Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Domei nav naudas bērnu ēdināšanai

13.10.2017
Otrdien, 10. oktobrī, notika Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā tika skatīts lēmumprojekts, kas paredz pieprasīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam skaidrojumu par izdoto rīkojumu Nr.1-2/7346, kurā tika pieprasīts apturēt Rēzeknes pilsētas domes 2016.gada 22. decembra lēmumu, būtību un tā izdošanas tiesisko pamatu.

Pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs aicināja deputātus atbalstīt minēto ierosinājumu un lūgt paust tiesisko pamatojumu VARAM rīkojuma izdošanā.
 

Jau ziņots, ka lēmumu pieprasīt no speciālo pirmsskolas izglītības iestāžu bērnu vecākiem daļēji segt speciālo pirmsskolas izglītības iestāžu uzturēšanas izmaksas, Rēzeknes pilsētas dome pieņēmusi 2016.gada 22.decembrī.


Tajā pašvaldība ir noteikusi dienas ēdināšanas izmaksas Rēzeknes pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs no š.g.1.februāra, tajā skaitā speciālajās pirmsskolas izglītības iestādēs, ar ietvertu uzcenojumu 50 procentu apmērā (vecāku maksa) 2,13 eiro vienam audzēknim, bet diennakts grupā – 2,36 eiro vienam audzēknim. 


Savukārt VARAM ministrs Kaspars Gerhards 26.septembrī izdeva rīkojumu ,,Par Rēzeknes pilsētas domes 2016. gada 22. decembra lēmuma Nr. 1872 ˮPar ēdināšanas izmaksu noteikšanu Rēzeknes pilsētas izglītības iestādēs un uzcenojuma apstiprināšanuˮ (protokols Nr. 103, 13. punkts) 1.3. apakšpunkta daļā par ēdināšanas izmaksu (vecāku maksas) noteikšanu speciālajās pirmskolas izglītības iestādēs un 7. punkta darbības apturēšanuˮ, norādot, ka Rēzeknes pilsētas domes lēmums bijis nelikumīgs.


Izvērtējot rīkojuma saturu un būtību, Rēzeknes pilsētas dome konstatējusi vairākas normatīvo aktu pretrunas, kuras, bez papildus skaidrojuma, uz šo brīdi nav iespējams tiesiski izskatīt pēc būtības, informē pašvaldības pārstāvji.


Rēzeknes pilsētas domes Juridiskās nodaļas vadītāja Margarita Voiciša informēja, ka ministra rīkojumā nav atsevišķi ietverta rezolutīvā daļa, kā rezultātā no tajā ietverto minēto teikumu gramatiskās uzbūves nav iespējams viennozīmīgi saprast rīkojuma nolēmuma būtību, proti, vai ar rīkojumu ir nolemts apturēt vai arī atcelt kādu daļu no minētā lēmuma.

Tas savukārt liek domāt, vai tiešām VARAM ir tik nekompetents un neprot izteikties un savu domu izklāstījumu paust korektā, domes ierēdņiem saprotamā veidā?


Tāpat, kā min domes pārstāvji, rīkojums nav pamatots ar atsauci ar attiecīgām tiesību normām, kuras piešķir ministram tiesības atcelt pašvaldības lēmumus vai apturēt to darbību, kas arī apgrūtina iespēju saprast rīkojuma būtību un tiesisko pamatu.


Respektīvi, Rēzeknes pilsētas dome uzskata, ka VARAM ministrs nebija tiesīgs izdod šādu rīkojumu, jo lieta pēc būtības tiek skatīta administratīvajā tiesā un lēmuma pārbaude šajā gadījumā ir pakļauta tikai tiesas kontrolei.


Pēc lēmumprojekta nolasīšanas arī deputātiem tika dota iespēja izteikties un no visiem septiņiem klātesošajiem deputātiem paust savas domas vēlējās vien Jānis Krišāns (Saskaņa).


Deputāts īsti neizprotot ministra rīkojuma, viņaprāt, valdība, atsakoties no spec.izglītības iestāžu finansēšanas, ir pārvēlusi šo uzdevumu uz pašvaldību pleciem, Rēzeknes dome darot visu iespējamo sava budžeta iespējās, lai palīdzētu saviem iedzīvotājiem, taču arī ar to ministrija nav mierā.


