Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Bezmaksas braukšana uz siltuma rēķina?

22.12.2017
Pirms pašvaldību vēlēšanām Rēzeknes pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs bija solījis, ka, apkures sezonai iesākoties, siltumenerģijas tarifs tiks samazināts.

2016.  gada 8.  decembrī uzņēmums «Rēzeknes Enerģija» iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) izskatīšanai pilsētas  apkures tarifa iedzīvotājiem projektu. 15. decembrī šī informācija tika publicēta oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis».  


Sākotnēji tika plānots, ka tarifs varētu būt apstiprināts līdz 2017. gada 1. aprīlim, taču projekta izskatīšana Regulatorā ieilga.


Piedāvātajam tarifam vajadzēja stāties spēkā ar 2017. gada 1. oktobri. 


Decembrī, tiekoties ar žurnālistiem, pilsētas mērs kārtējo reizi apliecināja, ka AS "Rēzeknes siltumtīkli" iesnieguši tarifu projektu.


Š.g.3. novembrī uzņēmums Regulatoram iesniedza siltumenerģijas gala tarifa projekta precizējumu pie dabasgāzes cenas 199,20 EUR/tūkst.nm3, kas ir aprēķināts saskaņā ar komisijas 2010. gada 14. aprīļa lēmumu Nr. 1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" un tarifu veidojošo izmaksu pamatojumu.


Tādejādi būtu 52,14  EUR/MWh līdzšinējo 53,71 EUR/MWh vietā.Tātad, skaidra atbilde uz jautājumu, vai tiks samazināts tarifs, tā arī netika saņemta.


Taču iedzīvotājiem atliek vien cerēt, ka, iespējams, no 2018.gada februāra varētu samazināties tarifs, kā liecina pašvaldības izdotā avīze:Savukārt oficiālajā izdevumā ""Latvijas Vēstnesis" minēts, ka tarifs varētu stāties spēkā 2018.gada 1.janvārī.

Kā skaidroja "Rēzeknes siltumtīkli" pārstāvji, izdevumā "Latvijas Vēstnesis" informācija tika publicēta novembrī, un bija plānots, ka jau decembrī notiks sēde, kuras laikā Regulators skatīs gala tarifu, taču tā nenotika un sēde notiks vien nākamajā gadā, un līdz tam brīdim tarifs būs līdzšinējais.


Jāpiemin, ka dome daļu no „Rēzeknes siltumtīkli” peļņas bija novirzījusi bezmaksas braukšanas nodrošināšanai. Līdz ar to, pat tie, kuri neizmanto pilsētas sabiedrisko transportu, to apmaksā, veicot norēķinus par siltumenerģiju.

Negribas ticēt, ka jautājums par siltumenerģijas tarifa samazināšanu tiek apzināti novilcināts, lai iedzīvotāji maksātu lielākas summas par siltumu uzņēmumam, no kurienes tiks veiktas dotācijas sabiedriskā transporta nodrošināšanai.  

Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top