Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Mediju eksperti par gaidāmajām vēlēšanām

02.03.2017
Ar joni tuvojas 3.jūnijs – datums, kad tiks vai nu nolemts vai izlemts Rēzeknes pilsētas un iedzīvotāju turpmākais attīstības plāns 4 gadiem.

Rēzeknē tiek izdoti gan vairāki laikraksti, ir gan interneta vietnes un radio, kur var iegūt informāciju par pilsētā notiekošo, tāpēc vēlējāmies noskaidrot šo mediju pārstāvju domas par to, vai pēc 3.jūnija mainīsies domes deputātu un domē pārstāvošo partiju sastāvs, kā arī, vai gaidāmo vēlēšanu rezultāts ietekmēs arī pilsētnieku dzīvi.

 Vjačeslavs Dubovskis, projekta 46.lv pārstāvis, ieguvis maģistra grādu sabiedrisko attiecību jomā, bez jebkādām šaubām atbild, ka domes deputātu sastāvs viennozīmīgi mainīsies. Jo, kā liecina viņa pieredze, no 2000.gada, kad viņš kļuva pilngadīgs, deputātu sastāvs ir mainījies vienmēr.


Viņaprāt svarīgāks ir kāds cits jautājums, vai manīsies partiju sastāvs?! Viņam šķiet, ka gan deputātu, gan arī mandātu skaits dažām partijām būtiski mainīsies.


Pašlaik pie varas esošā „Saskaņa” ar 8 no 13 deputātu mandātiem tik daudz balsu vairs nespēs savākt. Tīri tehniski tas neesot iespējams, tā domā V.Dubovskis.


Par koalīcijas partiju veidošanu vēl ir pāragri spriest, jo nav zināms, kuras partijas tiks pāri nepieciešamajam 5% slieksnim. 4.jūnija jau droši varēs runāt par to, kurš veidos koalīciju un vai pašreizējais mērs būs spējīgs vadīt domi vēl vienu sasaukumu.


V.Dubovskim, ir ļoti lielas šaubas par to. Viņaprāt ir ~10 % iespējamība, ka tas varētu notikt un A.Bartaševičs būs mērs vēl 4 gadus.


Varu teikt tikai vienu, un pieļauju, ka man piekritīs daudzi. Ja kāds pie varas grožiem atrodas pārāk ilgi, izveidojas tāda kā stagnācija, nekas neiet uz priekšu un tieši tādu situāciju mēs redzam Rēzeknē. Pat ja pilsētas galva ir ar harizmu apveltīta un efektīva persona, pārāk ilgi esot pie varas, viņam zūd pamati zem kājām un saikne ar realitāti.


Viņam apkārt ir izveidojusies tāda komforta zona, kur apkārt esošie stāsta, ka viss ir labi, kaut gan realitātē ir pavisam savādāk.


Tieši tāpēc V.Dubovskis saka, ka jebkurš politiskais spēks, kurš nonāks pie varas Rēzeknē, spēs ne tikai samazināt šo tendenci, bet arī vērst par labu.


Turklāt nevar aizmirst par piederību partijai, kā zināms, partija „Saskaņa” ir viena no opozīcijas partijām Latvijā. V.Dubovskis nevēlētos domāt, ka finansējums tiek sadalīts starp partijām kvotu veidā, tam nav nekādu objektīvu pierādījumu. Ir tikai subjektīvs viedoklis, piemēram, Ventspils. Tur no valsts budžeta plūst miljoni, pie mums – ne. Tur mērs ir no ”ZZS”, šeit no „Saskaņa”..


V.Dubovskis domā, ka, ja pie varas nāks kāda cita partija, tad ekonomiskie rādītāji, kuri visbiežāk arī atspoguļo cilvēka dzīves kvalitāti un ir objektīvi rādītāji, rēzekniešu vidū noteikti uzlabosies.
 


