Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Lētāka apkure - pasaka, ko nebeidz stāstīt

04.10.2017
Pienācis kārtējais rudens, gaisa temperatūra noslīdējusi līdz +5 grādiem. Vairums pilsētas iedzīvotāju ar nepacietību gaida, kad tiks pieslēgta apkure, dažos dzīvokļos istabas temperatūra pat nepārsniedz +15 un talkā tiek ņemti sildītāji, savukārt citi jau uztraucas par gaidāmo rēķinu.

Rēķins ir otra medaļas puse, ar kuru jārēķinās rudens-ziemas sezonā. Katrs siltumenerģijas patērētājs rēķinās, ka par savām vajadzībām nāksies maksāt diezgan lielu summu.

Ir pat tādi dzīvokļu īpašnieki, kuri savās pastkastītēs atrod rēķinu par siltumu 200 EUR apmērā. Un iedzīvotāju cerības beidzot sagaidīt zemākus apkures tarifus ir saprotamas, ņemot vērā rēzeknieša algu, kas bieži vien ir minimālā alga.


Rēzekniešus regulāri iepriecina, ka nākamā apkures sezona iesāksies ar zemāku siltumenerģijas tarifu. Arī pirms 3.jūnijā notikušām pašvaldību vēlēšanām tika skandēts un pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs solīja - apkures tarifs tiks samazināts par 2%.


Tā kā daudzviet jau ir pieslēgta apkure un radiatori silda telpas, nolēmām noskaidrot, vai tiešām ir samazināts siltumenerģijas tarifs? 


2016.  gada 9.  decembrī uzņēmums «Rēzeknes Enerģija» (tagad "Rēzeknes siltumtīkli") iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) izskatīšanai pilsētas  apkures tarifa iedzīvotājiem projektu. 15. decembrī šī informācija tika publicēta oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis».  

Sākotnēji tika plānots, ka tarifs varētu būt apstiprināts līdz 2017. gada 1. aprīlim, taču projekta izskatīšana Regulatorā ieilga, vēsta pašavaldības avīze.


Jau 9. janvārī tika saņemta pirmā vēstule ar lūgumu sniegt paskaidrojumus par tarifa aplēšu 21. punktu. Tad 9. martā – otrā vēstule ar trim, bet 25. aprīlī – ar pieciem jautājumiem. 


Kā zināms, Regulatoram jāizskata tarifs 90 dienās. Ja nepieciešami paskaidrojumi, minētais termiņš uz šo periodu tiek pārtraukts.
 

Uzņēmums "Rēzeknes siltumīkli" 18. augustā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza siltumenerģijas gala tarifu projekta precizējumu pie dabasgāzes cenas 184,97 EUR/ tūkst.nm3, kas būtu 51,37  EUR/MWh līdzšinējo 52,42 EUR/MWh vietā.


Piedāvātajam tarifam vajadzēja stāties spēkā ar 2017. gada 1. oktobri. 


Kā portālu Rezekneszinas  informēja "Rēzeknes siltumtīkli" vadītājs Aldis Mežals, tarifs joprojām ir izskatīšanas stadijā un  nav skaidrības, kad varētu tikt apstiprināts.


Radusies situācija kārtējo reizi apliecina, ka deputātu solīto gaida vairākus gadus.


Vai un kad rēzeknieši sagaidīs solījumu izpildi? Atbildes uz šo jautājumu pagaidām nav, kaut gan vairums jau tā to nojauš.
 
P.S.

Privātās sarunās ar mūsu mediju grupas korespondentiem daži Rēzeknes pilsētas domes deputāti, kuri pārstāv partiju „Saskaņa”, izteicās, ka esot iespēja samazināt tarifu, bet, tā kā šo jomu pārvalda A.Bartaševičs, jautājumi par apkures tarifa samazinājumu jāuzdod personīgi viņam.


Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2 /2)
mēs 08.10.2017 18:07
Par ko balsojāt to un dabūjāt!!!!!!!!!!un turpmāk būs vēl grūtāk ,un jāmaksā vēl vairāk.
DP 08.10.2017 18:59
Tā i ir ka neiet balsot , pec tam cikst , mekle vainigos, sūdzas uz dzīvi un tā tt. Sen vajadzeja izjāt ārā šos kroplus.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top