUR.
 
Mēs uzskatām, ka tieši viņiem būtu jābūt ieinteresētiem iedzīvotāju izglītošanā un atkritumu šķirošanas jautājumu aktualizācijā.
 
Ja jau Latgale ir zilo ezeru zeme un pati „zaļākā” vieta Eiropā, tad tam jāatbilst ne vien vārdos, bet arī darbos! 
Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top