Latvijā zināmais blogeris Vadims Gilis, cer, ka uzvarēs „Saskaņa”. Kaut gan partijai varētu rasties dažas problēmas, jo pēdējo 4 gadu laikā Rēzeknes pilsētā ir mainījies iedzīvotāju etniskais sastāvs, un šis fakts varētu sagādāt diezgan nepatīkamu pārsteigumu partijai „Saskaņa”.Acīmredzami, ka iedzīvotāju skaits turpina samazināties, līdz ar to, būs nepieciešams arī mazāks vēlētāju skaits un viņu atbalsts, lai konkrētās partijas pārstāvis spētu iegūt deputāta mandātu, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām.


V.Gilis neuzskata, ka iedzīvotāju labklājība un dzīves kvalitātes līmenis ir atkarīgs no pašvaldību vēlēšanām.


Jo pašvaldību vadītāji vieni paši neko nevar izlemt un ietekmēt globāli, iedzīvotāju labklājības līmeņa uzlabošana ir jārisina valstiskā līmenī.


Ņemot vērā, ka tuvākajā plānošanas periodā Latvijai tiks piesaistīti lieli finanšu līdzekļi no Eiropas Savienības struktūrfondiem, iedzīvotājiem varētu kļūt mazliet vieglāk.

Atsāksies aktīvi celtniecības darbi, radīsies papildus darba vietas šajā jomā. Taču tas nav pašvaldības nopelns, tas ir Eiropas nopelns, principā, jo tālāk, jo sliktāk.
 


Laima Linuža, laikraksta „Ludzas Zeme” galvenā redaktore, ir viena no tiem cilvēkiem, kas tic, ka ir jābūt izmaiņām un gaida tās.

Neskatoties uz A.Bartaševiča skaļajiem paziņojumiem, ka viņam konkurentu Rēzeknē neesot, tie tomēr ir salti meli. To, ka viņš atrodas ne tajā labākajā situācijā, pierāda arī reitingi.


Arī lēmums piešķirt bezmaksas braukšanu pilsētas sabiedriskajā transportā 2 mēnešus pirms vēlēšanām, parāda viņa centienus noturēt savu krēslu un to, ka viņš jūt nestabilitāti, tas pilnīgi noteikti ir populistisks agonijas brēciens.  


Palasot vairākus medijus, liekas, ka patiesības balss pēdējā laikā ir kļuvusi skaļāka. To neizdodas noklusēt arī pielietojot lielus resursus, kas atrodas A.Bartaševiča rokās, piemēram, privātie mediji, kas tiek maskēti kā pašvaldības laikraksti, kas publicē sev vēlamo.


Šobrīd vēlētāji var izdarīt objektīvāku izvēli nekā tas bija pirms 4 gadiem.


Arī L.Linuža neņemas analizēt un izteikt provizoriskus secinājumus par to, kas varētu tikt ievēlēts domē un no kādām partijām, jo pašlaik nav publicēti saraksti.
Bet ir skaidrs, ka sarakstu būs vairāk, tie būs atšķirīgāki, dažādāki.


L.Linuža neslēpj, ka viņas rīcībā esošā informācija liecina, ka arī pašā „Saskaņas” centrā ir lielas domstarpības, gribot nomainīt A.Bartaševiču, jo viņš ar savu tēlu bojā visu partijas tēlu.


Situācija Latgalē ir kritiska, taču, nākot pie varas citas spēkiem, ir iespējama iedzīvotāju labklājības uzlabošana.


Ja nāks citi spēki, noteikti ne „saskaņa” ar Bartaševiču, kuri ir orientēti uz iedzīvotajiem, nevis cels tarifus, iznicinās pašvaldības policiju, bet domas par maza cilvēka vajadzībām. Nopietni jāķeras klāt darba vietu radīšanai. Dome šajos sasaukumos ir radījusi darba vietas tikai Bartaševiča ģimenes uzņēmumiem, piemēram, SIA Latgalija.

Līdz šim pilsētā bija monopols, tam izbeidzoties, labumu gūs iedzīvotāji.


