Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Mazās pilsētas lielie parādi

18.08.2017
15.augustā Rēzeknes pilsētas domē norisinājās pilsētas priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča preses konference, kura tika rīkota ar mērķi apspriest pilsētai aktuālus jautājumus.


Pirmā tēma, par kuru mērs runāja ar žurnālistiem, īsfilmu festivāls „Open place”, kas norit no 16.līdz 20.augustam.


Festivāla organizatorisko darbu un mākslinieciskās programmas nodrošināšana pilsētniekiem izmaksā 50 000 EUR. Ar katru gadu šī summa aug. Kā liecina publiski pieejamā informācija,  2015.gadā tika tērēti  35 000 EUR, 2016.- 45 000 EUR, bet šogad jau minētie 50 000 eiro.


Atbildot uz jautājumu, kāds ir festivāla reālais ieguvums un lietderīgums, mērs teic, ka tūristi.


Tūristi no visas Latvijas, ārvalstīm, kuri atbrauc apmeklēt šo festivālu, ir ļoti izdevīgi pilsētai un sniedz savu artavu, aizpildot viesnīcas numuriņus, naudu atstājot arī veikaliņos un citās iestādēs, piemēram, restorānos.


Kā arī mērs apgalvo, ka visas pilsētā esošās viesnīcas ir aizpildītas un pat vietu trūkst. Tiesa, mūsu portālam pieejamā informācija liecina, ka viesnīcas nav izjutušas strauju tūristu pieplūdumu un aizņemtie numuriņi ir rezervēti vien festivāla dalībniekiem.
 

A.Bartaševičs runāja arī pilsētas aizdevumiem. Pēc jaunākajiem domes speciālistu aprēķiniem, pilsētas parāds ir 39 miljoni eiro.
 

Pilsētas vadība uzskata, ka ņemt kredītus ir brīnišķa ideja, jo tas ļauj ātri uzcelt, piemēram, ēku, nodod to ekspluatācijā, radīt arī darbavietas, un pilsēta jau sāk pelnīt naudu, kur atdod kredītdevējiem.


Tikai pilsētā nav manāms bezdarba līmeņa samazinājums. Un rodas jautājumus, kur ir tās ēkas, kas gan sniedz darbavietas, gan arī papildina pilsētas budžetu?


Pilsētas vadība rada ilūziju, ka pilsēta viss ir skaisti, tiek rīkoti festivāli, taču visu darbību, projektu īstenošanai tiek ņemti kredīti, kuros mēs visi slīkstam.


Šogad dome kredītos atmaksā 2 000 000 eiro, plus 500 000 eiro procentos.


Savukārt šo summu nodrošina visi iedzīvotāji, maksājot iedzīvotāju ienākumu nodokli 23% apmērā. Ja parāda kopējo summu izdalīt uz visiem Rēzeknes iedzīvotājiem, tad sanāk, ka katrs pilsētnieks no zīdaiņa vecuma līdz pat sirmam vecumam ir parādā 1 400 EUR.


Rezekneszinas.lv arī painteresējās pie mēra, kā ir iepirkumu, kurā bija plānots Pilsēta svētku laikā, 4.augustā, organizēt Viduslaiku svētkus pilskalnā, taču pasākuma programmā tas nav ticis atspoguļots un arī realitātē nenotika.

Mērs atbildēja, ka neko nezin par šo situāciju, bet pauda, ka nelikumīgas darbības pilnīgi noteikti netika un paredzētā nauda izlietota atbilstoši mērķiem. Vai tā bija arī īstenībā, atliek vien izteikt minējumus.

Uzdevām arī jautājumu par „Rēzeknes namsaimnieks” vadītāja Vjačeslava Spiča izteikumu saistībā ar gaidāmajām izmaiņām daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas kārtībā, ka „nekādas dižas izmaiņas iedzīvotāji neizjutīs, vien maksa par apsaimniekošanu tiks paaugstināta”. Uz ko A.Bartaševičs atbildēja, ja mājai ir noslēgts apsaimniekošanas līgums, viss arī turpmāk tiks skaitīts un darīts atbilstoši līguma noteikumiem.


Viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas tiek precizēts līdz ar apstiprinātajiem Ministru kabineta noteikumiem, ir pārvaldīšanas maksas aprēķināšanas mehānisms (formula), kurā atsevišķi tiek izdalīts maksājums par turpmākajos periodos obligāto pārvaldīšanas darbību ietvaros veicamajiem dzīvojamās mājas remonta, atjaunošanas vai pārbūves darbiem.
Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2 /2)
latgals 28.08.2017 13:24
agrākos laikos valsts ka vienota struktūra nepastāvēja, bija visādas kņazizistes, kuri karoja savā starpā, ja turpmāk Latvijā valdīs tādi likumi, ta var gadīties, piem, bartaševiču klans organizē karagājienu pie kaimiņiem lai paplašinātu ietekmes zonu. tak viss priekš pilsētniekiem, . jo citādi tie parādi karāsies līdz kapa malai
. 12.09.2017 10:13
Parādus trīsdesmid gadi var maksāt :D Vēlāk tā un būs ka būs klani
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top