Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Krīze "Rēzeknes namsaimniekā"

07.11.2017
„Sašūpojies” SIA „Rēzeknes namsaimnieks” valdes locekļa Vjačeslava Spiča krēsls.

Vēl pavisam nesen notikušajā preses konferencē, kuru rīkoja pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs, gan klātesošajiem medijiem, gan mēram, tika uzrādīti portāla Rezekneszinas.lv rīkotās aptaujas rezultāti. Portāls saviem lasītājiem piedāvāja iespēju novērtēt apsaimniekošanas uzņēmuma darbu kvalitāti, vai iedzīvotāji ir apmierināti ar pakalpojumiem, kurus saņem un apmaksā. Kā izrādījās, vairums respondentu nebija apmierināti.


Taču tolaik mērs vien noteica, ka šādām – portāla rīkotām aptaujām – neuzticas.

 

Un jau pēc pavisam neilga laika izrādās, ka tomēr esot problēmas, tiek izsludināts konkurss uz valdes locekļa amatu uzņēmumā.
 
Nevienam nav noslēpums, ka visu laiku mērs bija aizstāvējis V.Spiču un viņa veiktās darbības, pašvaldības avīzē regulāri tika publicēti raksti par veiksmīgo uzņēmuma attīstību.
 
Laikam jau sūdzību skaits sasniedza kritisko punktu, ja jau mērs tik krasi mainīja savu viedokli un avīzē publicēja rakstu, ka uzņēmumā  „Rēzeknes namsaimnieks” esošā situācija raisa bažas jau vairākus gadus ne vien pašam mēram, bet arī lielākajai daļai iedzīvotāju.
 
Apkopojot avīzē minēto, trešdaļa jautājumu, ar kuriem pie mēra vēršas rēzeknieši, ir saistīta ar namus apsaimniekojošo organizāciju darbību. Cilvēki sūdzas par «komunāļu» lēno reakciju, nekvalitatīvi izremontētiem jumtiem un balkoniem, rupju attieksmi, šīs jomas darbinieku dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, pārskatu un lēmumu par dzīvojamā fonda remontiem necaurskatāmību. 


Tāpat minēts, ka „Acīmredzams kļūst, ka: uzņēmumā trūkst administratīvās jaudas, lai virzītu procesus atbilstoši mūsdienu nosacījumiem un iedzīvotāju prasībām. Tieši tādēļ tika izveidota darba grupa, kuras mērķis ir izvēlēties kandidatūru SIA «Rēzeknes Namsaimnieks» valdes locekļa amatam.”
 
Turpinājumā mērs visus nomierina, sakot, ka V.Spičs netiks atlaists, viņš turpināšot pildīt savas funkcijas, bet jau komandā, kopā ar pieredzējušu un enerģisku vadītāju.
 
Respektīvi, uzņēmumam nav problēmu ar santehniķu, elektriķu skaitu, kuru štats tika būtiski samazināts V.Spiča vadīšanas gaitā, atklājās problēmu ar pašu Spiču! Izrādās, ka trūkst vēl viena ierēdņa, kurš turpmāk saņems algu no pašvaldības budžeta, un tikai tad pašvaldības uzņēmums spēs strādāt ar pilnu jaudu.
 
Radusies situācija ir diezgan dīvaina. Parasti, ja vadītājs netiek galā ar savu darbu, tiek pieņemts cits vadītājs, bet Rēzeknē viss notiek savādāk, tiek aicināts darbā vēl viens, kuram jābūt kompetentākam. Kā tad īsti ir? Cilvēks savā amatā bija gandrīz 5 gadus, strādāja, bet pēkšņi izrādās, ka viņam ir nepieciešams vadītājs, lai viņš varētu vadīt uzņēmumu.


Lai noskaidrotu, kā V.Spičs komentē radušos situāciju, raidījuma „Dialogs ar pilsētu” (kr.val) vadītāji sazinājās ar viņu un uzdeva dažus jautājumus.


Komentējot to, kā viņš attiecas pret mēra lēmumu nodrošināt viņam vadītāju, V.Spičs bija lakonisks, sakot, ka ir pārsteigts, ka negaidīja šādu pavērsienu.


Tāpat V.Spičs teica, ka sākumā ir jāskatās, kas tiks pieņemts darbā, ja tas būs cilvēks ar pieredzi, kurš nodrošinās uzņēmuma attīstību, tad viņš palikšot un strādās komandā.


Pašlaik Spiča kungam nav ne jausmas, kas varētu tikt pieņemts darbā, taču, skatot izvirzītās prasības, tam būtu jābūt augsti kvalificētam speciālistam.

 

Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2 /2)
Antons 08.11.2017 18:36
Manuprāt "Rēzeknes namsaimniekā" jau sen vajadzēja nomainīt visu komandu.
Inta 09.11.2017 16:25
Ļoti neapmierināta ar "Rēzeknes namsaimnieka" darbību. Problēmas nerisina, uzraksti oficiālu sūdzību, atbildes nav. Tik laicīgi saņemam informāciju, ka no 1. janvāra sakarā ar minimālās algas palielināšanu pieaugs apsaimniekošanas maksa ( kārtējo reizi).
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top