Arī pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, š.g.februārī tiekoties sapulcēs ar vecākiem, kuru bērni apmeklē speciālās pirmsskolas izglītības iestādes „Rūķītis” un „Zvaniņš”, norādīja, ka pašvaldībai nav naudas, lai maksātu arī turpmāk par bērnu pusdienām.


Neskatoties uz to, dažus mēnešus vēlāk pilsētā tika ieviesta bezmaksas braukšana sabiedriskajā transportā.


Rodas jautājums, kā tas nākas, ka domei vienmēr ir nauda, iespējas attīstīt dažādus projektus, kuri izmaksā vairākus miljonus, savukārt rūpēm par bērniem naudas nav?


Portāla Rezekneszinas.lv redakcija sazinājās ar diviem 12.Saeimas deputātiem – Jāni Tutinu un Vladimiru Nikonovu, lai noskaidrotu, kāds ir viņu viedoklis par situāciju kopumā, vai atbalsta domes lēmumu.


Jānis Tutins uzskata, ka bērniem, kuri apmeklē minētos PII, būtu jāēd bez noteiktas samaksas, taču pašvaldībai, nesaņemot finansējumu no valdības, nav citas iespējas, tāpēc arī ir jāievieš ēdināšanas maksa.


Savukārt V.Nikonovs izteicās, ka viņš nevarot neko komentēt, jo slimojis un viņam nav informācijas par šo situāciju.


Atgādināsim, vecāki, kuru bērni apmeklē spec.PII „Rūķītis” un „Zvaniņš”, pēc Tatjanas Usačevas iniciatīvas uzsāka tiesvedību. Tiesas sēde notika 29.septembrī.


Rēzeknes Administratīvās tiesas lēmumā minēts, ka nepieciešamas atkārtoti skatīt lietu Nr.A420186817 pēc būtības.


Kā arī iesaistītie lietas dalībnieki tiek aicināti līdz š.g.1.novembrim rakstveidā iesniegt papildus paskaidrojumus. 

Plašāka informācija
Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-7 /7)
korektors 13.10.2017 13:16
Cienījamā portāla rezekneszinas.lv vadība. Lūdzu norādiet, kā ar jums sazināties. Jums steidzami nepieciešami korektora pakalpojumi. Rakstos ir nepieļaujami daudz kļūdu!
just asking 13.10.2017 22:31
korektors 13.10.2017 13:16
Cienījamā portāla rezekneszinas.lv vadība. Lūdzu norādiet, kā ar jums sazināties. Jums steidzami nepieciešami korektora pakalpojumi. Rakstos ir nepieļaujami daudz kļūdu!
Filologiem akūts darba trūkums? Vai arī speciālists tik "labs", ka nekur darbā neņem?
ripa 14.10.2017 13:55
Nu bet protams.... Domes deputātiem taču "rūp" bērnu un arī pilsētas iedzīvotāju labklājība...
interesents 18.10.2017 14:07
korektors 13.10.2017 13:16
Cienījamā portāla rezekneszinas.lv vadība. Lūdzu norādiet, kā ar jums sazināties. Jums steidzami nepieciešami korektora pakalpojumi. Rakstos ir nepieļaujami daudz kļūdu!
Pārlasīju rakstu un tagad brīnos, kur ir tas nepieļaujami lielais kļūdu daudzums? Var būt Jums ir kādi personīgie gramatikas likumi, par kuriem citi nezina?
korektors 19.10.2017 11:56
interesents 18.10.2017 14:07
Pārlasīju rakstu un tagad brīnos, kur ir tas nepieļaujami lielais kļūdu daudzums? Var būt Jums ir kādi personīgie gramatikas likumi, par kuriem citi nezina?
Paņem gramatikas grāmatu un pamācies, tad arī spēsi kļūdas saredzēt un bez kļūdām rakstīt.
klients 30.10.2017 13:41
Joprojāaam nav skaidrs, kāpēc šajos dārziņos ir jābūt bezmaksas ēdināšana, citos ir jāmaksā? Kāpēc?
tāpēc 10.11.2017 18:14
ka šajās iestādēs mācās bērni, kuru vecākiem jau tā nauda "aiziet" uz papildu izmeklējumiem, nodarbībām pie ārstiem, lai uzlabotu bērnu veselības stāvokli
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top