Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Aicina neaizmirst par drošību uz ceļa

25.10.2017
Iestājoties rudens periodam, gan no rīta, gan vakarā, kad cilvēki dodas savās ikdienas gaitās, arvien ātrāk iestājas tumsa. Ceļu policija un Ceļu satiksmes drošības direkcija aicina neaizmirst par atstarojošām vestēm, kas jāvalkā, pārvietojoties pa ceļu nomalēm. Savukārt pilsētniekiem būtu vēlams pie sava apģērba vai somas piekārt atstarotāju, jo lielākā daļa gājēju, kas gājuši bojā ceļu satiksmes negadījumos, atradušies pilsētvidē.  20 gadu laikā Ceļus satiksmes drošības direkcija (CSDD) un policija iedzīvotājiem izdalījusi  vairākus miljonus atstarotāju. Tas nozīmē, ka katram iedzīvotājam mājās vajadzētu būt vismaz vienam.

Tomēr joprojām cilvēki kā apmāti lien uz neapgaismotiem ceļu posmiem, izvairoties no atstarojošu elementu valkāšanas. Aptuveni 70%  no ceļu satiksmes negadījumiem, kuros miruši gājēji, reģistrēti krēslā vai tumsā. Šajā rudens sezonā pirmie kritušie bijuši jau septembrī – septiņi.

CSDD pārstāve Ieva Bērziņa uzsver, ka gājējiem ir jābūt redzamiem. “Viņam ir jāparāda autovadītājam, kur viņš uz ceļa atrodas. Gaismu atstarojošā veste vai arī apģērbs, kurā iestrādāti atstarojoši elementi, ir iespēja cilvēkam izdzīvot ceļu satiksmē,” saka Bērziņa.

Arī šogad CSDD un policijā iedzīvotājiem turpinās dalīt bezmaksas atstarojošās vestes. Cilvēku ar atstarotāju autovadītājs var pamanīt jau 150 metru attālumā. Ja tā nav, var gadīties, ka gājēju ieraudzīs tikai uz sava bampera.

“Diezgan bieži cilvēks saka – “kā, vai tad es neesmu redzams, es taču mašīnu redzu”. Bet, ja viņš redz mašīnas lukturus, tas nenozīmē, ka autovadītājs viņa tumšo tēlu var redzēt. Viņš ierauga tumšo gājēju 20 metru attālumā, kad viņš vairs nepaspēj uzspiest kāju uz bremzes,” atgādina Ieva Bērziņa.

Statistika liecina - kritiskākie mēneši gājējiem ir no septembra līdz decembrim. Četru mēnešu laikā bojā iet tikpat daudz cilvēku, cik gada pirmajos astoņos mēnešos kopā.


Tādēļ arī autovadītājiem šobrīd ir jābūt īpaši uzmanīgiem.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis atgādina autovadītājiem, ka mašīnai “ir jābūt labām gaismām, logu tīrītāju slotiņām jābūt tādām, lai kaut ko varētu saskatīt”.

Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka gājējiem un velosipēdistiem ārpus apdzīvotām vietām jāpārvietojas pa ceļa nomali pretēji auto plūsmai. Ir jāvalkā atstarojoša veste vai apģērbs ar atstarojošiem elementiem. Policijas pacietības mērs ir izsmelts, un tā sākusi sodīt neredzamos gājējus. Galu galā pagājuši 20 gadi, kopš tiek skaidrota atstarotāju nepieciešamība.


“Nekas cits neatliek, ja cilvēks, tik ilgus gadus runājot par to, šīs prasības ignorē,” uzsver Normunds Krapsis.

Pērn uz Latvijas ceļiem bojā gāja 55 gājēji, vēl 900 nonākuši slimnīcā. Statistika arī rāda, ka 90% no mirušajiem cietuši ceļu satiksmes negadījumos pilsētas vidē. Tas nozīmē, ka atstarotāji nepieciešami ne vien lauku iedzīvotājiem, bet arī pilsētniekiem.  


Vēl joprojām ir bezatbildīgi cilvēki, kas arī ziemā brauc ar riepām, kas faktiski ir nelietojamas un bīstamas. Cilvēkiem ir jāizdomājas gan par savu, gan citu drošību, labāk nevis maksāt sodus, bet ieguldīt šo naudu, iegādājoties atbilstošas riepas. 


Avots: CSDD.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top