Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Pašvaldību avīžu lietu skatīs Eiropas tiesā

12.10.2017
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ierosinājusi lietu «SIA «Bauskas Dzīve» pret Latviju» pēc reģionālā laikraksta izdevēja sūdzības par Latvijas rīcību, ļaujot pašvaldībām izdot savus laikrakstus, kuri imitē neatkarīgu presi, informēja zvērinātu advokātu birojā «Sorainen», kas laikraksta izdevējam sniedz bezmaksas juridisko palīdzību.

Sūdzības pamatā ir Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 10.pants, kas uzliek valstīm pienākumu neiejaukties vārda brīvības īstenošanā. Sūdzības iesniedzēji norāda, ka valstij ir jāatturas no jebkādām darbībām, kas nonivelē mediju lomu demokrātiskā sabiedrībā vai mazina mediju plurālismu.


SIA «Bauskas Dzīve» vērsās administratīvajā tiesā pret Iecavas novada domi, prasot aizliegt pašvaldības finansētā laikraksta «Iecavas Ziņas» izdošanu un reklāmu publicēšanu, kā arī zaudējumu atlīdzību, taču tiesa atteicās ierosināt lietu.


«Bauskas Dzīve» šo lēmumu pārsūdzēja Augstākajā tiesā (AT), kas nolēma, ka reģionālā laikraksta izdevējam ir tiesības tiesas ceļā prasīt reklāmu aizliegšanu un zaudējumu atlīdzību. Šajā daļā Administratīvā rajona tiesa lietu ierosināja un ir izskatījusi, spriedums tiks paziņots 2.novembrī.


Attiecībā uz pārējo sūdzību AT  norādīja, ka SIA «Bauskas dzīve» nav tiesību tiesas ceļā prasīt pašvaldības laikrakstu neizdošanu. AT lēmuma pamatā bija atziņa, ka pašvaldības tiesības izdot savu laikrakstu izriet no Satversmē nostiprinātajām tiesībām uz vārda un izteiksmes brīvību.


Tā kā AT  lēmums šajā daļā bija galīgs, 2017. gada 28. jūlijā SIA «Bauskas dzīve» iesniedza sūdzību ECT par tiesas noraidītajiem jautājumiem.


«Sūdzība ir iesniegta, jo uzskatām AT  secinājumus  par pašvaldības tiesībām izdot savu laikrakstu par nepamatotiem. Valsts pārvaldei, tai skaitā pašvaldībām, nepiemīt cilvēktiesības. Tādējādi arī preses brīvības principu nevar attiecināt uz pašvaldības tiesībām. Pamatojoties uz publisko tiesību principu «aizliegts viss, kas nav atļauts», pašvaldībām nav tiesību izdot maksas izdevumus ar saturu, kas neattiecas uz pašvaldības funkciju izpildi,» paskaidroja advokātu birojā.


Birojā arī uzsvēra, ka lietas ierosināšana par minēto jautājumu jau ir liels sasniegums Latvijas mediju vides uzlabošanai  kopumā un ceram, ka tiesa pievienosies sūdzības argumentiem par Eiropas Cilvēktiesību konvencijas pārkāpumu, pieļaujot mediju vides kropļošanu un pašvaldības mediju radīšanu un finansēšanu. 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
ripa 14.10.2017 14:08
Vai te kāds nesaskata līdzīgu problēmu ar Rēzeknes pašvaldības izdoto avīzi, kas visādā ziņā, neveicina kritisko domāšanu...
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top