Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Kā Spičs māju siltināja. PAPILDINĀTS

20.09.2017
Uz redakciju atnāca kāds bijušais celtnieks, nu jau pensionārs. Atnāca, lai parunātu, kā pats teica, par “brīnumiem” Rēzeknes būvniecības jomā.

 “Vēsturē neiedziļināšos,” viesis apsolīja. Arī par to, kā tiek rīkoti konkursi par pašvaldības objektu būvniecību vai remontu, viņš nebija iecerējis runāt. Tēma esot sarežģīta, jo mūsu valsts veicina krāpšanos: kur tas redzēts,  ka informācija par konkursiem un konkursantiem ir slepena. Pie mums tā ir… Bet tā ir cita tēma citai reizei.
Apmeklētājs gribēja parunāt par būvdarbiem un remontiem, ko veic “Rēzeknes namsaimnieks”. Izskatās, ka Spiča kungu un viņa uzticamos palīgus neviens nekontrolē, pārliecināts mūsu lasītājs. Kur un kā tiek tērēta no mājas iedzīvotājiem iekasētā nauda, nav zināms. Kontroles trūkuma dēļ Spičs un viņa padotie kļuvuši pavisam nekaunīgi: naudu no mājas konta ņem, kad grib un kam grib, uzskata bijušais celtnieks. Šo apgalvojumu viņš ilustrēja ar fotogrāfijām.

Bija tā. Namu pārvalde ilgi pūlējās saņemt iedzīvotāju piekrišanu tarifu palielināšanai un mājas siltināšanai. Iedzīvotāji piekrita gala sienu siltināšanai. Un “Namsaimnieks” nosiltināja. Taču nevis gala dzīvokļus, kuru iedzīvotāji sen sūdzējās par mitrām sienām un pelējumu, bet viena dzīvokļa ārējās sienas pirmajā stāvā. Šīs sienas renovēja pēc tam, kad dzīvoklī ievācās bosa draugs. Par kādu naudu? Par kopējo, paņemot no mājas konta un nesaskaņojot šo ņemšanu ar pārējiem iedzīvotājiem? Tie nav vis pāris eiro, bet vairāk nekā tūkstotis. Bez tam tika likvidēta taciņa, pa ko desmitiem gadu staigāja šīs un kaimiņu māju iedzīvotāji, kā arī bērnudārza “Rūķītis” audzēkņi un vecāki. Acīmredzot tā traucēja ekskluzīvā pirmā stāva dzīvokļa īpašniekam. Tāpēc “Namsaimnieka” darbinieki taciņu uzraka, uzbēra melnzemi, iesēja zāli un iestādīja krūmus, lai zem logiem neviens nestaigā un netraucē.


Kungu automašīnu uzrauga pie mājas uzstādītā videokamera, vēl pāris kameras kāpņu telpā “vēro” ieejas durvis. Kur šis ekskluzīvā dzīvokļa īpašnieks strādā? Stāsta, ka “Namsaimniekā”, un esot pieņemts bez konkursa…

Diezin vai mājas iedzīvotāji, dzīvokļu īpašnieki, vienmēr zina, kad “Namsaimnieks” ņem naudu no mājas konta. Jau 2015. gada 1. janvārī mājas konts bija tukšs, māja bija “Namsaimniekam” parādā 2124 eiro. Tomēr 2015. gada jūnijā pēc mājas pārvaldnieka rīkojuma tika nomainīti kāpņu telpu logi – bez attiecīgas dokumentācijas, bez saskaņošanas ar Būvvaldi un arhitektu…

Šie un citi ar dzīvokļu īpašniekiem nesaskaņotie tēriņi iedzina māju parādos, kas pērn jau sasniedza 5544 eiro. Turklāt parādi nesamazinās, gluži otrādi. Iedzīvotāji izmisuši, Spiču ietekmēt nespēj. Starp citu, lai notušētu neapmierinātību, Spiča kungs par zāliena ierīkošanu taciņas vietā naudu no mājas konta it kā neesot norakstījis. Bet kaut kur tā taču bija jāatrod: jāmaksā par melnzemi, krūmu stādiem… Paņēma no kādas citas mājas konta?
Māra NIZINSKARezekneszinas.lv redakcijas papildinājums

Mūsu mediju grupas - Rezekneszinas.lv, Daugavpilzinas.lv, Divu krastu radio, Radio Ef-Ei – vadība piedāvāja Spiča kungam sniegt savu viedokli par minēto situāciju Māras Nizinskas rakstā.
 
Kā arī mēs piedāvājām izmantot mūsu plašsaziņas līdzekļus, lai viņš varētu izskaidrot, kādus preventīvus pasākumus veic „Rēzeknes Namsaimnieks”, lai uzturētu un apkalpotu Rēzeknes pilsētas dzīvojamo fondu.
 
Diemžēl Spiča kungs attiecās sniegt jelkādus komentārus, pamatojot savu izvēli ar to, ka mēs sniedzam iespēju paust viedokli tiem iedzīvotājiem, kuri nav apmierināti ar „Rēzeknes Namsaimnieks” darbu un to kvalitāti.
 
Mums ir patiešām žēl, ka Spiča kungs izvēlējās nesadarboties ar vietējiem medijiem, jo iedzīvotāji labprāt vēlētos saņemt atbildes uz jautājumiem, kuru ar katru dienu kļūst vairāk. Nu, „Rēzeknes Namsaimnieks” darbība pastāvīgi būs zem lupas. 


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top