Pat ja Bartaševiča vietā nāks citi uzņēmēji, jauni spēki, kad nāk pie varas, sākotnēji domā par cilvēkiem, bezkaunīgi paliek tikai laika gaita, Bartaševičs pārāk ilgi bijis pie varas. Labāk ir jābalso par jauniem, nezināmiem cilvēkiem, kuriem ir degsme, idejas, vecie buki būtu jādzen ārā ar netīru slotu, ar laiku visi kļūst bezkaunīgi.


L.Linuža domā, ka, ja ievēlēs Bartaševiču, tad viņa bezkaunība pārvērtīsies valsts mēroga katastrofā.
 


 
Vladimirs Ivanovs, radio EF-EI pārstāvis, arī min, ka vēl ir par agru runāt par gaidāmo vēlēšanu rezultātiem, saraksti pat nav iesniegti.


Viņam liekas, ka izšķiroša loma vēlēšanu rezultātam būs tam, cik daudz vēlētāju ieradīsies.


Pašreizējās prognozes liecina, ka aktivitāte būs ļoti zema. V.Ivanovs pieļauj, ka partijas, kuru pārstāvji pretendē uz iekļūšanu domes sastāvā, nemotivēs iedzīvotāju līdzdalību un aktīvu iesaisti.

Jābilst, ka politiskā situācija Latvijā ir tāda, ka pašvaldības priekšsēdētājiem nav nekādu būtisku priekšrocību un privilēģiju.


Viss būs atkarīgs no tā, kas ieņems pašvaldības vadītāja krēslu. Un ir daudz iespējamo kandidātu, kas labprāt ieņemtu šo vietu, neskatoties uz to, ka pašreiz liekas, ka nav atbilstošu indivīdu.


Vadošo pārstāvju nomaiņa vienmēr sniedz tādu kā grūdienu turpmākajai attīstībai, tāds pats princips ir attiecināms arī uz biznesa vidi.


Intervijas noslēgumā V.Ivanovs uzdod arī retorisku jautājumu, ja radio „EF-EI” ēterā visu laiku skanētu vien viena izpildītāja dziesmas, pat ja izcila dziedātāja, cik ilgi to varētu klausīties? Tāpat arī politikā.
 Ar pārsteidzīgiem vēlēšanu rezultātiem nesteidzas Māra Nizinska, laikraksta „Rēzeknes Vēstis” galvenā redaktore, sakot, ka vēl pāragri par to spriest, ņemot vērā, ka pat publiski nav pieejama informācija par partijām un deputātiem, kas startēs pašvaldību vēlēšanās.Līdz ar to, arī par to, vai uzlabosies iedzīvotāju labklājības līmenis, viņa neņemas spriest. Pagaidām.
 


 
Aleksandrs Meškovskis,  blogeris Sirokez, vispār nav aizdomājies par to, vai mainīsies, bet laikam jau, vajadzētu mainīties. Kā gan varētu nemainīties? Kaut kas noteikti mainīsies.

Protams, mainīsies. Katra jauna diena atnes izmaiņas. Tomēr A.Meškovskis domā, ka izmaiņas nebūs pozitīvas. Vai tad maz kas mūsdienās notiek uz labu? Ir jāsaprot, ka tas ir atkarīgs ne tikai no pašvaldības deputātiem, bet no daudzu lietu kopuma. Lai kaut ko uzlabotu, daudz kas ir jāmaina, piemēram, jāzog mazāk.


A.Meškovskis ir pārliecināts, ka jādzen no domes siltajiem krēsliem visi, kas tos ieņem pašlaik, taču, kur ņemt vietā..?
 
 

Savukārt vietējā laikraksta „Панорама Резекне” galvenais redaktors Valentīns Sergejevs atteicās jelkādi prognozēt un komentēt gaidāmās vēlēšanas, esot ļoti aizņemts.
Rezekneszinas.lv 


 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top